Sayfa 1/2 12 SonSon
15 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Orkinos kotasının paylaşımı,

 1. #1
  ___BALIKCI FORUM___ aFaLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2008
  Yaş
  56
  Mesajlar
  12.953
  Tecrübe Puanı
  2444

  Standart Orkinos kotasının paylaşımı,

  Orkinos kotasının paylaşımı,

  Yıllardır haksız bir kota uygulaması olduğu büyüğünden küçüğüne, Gırgırcısından, olta balıkçısına kadar sektörde herkes hemfikir.

  Bir kota var edilerek ayrıcalıklı bir kısım tekne sahibine kapütülasyon yaratılarak haksız kazanç sağlanmış zaman içinde mevcut durumun sürdürülebilmesi için yeni paydaşlar eklenerek sistemin devamı sağlanmışsa da artık mızrak çuvala sığmaz oldu
  ğu görülerek kotanın paylaşımına 12 metre üstü tekneler eklenerek devam edilmek istenmektedir .

  Orkinos avcılığının balıkçılık tarihimizde nispeten kısa tarihine göz atacak olursak 70 li yıllarda İstanbul Boğazı ve Marmara denizi ile Güney Ege ve Akdenizde yoğun
  diğer denizlerimizde az raslanır olduğu görülür.Avcılık ise Marmara denizinde olta ve parakete,Ege ve Akdenizde parakete ve driftnet ağlarla yapılmaktadır.80 li yıllarda teknolojinin gelişmesi,talebin artmasıyla canavar ağı yapan gırgırlar marmara deni zinde yasasız avlanmış sonrasında koruma programlarıyla Uluslar arası kota uygulan masına geçilmesi ve Türkiyenin bu kararlara uyacağını belirtmesiyle Akdenizde av bölgesine dahil edilmiştir.

  Yıllarca sadece kıyı balıkçısının avı olan orkinos cinslerinin kota ve yasaklarla bir zümreye hediye edilmesindeki yanlışı anlamamış düzeltilmesi umudundayken 12 metre ve üstü demek haksızlığın perçinlenmesi yada tebliğ düzenleyicilerin art niyeti olarak tanımlanabilir zira 12 metre üstü tekneler içinde orkinosu hiç avlamamış Troller,orta su trolleri mevcut bu balığı yıllarca avlamış kıyı balıkçısı yoktur.

  Büyük balık küçük balıktan uzun yaşar
  Metabolizması yüksek balık düşük olandan uzun yaşar
  Soğuk sudaki balık sıcak sudakinden uzun yaşar


 2. #2
  __BALIKCI FORUM__ özgürdeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2009
  Yaş
  57
  Mesajlar
  5.203
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart Cevap: Orkinos kotasının paylaşımı,

  Orkinosla ilgili bir kota düzenlemesi yapılacaksa öncelikle kıyı balıkçısına hakları verilmeli,

  Kıyılara çiftlikler kurarak av alanlarını daralttınız,40 metre gırgırla aynı av alanı kullanmaya zorlanarak haksız rekabet yarattınız,sözümona çevre koruma yalanıyla misina ağları yasakladınız elinden alıp yaktınız,1380 geçmediği gibi denetleyemediğiniz yasakları baskı unsuru olarak sadece kıyı balıkçısına uyguladınız açlığa mahkum ettiniz,yetmedi ışıkla avcılığı serbest bırakıp kıyı balıkçısının avı demersal türlerin yok edilmesine yol açtınız !

  Sadece vicdanınıza danışın,Allahtan korkup adil davranın kıyı balıkçısının orkinos kotası paylaşımında hakkını gözetin derim .
  Müfit Çıkrıkçıoğlu
  İstanbul

  KIYI BALIKCISI


 3. #3
  Reİs bangocu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aug 2011
  Yaş
  56
  Mesajlar
  2.469
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart Cevap: Orkinos kotasının paylaşımı,

