Sayfa 1/2 12 SonSon
17 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Ofis yok, wc yok, elektrik ,su yok biz kooperatifiz

 1. #1
  Reİs cyro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2009
  Yaş
  56
  Mesajlar
  518
  Tecrübe Puanı
  0

  B (7) Ofis yok, wc yok, elektrik ,su yok biz kooperatifiz

  KAÇAK AVCILIĞI ÖNLEYECEK KORKUSUZ İNSANLAR GEREK.sizlerin çabaları bizler içinde olsa kooperatiflerin başındaki insanlar rüşvet yemek ve ne kadar başkan kalırsam o kadar maaşım çalışır zihniyetindeki insanlar.
  bunun önüne geçecek gerçek insanları üye yapmıyor.ve önlerini kesmek için herşeyi yapıyorlar .
  ramazan başkan da dahil onunlada yüzleşirim.mersin karaduvar balıkçı koop. ve mersin merkezdeki insanlarla ilgili sürtüşmelerimizii biliyor ve müdahale etmiyor sayın ramazan başkan balık baştan kokar cümlesi.
  balıkçının başkanından koku yayılıyor ihtar çekip düşürmüyor sayın ramazan başkana.
  sorun ve yazın bu olayları benim gibi bir insanı sen beni yerimden edersin diye üye yapmıyan adam diğer balıkçıları yap ben üye olmayacağım dendiği halde.kaldıki bu insanla biz hala dayı çocuğuyuz.
  hiçbir husumetimizde yoktur normal olarak sürekli görüşüyoruz.
  ramazan başkanın bilgisi dahilinde gene yapmıyor acaba ramazan başkan neden müdahale etmiyor.
  YETKİSİZ YETKİLİMİ Kİ
  en RAMAZAN başkana şikayet ettik aramızda çözemediğimiz sorunu oda imzalaşarak evrak kaydı yapamayız demiş çıkmış başkana.adrese tebligat yaparsın diyemeyeck acizlikte ramazan bey.
  gelin gerçektende limanımızın rezilliğini görün yol geçen hanı tel örgü yok WC yok su yok elektrik yok.ofis yok ve biz yöneticiyiz diye misafir ağırlıyamıyorlar.bu insanlar kooperatif yöneticileri yani bizim temsilcilerimiz.
  siz olsanız olaya uzaktan bakabilirmisiniz.
  HİJYENİN OLMADIĞI BİR YERDE NAPARSINIZ
  cemil yılmaz

 2. #2
  su koop baskanı
  Üyelik tarihi
  Dec 2009
  Mesajlar
  197
  Tecrübe Puanı
  51

  Standart

  Sayın Cyro Tabiki koopertifin ofisi olması balıkçı barınağının wc sı ,elektiği,suyu olaması gerekir. Ancak bu Kooperatifin sorumluluğundadır balıkçı barınaklarında üst yapıların nasıl yapılacağı kanunla belirtilmiştir. Bu sorunlar yalnız bölgenizin değil türkiye balıkçı barınaklarının hemen hemen hepsinin sorunudur.
  Üyeliğinize gelince Bölge birlik başkanla görüştüm Ocak ayı icerisinde bir toplantı yapmayı planladığını bu toplantıda bu konununda görüşelebileceğini belirtti.
  Yalnız yetkilimi yetkisizmi diye soruyorsunuz balıkçı kooperatif yönetimleri balıkçılıkla iştigal eden herkesi üye yapmak zorundadır ancak üye almadıklarının gerekçelerini de bildirmek zorundadırlar şayet gecerli gerekçeleri var ise üye yapmama hakları var bu şartlarda ise bizim merkez birliği olarak kesinlikle alacaksın deme yetkimiz olduğuna inanmıyorum
  Ramazan ÖZKAYA
  Su Ürünleri Kooperatifleri Merkez Birliği
  Yönetim Kurulu Başkanı

 3. #3
  SAMET KINAYER

  Standart

  kooperatifler yeşil ruhsatı olan balıkçıyı üye yapmama gibi bir olay söz konusu olamaz.Ancak üyelik bedelini yüksek tutarak,üyeliği biraz zora sokar o kadar.yeşil ruhsatın ve cebinde paran var ise üyeliğine hiç bir mani koyabileceklerini sanmıyorum.eğer üyelik koşullarını her türlü yerine getirmene karşın,hala üye yapmıyorlar ise hakkını hukuki yollarla ararsan istediğin sonuca rahatlıkla ulaşabilirsin.

