Sayfa 1/4 1234 SonSon
38 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: S.s.istanbul bölgesi su ürünleri kooperatifleri birliği 1. Balikçilik ve balik çaliştayi yapildi.

 1. #1
  ___BALIKCI FORUM___ aFaLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2008
  Yaş
  56
  Mesajlar
  12.943
  Tecrübe Puanı
  2443

  Standart S.s.istanbul bölgesi su ürünleri kooperatifleri birliği 1. Balikçilik ve balik çaliştayi yapildi.

  Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi: 1.jpg
Görüntüleme: 24
Büyüklüğü: 47.6 KB (Kilobyte)
ID:	13372

  S.S. İstanbul Bölgesi Su Ürünleri Kooperatifleri Birliği 1. Balıkçılık ve Balık Çalışta’yı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yapıldı. Çalıştaya; Bakanlığımız Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü Avcılık ve Kontrol Daire Başkanı Turgay TÜRKYILMAZ, İstanbul İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kasım PİRAL, İstanbul’da faaliyet gösteren Su Ürünleri Kooperatifi yöneticileri ile Kırsal Kalkınma ve Örgütleme Şube Müdürlüğü, Hayvan Sağlığı, Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü ile Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürlüğünden birer teknik elemanlarımız yer aldılar.

  Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi: 2.jpg
Görüntüleme: 8
Büyüklüğü: 32.6 KB (Kilobyte)
ID:	13373

  İlimiz S.S. İstanbul Bölgesi Su Ürünleri Kooperatifleri Birliği tarafında organize edilen çalıştayda; Su ürünleri kooperatiflerinin ana sözleşmeleri, balıkçılığın gelişebilmesi için proje üretme, geliştirme ve uygulamaları, deniz kaynaklarının daha iyi yönetilebilmesi ile; Kooperatiflerin ve Su Ürünleri Avcılığı’nın temel sorunları ve çözüm öneri tartışıldı.

  Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi: 3.jpg
Görüntüleme: 11
Büyüklüğü: 50.5 KB (Kilobyte)
ID:	13374

  Büyük balık küçük balıktan uzun yaşar
  Metabolizması yüksek balık düşük olandan uzun yaşar
  Soğuk sudaki balık sıcak sudakinden uzun yaşar


 2. #2
  Reİs Burhan Reis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Nov 2009
  Yaş
  59
  Mesajlar
  5.695
  Tecrübe Puanı
  933

  Standart

  BALIKÇILIK VE BALIK ÇALIŞTAYI YAPILDI
  İstanbul Bölgesi Su Ürünleri Kooperatifleri Birliği, 1-4 Mart 2013 tarihleri arasında Magosa-Kıbrıs’ta, 1. Balıkçılık ve Balık Çalıştayı düzenledi. Çalıştaya, Birliğe üye 32 kooperatiften 60 civarında kooperatifçinin yanında Prof. Dr. Ayhan ÇIKIN (Kooperatifçilik uzmanı), Prof. Dr. Adnan Tokaç (E.Ü. SÜF), Prof. Dr. Ertuğ Düzgüneş (KTÜ.SÜF), Doç. Dr. Saadet Karakulak (İÜ.SÜF) , Huriye Göncüoğlu (EÜ.SÜF), Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Daire Başkanı Turgay Türkyılmaz, İstanbul İl Müdürü Kasım Piral, Su Ürünleri Kooperatifleri Merkez Birliği Başkanı ve TMKB Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Özkaya da katıldılar.  Çalıştayda, 7-8 kişilik masalarda şu konular tartışılarak öncelikli sorunlar ve çözüm önerileri geliştirildi : Yasa dışı avcılık; Balıkçıların yaşam standartları; Balıkçı barınakları; Su Ürünleri Kooperatifleri; Nakil belgelerinin uygulanabilirliği; Balık stokları üzerindeki zorlayıcı etkiler; Su ürünleri avcılığının sürdürülebilirliği ve 3/1 Nolu tebliğ; Birim, bölge ve merkez su ürünleri kooperatiflerinin yapması gereken yatırımlar/projeler.
  Çalıştay da tartışılan konular, Doç . Dr. Saadet Karakulak’ın raportörlüğünde , Prof. Dr. Ertuğ Düzgüneş’in koordinatörlüğünde, Çalıştaya katılanların katkılarıyla genel olarak gözden geçirilerek, nihai metin hazırlandı.
  Çalıştay sürecinde Prof. Dr. Ayhan ÇIKIN “Kooperatif Proje ve Kooperatiflerde Proje Uygulamaları”; Prof. Dr. Adnan Tokaç da “Ağ Fabrikalarında Ağ Yapımı ve Kullanılabilirliği” konusunda birer bildiri sundular.