  Orkinos kotası sadece belirli boydaki gırgırla balık avlayan balıkçı teknelerine verilerek yok sayılan diğer balıkçı teknelerine haksızlık yapılmıştır bu konuda kota dışında kalan balıkçılar hemfikir olmuştur bu haksızlığı defalarca dile getirmiştir.Orkinos kota hakkı bütün balıkçıyı kapsayacak şekilde düzenlenmelidir.Büyük, küçük, trol, orta su trolü,kıyı balıkçısı gözetmeksizin yapılmalıdır.12 metre altı biz kıyı balıkçıları bu kotanın dışında bırakılmamalıdır,aksi halde hiç ama hiç kimse haktan ve adaletten bahsedemez,adilde olmaz.Bu sene devlet tarafından desteklenme kararı alınan ve hayata geçirilen destekleme kıyı balıkçısına moral olmuştur.Orkinos kotasından sağlanacak destek yaşamasını ileriye umutla bakmasını sağlayacaktır.bu serzenişimize balıkçılık yönetiminin anlayışla bakıp adil bir kota belirleyeceğini ümit ediyoruz.Unutulmaması gereken bir konuda biz orkinos balığını kimse tutmazken tutuyorduk.
  Fotolar Baba Yalçından alınmıştır teşekkür ederiz.
  Konu aFaLa tarafından (28.12.17 Saat 21:19 ) değiştirilmiştir.
  https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net...f3&oe=5C00E32D
  Körler Ülkesinde Görmek Suçtur.!

 4. #4
  ___BALIKCI FORUM___ aFaLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2008
  Yaş
  56
  Mesajlar
  12.953
  Tecrübe Puanı
  2444

  Standart Cevap: Orkinos kotasının paylaşımı,

  Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi: 71C4B18A-732C-443C-9FD4-56D591F8FEE7.jpg
Görüntüleme: 163
Büyüklüğü: 38.0 KB (Kilobyte)
ID:	16116
  Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi: C71DDFE0-DA0E-4EA6-B191-04F0D83F6A73.jpg
Görüntüleme: 71
Büyüklüğü: 70.8 KB (Kilobyte)
ID:	16117
  Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi: 8FDB2BE4-C217-443D-A915-249B6C166FA1.jpg
Görüntüleme: 85
Büyüklüğü: 63.6 KB (Kilobyte)
ID:	16118

  Orkinos kotasını tartışıliyor Ankara’da

  Büyük balık küçük balıktan uzun yaşar
  Metabolizması yüksek balık düşük olandan uzun yaşar
  Soğuk sudaki balık sıcak sudakinden uzun yaşar


 5. #5
  Reİs cumhur gezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2008
  Yaş
  54
  Mesajlar
  2.690
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart Cevap: Orkinos kotasının paylaşımı,

  Orkinos kotası T.C BALIKÇISI için veriliyorsa !! ülkedeki tüm kayıkların hakkı vardır 12 mt üstü gibi bir düşünce olamaz/olmaz.

  12 mt altı kayıklar KIYI BALIKCISI mı !? orkinoıs yakalaması veya pay alması yasak !? ___

  AMATÖR BALIKCI 1 günde 1 KİŞİ 1ad ORKİNOS yakalaması serbest !?

  Amatör balıkcı sınırsız kotasız 365 gün ORKİNOS yakalayacak balık denizlerde varsa Kıyı balıkcısına KOTA YOK - AVLAMAK YASAK !? NEDEN DEMZLER Mİ !?


  Diyeceksiniz ki orkinos yakalayan kıyıcı BCD belgesi ile balık çıkarma LİMANI na götürüp balığını satar ___ ben şarköyde 1 ad orkinos yakaladım BCD belgesi düzenledim ya ÇANAKKALE yada İSTANBUL balık haline götürecem de karadan götüremem ancak denizden kayıkla !? ya 35 mi,l yada 90 mil kayıkla gidecem _!? yav siz hayatıunızda 5-8 mt kayıkla 10 mil yol gittinizmi !?


  12 mt üstü kayıklarda kota dahili olsun bunlar yakalasın düşüncenizin ana temeli BAGİS den takip eder en azından denetlerim düşüncesindesiniz !!?