 4. #4
  SAMET KINAYER

  Standart

  cyro barınaktaki bahsettiğiniz eksiklikler ramazan başkanın bahsettiği gibi hemen heme, Türkiye deki her kooperatifin sorunları.Bu sorunlar ancak yeterli miktardamaddi yeterliliğe ulaşıldığı zaman altından kalkılabiliyor.Tabi işin şu yanıda var; koop. yönetimi bu maddi yeterliliğe ulaşabilmek için ne kadar doğru adımlar atıyor.önemli olan kısmı budur.tabi bu işte biraz yetenek,biraz aktiflik,birazda beyin ister...

 5. #5
  Reİs cyro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2009
  Yaş
  56
  Mesajlar
  518
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart

  bak sevgili kardeşim samet bu işler kendi eksenlerinde dönsün diye aidatları çok cüzi yapmışlar.
  ve yönetimden 5 kişiden biri olan insan diyorki biz milletin yerine aidat yatırıyoruz paramız yetmiyor.3 yıldır ayrılmak istiyorum bırakmıyorlar diyor. benim önerim ona şu olmuştu.ya sen aranızda başkanlığa geç aidatları yükselt.üye al yada sen çekil yönetim yenilensin.kabul etmiyorlar diyor.ama ona dedimki ihtiyacı olmadığı halde noterden yolla ben masrafı çekerim dedim. bu dediğim kişi şuan kilit adam 2 ye 2 durumdalar ve oda tercihini çocukluk arkadaşlarından yana kullanıyor. buda kooperatifin düzensizliğine sebep.
  amaç şu kaç ay başkan kalırsam o kadar kar çünkü maaşada zam yapıldı.ohh
  halbuki tepkiler belli maliyeti 10 000 tl tutmayan elektrik su wc yapsa baştacı edilecek. ve şu anki başkandan başka
  kimsede o zaman talip olmaz.çünkü herkes bu işlerle uğraşmaz zamanı yok o ise avara bir adam.devam etsin derler çeneside bol.yan
  yani hizmet gelirse orda sorun yooookkk
  cemil yılmaz

 6. #6
  Balıkçı Adayı
  Üyelik tarihi
  Sep 2012
  Mesajlar
  149
  Tecrübe Puanı
  38

  Icon18 Balıkçı Barınaklarındaki Su Ürünleri Kooperatif Başkanları bunların aksini söyleyen yazsın

  Sayın Ramazan Başkan,
  Siz yıllardan beri bu işi yapıyorsunuz.
  Bir kooperatif balıkçı yeşil ruhsatı ve teknesi var olan kişiyi her ne gerekçe olursa olsun. Üye yapmak zorunda değil midir?
  Bir Barınaktaki Su ürünleri kooperatifi aşağıdaki şartlara uyan birisini üyeliği almak ve teknesine yer göstermek zorundadır. Bunun karşısına çıkacak olan kooperatif başkanı ve yönetiminin kesinlikle bir çıkar ilişkisi vardır…
  Aksini söyleyen yazsın…
  Neden üye yazamadıklarının örneği versinler...
  Tüzüklere şöyle diyor:

  ORTAKLIK (üyelik) ŞARTLARI:
  Madde 9- Ortaklarda aranacak şartlar;
  a) Türk vatandaşı olmak,
  b) Kooperatifin faaliyet sahasında yerleşmiş olmak ve su ürünleri üretimi, yetiştiriciliği veya avlanmasını meslek edindiğini ruhsat teskeresi (yeşil ruhsat)ve/veya su ürünleri yetiştiricilik belgesi ile tevsik etmek.
  c) Kanuni ve medeni haklarını kullanmak ehliyetine sahip olmak,
  d) Aynı bölgede aynı amaçla kurulmuş bir su ürünleri kooperatifine ortak olmamak,
  e) En az 100 ortaklık payı taahhüt etmiş olmak ve bunun 1/4’ünü peşin ödemek,