  Konu Burhan Reis tarafından (07.03.13 Saat 18:09 ) değiştirilmiştir.
  ><((((º>`·.¸¸.·´`·.¸¸.-> BALIKÇI FORUM <-.¸¸.·`´·.¸¸.·`<º))))><

 3. #3
  Balıkçı aydinpurmut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2011
  Yaş
  40
  Mesajlar
  594
  Tecrübe Puanı
  159

  Standart

  Umarım faydalı olmuştur diye düşünüyorum AMA şu soruyu kendi kendime sormadan edemiyorum!!

  Türkiye' de herhangi bir yerde değilde bu Çalıştay neden K.K.T.C' de yapılmıştır?? Ayrıca bu kadar kaynak sıkıntısı çeken Kooparatiflerin bu kaynağı nereden bulduğu da ayrı bir tartışma konusudur diye düşünüyorum..
  Aydın PURMUT
  Sarıyer / İSTANB
  UL
  A RH ( - )

 4. #4
  __TROL BALIKCISI__
  Üyelik tarihi
  Dec 2010
  Mesajlar
  121
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart

  sur kop

  baska neresı olabılır

 5. #5
  Balıkçı aydinpurmut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2011
  Yaş
  40
  Mesajlar
  594
  Tecrübe Puanı
  159

  Standart

  Bu kadar önemli bir konuda hiç kimsenin yorum yapmaması gerçekten çok üzücü!!!!

  Bu çalıştayın gerçekten balıkçılık sektörünün sıkıntılarına çözüm bulmak amaçlı yapıldığına kesinlikle inanmıyorum!!!

  Gerekli ve Sorumlu kişilerin bu konuda gerçekci bir açıklama yapmalarını samimiyetle beklemekteyim...
  Aydın PURMUT
  Sarıyer / İSTANB
  UL
  A RH ( - )

 6. #6
  Moderators MURAT GÜNAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2010
  Yaş
  50
  Mesajlar
  1.006
  Tecrübe Puanı
  259

  Standart

  Yapılacak olan toplantı çok önceden bütün koop. lara bildirildi diye bilgim var ve nerede olacağı o zamanda belliydi bunu ben bile çok önceden haber aldım rumeli kavağı koop. bu konuda daha önceden üyelerine bir toplantı düzenleyip bilgi aktardı veya aktarmaya çalıştı ama bizim balıkçı camiası veya kendilerini bu denizlerin hakimleri olarak görenler hiç iştirak etmemiş ve bu konular altında hiçbir öneri getirmemiştir yer konusunda sorduğum soruda aldığım cevap türkiyede yapılan masrafla kıbrısta yapılan masraf arasında farklılık olmadığını ve bu sefer orası seçildiği bilgisidir her balıkçı bir koop. a üyedir endüstriyelinden oltacısına kadar ama her koop. taki genel sorun gibi ne aidat ödemeye nede yapıcı bir fikir sunmaya kimse gitmez gidenlerede muhakkak bir kulp buluruz yapılan çalıştayın ilk meddesi balıkçının kimlik ve sgk sorunu buna bu güne kadar balıkçının desteğini alıp tv lerde boy gösteren bir çok yönetici neden bir kez olsun dile getirmedi ve sizler denizlerde dolaşan ekmeğini denizden kazanan gerçek balıkçılar neden bu güne kadar bir dilekçe hazırlayıp yaptığınız işin bir meslek kolu olarak görülmesi isteminde vede sgk ya gemi adamlığından erken emeklilik yıpranma payı hakkınızı talep etmediniz eğer motorun dümenini tutmazsan sulara kapılır gider herkes şapkasını önüne koyup düşünsün madem fikirleri olan arkadaşlar vardı niçin üyesi olduğunuz koop. a başvurup o çalıştayda söz sahibi olmadınız.
  saygı ve sevgilerimle,
  MURAT GÜNAY
  RUMELİ KAVAĞI-SARIYER
  21/01/1969


 7. #7
  İst Birlik Başkanı
  Üyelik tarihi
  Sep 2009
  Mesajlar
  116
  Tecrübe Puanı
  28

  Standart

  Alıntı aydinpurmut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Bu kadar önemli bir konuda hiç kimsenin yorum yapmaması gerçekten çok üzücü!!!!

  Bu çalıştayın gerçekten balıkçılık sektörünün sıkıntılarına çözüm bulmak amaçlı yapıldığına kesinlikle inanmıyorum!!!

  Gerekli ve Sorumlu kişilerin bu konuda gerçekci bir açıklama yapmalarını samimiyetle beklemekteyim...