  BAGİS vs gibi aletlerle ekrana bakar kendinizi tatmin edersiniz !!? bu bahane fasaryadır niyemi !? mesala av giden teknedeki gözlemcinin görmesin bedeli 8 - 10 bin dolar dedikodusu tüm balıkcı kahvelerinde rivayettir; kaldıki hangi su ürünleri memuru canlı orkinos havuzunu gerçekde sayıp bu kadar Ad/Ton balık var diyebilmiştir!? veya yazılı rokinos - tüline izni alan gırgır ile orkinos izni alan teknelerin illegal yakaladıkları orkinos vs ... balığın kaç tanesinin tespitini yapabildiniz yakaladınız !? tülina avı nı bile kıyıcıdan alıp gırgırcıya peşkeş çekmediniz mi ?  Kotamı nasıl olacak % 50 gırgırcıya - kalan 50 den belli paylar ÜSTBİRLİKLERE - ufak mikter yakalayıp satamayana - kalanı kıyı balıkcısına ___ bilakis 12 mt altı kayıklara mt başı eşit pay.
  Yeter artık kıyı balıkcısının gırtlaığını sıkmakdan vaz geçin.
  ".. Aptallığın en büyük kaniti aynı şeyi defalarca yapıp" farklı" bir sonuç almayı ummaktır.."

  Albert Einstein
 6. #6
  Reİs bangocu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aug 2011
  Yaş
  56
  Mesajlar
  2.469
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart Cevap: Orkinos kotasının paylaşımı,

  İlyas Torlak Reisin Orkinos kotası hakkındaki görüşü

  Orkinos avcılığının milâdı 1950 yıllara kadar dayanır ve dedemde büyükada aynakola mevkiinde orkinos dalyanı kurardı , sarıyerde 70 li yıllarda sarıyer beyazpark mevkiinde orkinos dalyanları vardı , marmarada parakete ve oltalarlarla avlanırdı bu süreç 1980 li yılların başına kadar devam etti , 1980 yılların başından sonra gırgır avcılığı ile sürek avcılığı başladı , saros körfezi , ege kıyları ve akdeniz derken bu süreç günümüze kadar devam etti 1984 yılından sonra günümüze kadar hem fiili olarak hemde dışarıdan takipçisiyim bu avcılıktaki entrikalar, yapılan aldatmacalar her yalan ve dolanın az çok şahidi oldum geçen süre zarfında bu avcılığın hiçbir zaman adaletli ne bir satışı nede dağılımı olmuştur ve bu sistem günümüzde bütün hızıyla devam etmektedir..

  Bu gün sosyal medyada ;ORKİNOS KOTASINI TARTIŞIYORUZ; diye paylaşımlar görüyorum ve kafamda geçmişe dönük birçok şeyler canlanıyor, aradan tam 37 yıl geçmiş birileri çıkıyor ve halen daha tartışıyoruz diyor benim burada anlamadığım tek şey var ..
  Neyi tartışıyorsunuz , aradan tam 37 yıl geçmiş bu geçen süreçte avcılığında hiçbir zaman adaletli bir satşın olmadığı , mezatında hertürlü enrikaların döndüğü ve balıkçıya bunun kazancını tam anlamıyla hak görmeyenlerin olduğu bir sistemde kotanın paylaşımı tartışılıyor..
  10 yıl bu ülkede sanal bir filo yaratılıp kota çekilişi yaparak bütün adalet kuralları reddedilerek üretmeden kazanmaya alışmış bir toplum yaratılmış ve haksız kazançlar dağıtılmış,hak dağıtılmak adına en büyük haksızlıklar yapılmış o zaman adaletsiz sistemin yanlışlığını itiraf etmekten yoksun olanlar bu gün tekrar kota dağılımı için tartışıyor..??

  Bu tartışma ne her yıl bir kâbus gibi bu sektörün üstüne çökecekmi ,heryıl bu ülkede devamlı orkino kotası adı altında üretmeden kazanmaya alışmış bir toplum yaratılmayamı çalışılıcak ne kadar devam edecek bu sanal ortam..?
  Bu gün denizlerin ne duruma geldiği kimsenin umrunda değil küçüğünde büyüğüne kadar herkesin kulakları diklenmiş ankaradan çıkacak kararı bekliyor, nasıl bir düzen bu ve devlet cebinden bu konuda bir kuruş para çıkmadığı halde olmadı birtürlü neden bunu hakemliğini yapamıyor adil bir düzen sağlayamıyor ..
  Nasılmı bir paylaşım olsun...?
  Herkesin hazmedebileceği , buradan aldığı hakkı yiyebileceği bir paylaşım olsun ..????  //www.facebook.com/istbalikkoop/posts/911376352373975

  www.facebook.com/istbalikkoop/posts/911376352373975
  Konu aFaLa tarafından (28.12.17 Saat 23:18 ) değiştirilmiştir.
  https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net...f3&oe=5C00E32D
  Körler Ülkesinde Görmek Suçtur.!

