SEVGİLİ DOSTLAR bu balıkcılık ile alakalı internet sitesini benzer siterlerden daha fazla ragbet gördüğünü ve sahilgüvenlik deniz polisi terörle mücalede vs. gibi kurumların mensuplarınında sitede balıkcı profili oluşturdugunu belirtmek isterim.
bir sene evvel haziran ayında acıga tekneyi demirledik ve tekir agı atmak için yer kaptık sonrada dalgıç elbisesi giyip karaya manita tavlamaya cıktık dalgıç kıyafetli olunca daha baska bi gözle bakıyorlar merak edip bişiyler soruyorlar öyle muhabbet kurup yeni insanlarla tanışısıyorduk. neyse her balıkcının gizli hasımları vardır. aramışlar sahil güvenliği,acıktan belli etmeden geliyor.dedim kankaya belli olmaz gideyim teknenin yanına anca yüzerim bize gelirse eger.malum teknede para bilgisayar vs.var babana bile güvenmicen bu devirde .tam tekneye cıkacam hop geldi. cıktım tekne üstüne elimde arkadasın agırlıklarını sogan cuvalına koymuştum salyangoz avlıyon fln dediler izin belgesi var zaten ama ben dalmıyom arkadasım dalıyor sadece tekne benim vs. durumu anlattım biri cıktı tekir aglatının üstüne agları bi karıştırdı iki günde zor actım.altında bişi varmı diye.hersey tamdı ama kaptan nerde demezmi evragı gösterdim arkadasım kıyıda dedim gidip getireyim yook kıyıdan bi gemici bulup getirirsin deyince anladım niyetlerini.yazdı tutanagı imzalamadım 280 lira girmişti imzalasanda imzalamasamda dönüşte bakıcam egeer kaptanın varsa yırtıcam tutanagı fln dedi cagırdım arkadasımı.onlarda göstermelik bi tur attılar tam yanıma geliceklerdi anı bir manevra ile acıga kırdı dümeni.arkadasım gelmez olum onlar biri seni sikayet etmiş o komutan kime gelse yazar dedi.gittim liman baskanın yanındaki memura tutanak elime gecerse yazarım dedi.durumu anlattım adamın seyinde bile olmadı. aksam bilgi sayarda
SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI İNSAN HAKLARI İHLALİ BİLDİRİM FORMU nu doldurdum yollladım ve ilgilendiklerine dailr e posta geldi.
benim gibi farklı nedenlerden dolayı bot komutanından veya personelinden haksız yere cezai işlem gerektirecek tutanak veya kötü ve asalıyacı sözduyduysanız ,her gün bordanıza kıllık olsun diye yanasıyorsa kimi balıkcılarla cıkar alışverisi içerisindeyse veya ayırım yapıyorsa lütfen duyarsız kalmayalım.