  Sayın purmut inanmadığınız nedir? İstanbul gibi devasa bir şehirin Su ürünleri kooperatif başkanları temsilcileri kooperatiflerinin %90 nından fazlası sektör sorunlarına kayıtsız kalamamış çare aramak adına taşın altına elini koymuş elinden geleni yapmaya çalışıyor. Ülkenin önde gelen uzman bilim insanlarının fikirlerinide almak adına toplantıya katılımlarını sağlamış, Çalışma konularına baktığınızda itiraz edeceğin ne olabilir? yoksa şunumu diyorsunuz bu konuları bizden başkası konuşamaz. Eğer bu tür düşünceniz var ise sekiz konu başlığı yukarıda duruyor daha toplantının sonuç bildirgesi hazırlanıyor rapor haline getirilerek yayımlanacaktır.konulara daha iyi cevap verecekseniz buyrun tektek maddeleri açınız ve görüşlerinizi yazınız bende şu anda % 95 bitmiş halde olan raporun şu anki taslağını emanetde durması adına afalaya göndereyim siz cevaplarınızı yazdıkdan sonra raporu tamamladıkdan sonra afala yayınlasın varmısın.hiç kiseye inancınız yok kimseye güvenmiyorsunuz, senden başka doğru bilen kimse yok bunlar çok ciddi iddalar. Bugüne kadar şunları yaptım ve şunlarıda yapacağım dedeğiniz birşey varsa açıklayın bizede katkı olsun. Sakın deniz kirliliğinden basetme orada sektörü ne hale düşürdüğünüz belli. Lütfen herşeyi eleştiren değil hep birlikte neleri daha iyi yapabilirizin üstünde yoğunlaşınız. Çarşı herşeye karşı söylemini hatırlatıyor düşünceleriniz.Toplantının yerini sorguluyorsun istanbulun sarıyerinin dışıda bir yerde olsa sorgulamıyacakmıydın şunu bilelim ki bu şartlarda bu imkanlarla sariyerde bile bu toplantıyı yapamazsıız biraz araştırırsanız bu sorunuzdan vazgeçersiniz.saygılarımla
  PROFESYONEL.İSTANBUL BÖLGESİ SU ÜRÜNLERİ KOOPERATİFLER BİRLİĞİ BAŞKANI....

  ERDOĞAN KARTAL

  GÜZELCE SU ÜRÜNLERİ KOOP BAŞKANI

 8. #8
  Reİs
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Yaş
  40
  Mesajlar
  1.591
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart

  Alıntı MURAT GÜNAY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  denizlerde dolaşan ekmeğini denizden kazanan gerçek balıkçılar neden bu güne kadar bir dilekçe hazırlayıp yaptığınız işin bir meslek kolu olarak görülmesi isteminde vede sgk ya gemi adamlığından erken emeklilik yıpranma payı hakkınızı talep etmediniz eğer motorun dümenini tutmazsan sulara kapılır gider herkes şapkasını önüne koyup düşünsün madem fikirleri olan arkadaşlar vardı niçin üyesi olduğunuz koop. a başvurup o çalıştayda söz sahibi olmadınız.
  saygı ve sevgilerimle,
  bu konuyla ilgili son 2 mesaj çok olumlu çalışmalarınızda başarılar derim.teşekkürler murat günay ve erdoğan kartal bir çalıştay böyle olmalı .kendi çıkarınız için değilde tüm balıkçıları düşündüğünüz için.on numara iş yapıyorsunuz.bir ışık yaktınız bizede sizleri desteklemek düşer.
  numan trabzon kıyı balıkçısı/balıkların dostu.cam kavanozlarda müzelerde sergilenen balıkları görmek istemeyen balıkçı.

 9. #9
  Banned
  Üyelik tarihi
  Mar 2013
  Mesajlar
  2
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart

  Erdoğan Kartal sende duran emaneti yayınlada hep beraber görelim şu raporu.

 10. #10
  Reİs bangocu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aug 2011
  Yaş
  56
  Mesajlar
  2.466
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart

  Alıntı [/CENTER Nickli Üyeden Alıntı  Bu resime baktıkça balıkçılığın geleceği hakkında ne düşündüğümü yazmak ihtiyacı hissettim.


  Bu çalıştayı organize eden arkadaş istanbul koperatif birlik başkanı sayın erdoğan kartal .