 7. #7
  Reİs bangocu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aug 2011
  Yaş
  56
  Mesajlar
  2.469
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart Cevap: Orkinos kotasının paylaşımı,

  Orkinos kotasının paylaşımı adil bir şekilde yapılmalıdır.Bu güne kadar adaletsizlik olduğunu söyleyen balıkçı birdir ayrım yoktur biz bir bütünüz diye yazıp çizip konuşan bazı balıkçı 12 metre üstü denilince 12 metre altı kayıklar düşünülmezken derin bir sessizliğe büründü bumu sizin adaletiniz?

  herkes bir şekilde büyüye bilir geçmiş örnekleride mevcut olduğu gibi büyük olarak kalamaz tekrar aramıza döner küçük balıkçı olarak.Biz adil bir şekilde herkesin gücü nispetinde bir paylaşımdan yanayız kimsenin bu haktan mahrum bırakılmasına razı değiliz.Yüz yıllardır bu denizlerde var olmuş kıyı balıkçısı varken kaç tane 12 metre üstü balıkçı kayığı vardı denizlerde avcılık yapan?  Hiç kimse geçmişini unutmasın inkar etmesin.  Zamanın tanığı çektirme balıkçıları selamlıyor.


  Palamut avlıyor 100 lerce tekne bu gün yok sayılanlar.  İstanbul boğazı göktelenler yok yeşillik çok birde biz.  Geçmişimizden güzel günler.  Devasa bir balıkçı teknesi tahminen 10-12 metre bir alamana kayığı  1950 yemiş iskelesi.

  Biz bir şekilde her şarta her zorluğa rağmen günümüze kadar ayakta kaldık biz Ülkemizi balıkçılığımızı balığımızı hala meslek olamamış işimizi seviyoruz.
  https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net...f3&oe=5C00E32D
  Körler Ülkesinde Görmek Suçtur.!

 8. #8
  Reİs
  Üyelik tarihi
  Feb 2012
  Mesajlar
  403
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart Cevap: Orkinos kotasının paylaşımı,

  Konu aFaLa tarafından (30.12.17 Saat 21:02 ) değiştirilmiştir.  Nurettin METİN

  İSTANBUL 9. #9
  __Baba Yalçın__ Baba Yalçın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2011
  Mesajlar
  912
  Tecrübe Puanı
  185

  Standart Cevap: Orkinos kotasının paylaşımı,

  Alıntı bangocu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  orkinos kotasının paylaşımı adil bir şekilde yapılmalıdır.bu güne kadar adaletsizlik olduğunu söyleyen balıkçı birdir ayrım yoktur biz bir bütünüz diye yazıp çizip konuşan bazı balıkçı 12 metre üstü denilince 12 metre altı kayıklar düşünülmezken derin bir sessizliğe büründü bumu sizin adaletiniz?

  Herkes bir şekilde büyüye bilir geçmiş örnekleride mevcut olduğu gibi büyük olarak kalamaz tekrar aramıza döner küçük balıkçı olarak.biz adil bir şekilde herkesin gücü nispetinde bir paylaşımdan yanayız kimsenin bu haktan mahrum bırakılmasına razı değiliz.yüz yıllardır bu denizlerde var olmuş kıyı balıkçısı varken kaç tane 12 metre üstü balıkçı kayığı vardı denizlerde avcılık yapan?  hiç kimse geçmişini unutmasın inkar etmesin.  zamanın tanığı çektirme balıkçıları selamlıyor.


  palamut avlıyor 100 lerce tekne bu gün yok sayılanlar.  istanbul boğazı göktelenler yok yeşillik çok birde biz.  geçmişimizden güzel günler.  devasa bir balıkçı teknesi tahminen 10-12 metre bir alamana kayığı  1950 yemiş iskelesi.