  Yukarıdaki maddelerde yazılı hükümlere uyuyor ise neden üye yapmazlar... Bunun için öne sürülen herhangi bir gerekçe sizce sadece rant ve oy mesele olarak görülmesi normal değil midir?
  Sayın Ramazan Başkan ve
  Su ürünleri kooperatif başkanları;
  Bulunduğunuz bölgede üye olmak isteyenleri geri çevirmek için bahane aramayın. Bunları aranıza almadığınız sürece böyle adam kollayan çıkar ilişkilerinin olduğu lafların konuşulması normaldir. Yukarıda yazan CYRO ve Samet arkadaşların düşüncelerine katılıyorum.
  Sayın Ramazan başkan Birlik üyesi olsun olmasın Tüm Türkiye’deki Su ürünleri kooperatiflerin sorunlarını hemen hemen biliyorsunuz. Bunun için böyle üye yapmayanları tespit edip gerekli mercilere bildirmek sizin asil göreviniz olması gerekiyor. Çünkü BİRLİK adını kullandığınız zaman sorumlu sizsiniz. Üye yaparlar yapmazlar gibi bir konuda kesin kuralları uygulamanız gerek...
  Bunun için Bakanlık nezdinde girişimlerde bulunup balıkçı kooperatiflerine atılan ve atılacak olan böyle lafların cevabını vermeniz gerek.
  Bu güne kadar bu konu için bakanlık ile hiç konuyu yazıştınız mı? Daha kolay bir soru sormak istiyorum. İl müdürlükleri ile bir yazıma yapıldı mı?
  Bu konu ile ilgilenmenizi rica ediyorum. Çünkü bu mesele çok baş ağrıtacağını bildirmek istiyorum…
  Saygılarımla…
  A. Balkan
  1969/İzmit-İstanbul
  O Rh +

 7. #7
  su koop baskanı
  Üyelik tarihi
  Dec 2009
  Mesajlar
  197
  Tecrübe Puanı
  51

  Standart

  [
  ORTAKLIK (üyelik) ŞARTLARI:
  Madde 9- Ortaklarda aranacak şartlar;
  a) Türk vatandaşı olmak,
  b) Kooperatifin faaliyet sahasında yerleşmiş olmak ve su ürünleri üretimi, yetiştiriciliği veya avlanmasını meslek edindiğini ruhsat teskeresi (yeşil ruhsat)ve/veya su ürünleri yetiştiricilik belgesi ile tevsik etmek.
  c) Kanuni ve medeni haklarını kullanmak ehliyetine sahip olmak,
  d) Aynı bölgede aynı amaçla kurulmuş bir su ürünleri kooperatifine ortak olmamak,
  e) En az 100 ortaklık payı taahhüt etmiş olmak ve bunun 1/4’ünü peşin ödemek,

  Tekne sahibi olan ve yeşil ruhsatı bulunan geçimini balıkçılıkla iştigal eden herkesin su ürünleri kooperatifine üye olmak istemesi kooperatifinde üye alması kooperatifçiliğin temel ilkelerindendir bu ilkelerin uygulanmasında hiç bir kooperatif insiyatif kullanamaz ancak
  Ortaklığa Kabul işlemleri
  Madde 10
  Ortaklığa kabul yönetim kurulu kararı ile olur.Yönetim kurulu giriş isteğinde bulunanların,anasözleşmede gösterilen ortaklık şartlarını taşıyıp taşımadıklarını araştırarak uygun olanların ortaklık dilekçesine istinaden kabul kararını yazar. Ortaklığa kabul edilmeyenler denetciler vasıtasıyla genel kurula müracaat edebilirler .Genel kurul kararları kesindir. der
  Şayet yinede alınmayan üye bölge birliğine veya merkezi birliğe dilekçe ile müracaat eder ise merkezi birlik olarak konuyu inceler,inceledir araştırır sonucuyu müracaat eden şahısa göndeririz.

  Sayın avbalık kooperatife üye olmak için müracaat eden balıkçı arkadaşlarımızdan alınmayanların arkasında hemen çıkar ilişki aramak haksız bir eleştiri öncelikle alınmayan balıkçı arkadaşımızın neden alınmadığını öğrenmek kooperatifin almama gerekcelerine bakmak ondan sonra fikir üretmemiz lazım
  Bu konu bize telofanla iletildi Birlik başkanı ile görüştük ocak ayı içerisinde bir toplantı yapacaklarını bu konununda görüşüleceğini bize iletti
  Konu ramazan özkaya tarafından (27.12.12 Saat 17:47 ) değiştirilmiştir.
  Ramazan ÖZKAYA
  Su Ürünleri Kooperatifleri Merkez Birliği
  Yönetim Kurulu Başkanı

 8. #8
  SAMET KINAYER

  Standart

  cyro anlattıkların dan pek bir şey anlamadım.Anladığım şuan koop. yönetimi,kendini şirket zannediyor heralde :))) birincisi her koop. üyesi; üyeliğinden istediği zaman feragat edebilir.ikincisi üyelik aidatlarını çok cüzi bir miktar yapmışlar diyorsunuz.eğer siz ortalık şartlarının hepsini taşıyor iseniz, bu cüzi miktarı ödeyip üyeliğinizi yapmak zorundalar.Eğer buna rağmen üyeliğinizi kabul etmiyorlar ise hukuki yollardan hakkınızı arayın derim.bakın altını çiziyorum.siz koop.ortaklığı için gerekli şartları taşıyormusunuz?