  Çalıştay balıkçılıkla ilgili bir çalışma fakat resimdeki tabloya baktıkça tanıdık sima çok az görüyorum çünkü yok ve burdakilerin balıkçılığın neresinde olduğu veya böyle bir çalıştayın kendileri ile ilgili kriyerleri ne onu pek anlayamadım.
  Burda anladığım bir şey var bu sene birlik olsun ,merkez birlik olsun bir seçim telaşı var ve hâl böyle olunca bu şahısların seçmenlerinin önüne bir yem atması lazım ,
  Kıbrısta salamis otelde çalıştay...
  İstanbul birliğe bağlı 32 koopratif..
  Bu kooperatifler içinde tebiri caizse endüstriyel balıkçının hakim olduğu kooperatif sayısı 8 tane ve bu çalıştayda bu koopratif temsilcillerinden pek kimse yok ,çağrılıp gitmeyenler olabilir ona bir sözüm yok ..
  Geri kalan 24 tane kooperatif temsilcilerini hepsi kıyı balıkçısı ...
  Ve rahat bir çalıştay ....??
  Muhalefet yok ,karşı bir görüş yok ,hepsi masa başında çöreklenmiş bir paylaşım peşinde..
  Bunu organize eden arkadaş koltuğunuda sağlama almış ..
  Çünkü oynayacağı dalı ve nereden nemalanacağını ve ne tarafa oynayacağını iyi biliyor 8 koopa karşılık 24 kooperatif ..
  Bu bir ülke gerçeği ,koltuk sevdası ..
  Hizmetmiş ,hakmış , hukukmuş hak getire ..
  Menfaat ve çıkar oldumu , oy hesabı oldumu bu ülkede aslanı kediye boğdururlar..
  24 tane çoğunlunu kıyı balıkçının iştigal ettiği koopratif ve ortalama 100 kişi desek 2400 kişilik bir koopratif üyesi fakat bunun içinde balıçılığı profesyonel olarak ,bir geçim olarak yapanların sayısı % 10 bile değildir ve ülke ekonomisine katkıları sıfır,etrafındakilere katkıları sıfır ..
  Ama balıkçılık çalıştayında masa başında oturanlar bu adamlar..
  Ne tezat bir durum ..
  ben burda daha fazla bir şeyler paylaşıp birilerine keyif bağışlamak istemiyorum ama..
  Erdoğan kartala birşey söylemek istiyorum ..
  Acaba tam tersi bir durum olsaydı hangi tarafa oynayacaktın ,çünkü ben seni tarafsız olmak ve bizede uyum sağlaman için defalarca ikaz etmiştim ..
  Ama sen rölünü iyi ezberlemiştin ve şirin görüneceğin tarafı iyi biliyordun ,kazgelecek yerden yumurtayı esirgemiyordun..
  Şimdi merak ediyorum burda topladığın adamlarla 650 000 ton diye telafuz edilen üretimi sağlayabilecekmisin..
  Bu topladığın adamlarla yaptığın çalıştayla , binlerce kişiye istihsam sağlayan endüstriyel balkçının sağladığı istihsamı sağlayabilecekmisin..
  Bu topladığın adamlarla yaptığın çalıştayla ülke ekonomisine ,endüstriyel balıkçının sağladığı katkıyı sağlayabilecekmisin...??
  Eğer bunları yapacaksan sorun yok..
  Eğer yapamayacaksan ..
  NE YAPMAK İSTİYORSUN ARKADAŞIM SEN..??
  NİYETİN NE ..


  Yazan İlyas Torlak


  Not:Bu alıntı Sayın İlyas Torlak Adına Aydın Purmut un onayıyla yayınlanmıştır.
  https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net...f3&oe=5C00E32D
  Körler Ülkesinde Görmek Suçtur.!

Sayfa 1/4 1234 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. İzmir Bölgesi Su Ürünleri Kooperatifler Birliği
  By aFaLa in forum Güncel Deniz Haberleri
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 05.10.11, 03:35
 2. Su Ürünleri Kooperatifleri Birliği Başkanı Ali Bayrak
  By aFaLa in forum Güncel Deniz Haberleri
  Cevap: 10
  Son Mesaj: 12.04.10, 04:02
 3. Marmara Su Ürünleri Kooperatifleri Bölge Birliği
  By LüFerCi in forum Balıkçı Barınaklarımız & Balıkçı Koop'lar
  Cevap: 1
  Son Mesaj: 13.07.09, 12:58
 4. Tekirdağ Su Ürünleri Kooperatifleri Bölge Birliği
  By LüFerCi in forum Balıkçı Barınaklarımız & Balıkçı Koop'lar
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 12.07.09, 23:13
 5. Sinop Su Ürünleri Kooperatifleri Bölge Birliği
  By LüFerCi in forum Balıkçı Barınaklarımız & Balıkçı Koop'lar
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 12.07.09, 23:11

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
BALIKCI FORUM