  Biz bir şekilde her şarta her zorluğa rağmen günümüze kadar ayakta kaldık biz ülkemizi balıkçılığımızı balığımızı hala meslek olamamış işimizi seviyoruz.
  Ali'cim bizim adalarda 60 orkinos girgiri 1984'ten 5ay,1985'ten 5 ay, 10 ayda adalari haritadan sildiler. Sirf benim kendi gözlemim. Marmara'da katledilen orkinos baliği. 100kg----1ton arasinda 30.000 orkinos 10 ayda yok edildi. 100kg'dan küçükleri bu sayiya dahil değil. Yani bu denizin ağalari orkinosun köküne kibrit suyu ekti diğer tüm türleri yok ettiği gibi. Iyiki orkinoslarida yunuslar yedi demediler. Orkinos ne zaman katledilmeye başladi doping soares (orkinoslarin aşk üçgeni) japonlarin keşfettiği ve para verdiği zaman marmarada ve adalarda katliam başladi. Ajandamda yazilidir gerçide hatirladiğim kadariyla ilk kadir can yazmişti. İlk Yakup Kurşun reis 277 adet orkinos (40ton) aldiğinda para yaptiği an o işinde sonu ihracat seferberliği döviz geliyor diye nakaratla soykirim başladi.şimdi hislon marka kol saati ve istikamet moritanya. çok yakindir ordanda artik duvar saatimi olur bilmem. Arkasindanda 1984 kasim ortasinda 3 günde 2 milyon lüfer kofana 15.000çift torik yok edildi. 1988 senesinde yeni maden bulduk diye troller mersin baliğini yok etti. Hangisini yazacaksin. şimdi kulağima gelenler. şuna pay kotaymiş cart curt yahu denizdeki balik (karasularimiz içindeki) 80 milyona ve gelecek nesile tapulu. Kimin malini kime peşkeş çekiyorlar. Bu hakki size kim verdiki. Ben bunu anlamiyorum. Bir defa orkinos tutan kayiklar. Geleneksel karakteristik ve tarihsel olarak özelliği 6--7mt. En fazla tek tükde 8,5mt--9mt'ye kadar kayiklardi. Neden çünkü balik oltaya gelipte çürüklüğü koparttiği zaman ilk tasmayi vurduktan sonra demir ipin felyozunu denize birakacaksin balik seni sürükleyecek yoruluncada su üstünde zipkini vurup, uçkurluğu takip emniyete alican. Kulağima gelen 12mt üstüne kota varmiş (yani denizi katledecek olanlar, bunlara sus payi vereceklermiş) işin türkçesi bu değilmi. 12mt alti yokmuş. Yahu biz işin içindeyiz 12mt kayik ne zaman orkinos tutmuş. Bilmem kimlere %5 filan bu nedir yahu, ne alaka. Kitalarin inkişafindan beri merada bulunan orkinosu 10 ayda yok edenler. Orkinosu oltayla tek tek tutanlar onlarin yüzünden aç kalacaklar. Birde pay almayacak bak sen şu işe. Bu kota adi altinda denizin anasini belleyenler. Birak balik tutmayi esnafin orkinos tutma hayallerini bile çaldilar. Neymiş onlarada verirlerse nasil kontrol edeceklermiş. Yahu adam tek tek balik tutacak baliği cebinemi sokacak elbet balikhaneye götürecek. Sen ona bakacağına bak marmara adasından orkinos yukarı çıkmıyor diyenler varken. Orkinosa yasakken gırgır nasıl Gemlikte geçirdi 200 orkinosun kafasına balığın belli bir bölümünüde ziyan ettiler. Toptan hamuduyla yasak filan dinlemeyenler varken sen kalk ayda 1 balık gelecek eğer oda gırgırlara kapalı alanı korursan. Adam eğer gırgırdan fırsat kalırsa yakalayabilirse balıkhaneye götürecek Mezatta para yapsin diye, bu nasil bir akildir. Tavukmu bu, komşunun tavuğuna mahallede talip çiksin tövbe tövbe.. üstelikte oltayla balik tutman için tek bir şarti var. O da tabi kesinlikle girgira kapali alan olursa. Girgir avlamadiği zamanda bile oltayla ben tam 3 ay gidip bir tane bile balik alamayani biliyorum hemde burgazadali. Kasayla denize hamsi yem