 9. #9
  __BALIKCI FORUM__ özgürdeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2009
  Yaş
  57
  Mesajlar
  5.203
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart

  b) ORTAKLIK GÖREVLERİ:
  Kooperatifin aleyhine hiçbir faaliyette bulunmamak,

  Şartlardan biriside budur ve unutmadan Kooperatifin gizlilik ilkesinide ihlal etmiyor olmak gerek,
  Yani Yönetim kurulu başvuran şahıs hakkında Kooperatife zarar vereceği endişesi taşıyorsa Denetim Kurulu üyelerine bildirir,Ramazan Başkanın yazdığı şartlarda ortaklık talebi olan şahıs noter kanalıyla başvurusunu yapar ve red edilirse ortaklığı ilk Genel Kurulun onayına sunulur ve burada yazılamayan (Yöntim Kurulu tarafından) bilgiler varsa Genel Kurulda görüşülür ve Kurulun kararı katidir.Gene dip not olsun orada Tarım Bakanlığını 3 adet memuru genel kurulu denetliyor olacak ve usule uygunluğu belirleyecektir.
  Sayın Cyro Ramazan Başkanın ve daha öncede benim usule ilişkin yazdıklarımızı uyguladınızmı ?
  Uyguladıysanız Koopertifler Kanununun himayesindesiniz demektir burada bu konuyu belgesiz tartışmanız mantıksız,dilekçenizin örneğini burada paylaşınız,elbette Genel Kurul kararınıda zira gizlilik ilkesi Kooperatif yönetiminin konuyu buraya taşımasına engel.Değilse siz forumu kullanarak eli kolu bağlı bir yönetime saldırıyor durumunda kalacaksınız.
  Belgelerinizi burada görmek haklıysanız yanınızda olmak dileğiyle kolaylıklar dilerim.
  Müfit Çıkrıkçıoğlu
  İstanbul

  KIYI BALIKCISI


 10. #10
  Reİs cyro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2009
  Yaş
  56
  Mesajlar
  518
  Tecrübe Puanı
  0

  Bravoss 10.madde..adalete davet ediyorum tüm koop başkanlarını.

  10. maddeye gitmek için sayın başkan ağırlığınızı koyun dilekçeyi alacak ve kaydedecekleri defteri açsınlar kaydetsinler (defterleri sanırım yok) ve kaydettikten sonra yasal sürelerini sonuna kadar beklesinler.ve almayacaklarının nedenlerini songünde yazsın versinlerde hep beraber görelim.yasal mülki amirliklerini istedikleri gibi kullansınlar. daha çookkk su götürecek bu olay sende sonrasında şahitmi olursun bakacağız.adamlar hala müracaat almıyorlar seninle görüşeli kaçgün oldu.bir ay olmadımı. ne noteri görüştüm böyle birşey yok dedi.defterlerine yazmak zorunda dediler.oda bir suç dediler kaldıki sende aynısını dedin.
  cemil yılmaz

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Denizden elektrik üretmeyi buldu
  By Ali41 in forum Magazin
  Cevap: 2
  Son Mesaj: 06.03.11, 08:18
 2. Elektrik kesildi 25 bin balık öldü
  By Ali41 in forum Kültür Balıkçılığı
  Cevap: 17
  Son Mesaj: 24.06.10, 09:39
 3. Elektrik teknisyeni
  By Levent in forum Balıkçı Borsası
  Cevap: 2
  Son Mesaj: 29.01.10, 21:46
 4. deniz dalgasından elektrik
  By balıkcı in forum Güncel Deniz Haberleri
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 23.03.09, 12:26
 5. Balıklar: Elektrik Balığı
  By cumhur gezen in forum Deniz Balıkları
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 10.04.08, 13:55

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
BALIKCI FORUM