atardi. Arkasinda 2 orkinos takimi 3 ay balik gelmeyince kafayi siyirmiş kiç üstünde ayağa kalkip faytoncunun dizginleri salladiği gibi orkinos takiminin iplerini su üstünde sallayarak orkinosa vilmaaa diye seslenirdi, balik gelsin diye. Tabi bu girgir hücumuna kadardi, 60 orkinos girgiri daracik alanda hepsi ayni anda topluca gece gündüz saldirinca hayali bile kalmadi. Bunlarin hepsi yanliş, aslinda işin doğrusu nasil olmali (bazilarinin işine gelmez) bazilarininda kafasi basmaz. Beğenen beğendiğini alir beğenmediği bana kalir.
  Bizdeki orkinoslarinda türü tehlikede (Thunnus Thynnus) 40kg---50kg dişi erkek ortalama 45kg yuvarlama 50kg altinda kesinlikle oltayla bile yakalanmamali. Abd'de boy olarak Alaska'da ve Boston Massachusetts 1989'dan beri girgirin orkinos avlamasi yasak oltaylada 188cm alti yasak. Noaa sadece gerekli görürse belirlediği miktarda ekim ayinda sadece 1 ay girgira izin verir, eğer gerekli görürse. Yoksa havasini alir. televizyonda Discovery'de seyrettiğin oltayla tutulan orkinoslar işte öyle devletin NOOAnın koruması sayesinde eğer gırgır çullansa orkinosun 1 tanesini rüyalarında bile göremezlerdi. Gelelim birde hazir yazmişken kiliç baliğina (Xiphias Gladius) yine 40kg--50kg dişi erkek ortalama 45 kg yuvarlama 50 kg altinda (boyu neyse oda olur) kesinlikle oltayla dahi yakalanmamali. bilhassa şubat ayinda tezgahta görüyorsun torikle ayni boyda kiliç baliği günah günah. 473 kg'lik kiliç baliğinin fotosu var. şimdi bu balik torik kadarken avlanirmi. Aslinda gelecek 100 yillik balikçilik politikasi belirlerseniz. Türkiye karasularinda orkinos ve kiliç baliğini oltayla avcilik dişinda yakalattirmayacaksin boy ve miktar belirleyeceksiniz. Birde en önemli konu havyar zamani yakalattirmayacaksin bizim Alanya Kibris arasinda orkinoslarin akdenizdeki 4.cü üreme bölgesinde girgirlar hemde havyar zamani orkinoslar yakalaniyor. 2000-2002 yillarinda s.g'de bir komutan anlatmişti kolluk kuvvetleri izmir'de bir kamyon çevirmişler. Orkinos taşiyan çok büyük bir kamyonun kasasinin altinda 1 kariş kalinliğinda orkinos havyari yayilmiş diye anlatiyordu.  Not: Yazıyı büyük harfle yazdık, gelişmişte kontrol ettiğim zaman. tüm yazı küçük harf ve (ı) harfleri ingilizce klavye gibi (i) harfi olmuş
  Konu Baba Yalçın tarafından (31.12.17 Saat 06:00 ) değiştirilmiştir.
  Baba Yalçın

 10. #10
  Vıp üye İhtiyar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Oct 2009
  Mesajlar
  4.641
  Tecrübe Puanı
  958

  Standart Cevap: Orkinos kotasının paylaşımı,

  Özgürdeniz

  Kısa ve net, BSGM'nin yanlışlarının hepsini olmasa da çoğunu kapsayan bir özet.
  Tebrikler.
  Herkes, ne yaparsa kendisine yapar.

  M.Mahir Ersin
  İstanbul 1945

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Cevap: 1
  Son Mesaj: 15.10.15, 09:05
 2. Türk balıkçıların orkinos avı kotasının artırılması talepleri
  By Burhan Reis in forum Güncel Deniz Haberleri
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 15.11.14, 10:08
 3. lütfen bilgi paylaşımı
  By koray35 in forum Balık Bulucu / Pro
  Cevap: 9
  Son Mesaj: 08.11.12, 13:03
 4. İşte Ülkemin paylaşımı Yorumsuz
  By Kulek Reis in forum Forum genel konuları ile alaklı olmayan konular
  Cevap: 2
  Son Mesaj: 01.07.10, 03:58

Bu Konudaki Etiketler

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
BALIKCI FORUM