5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Sayın bakanımız Ankara’da

 1. #1
  ___BALIKCI FORUM___ aFaLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2008
  Yaş
  55
  Mesajlar
  12.881
  Tecrübe Puanı
  2436

  Standart Sayın bakanımız Ankara’da


  Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi: B5B8F6CC-1812-4EB2-818E-4ABA48075040.jpg
Görüntüleme: 6
Büyüklüğü: 74.0 KB (Kilobyte)
ID:	16522
  Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi: 2A613292-BF85-4611-9718-536676CB0CD5.jpg
Görüntüleme: 7
Büyüklüğü: 88.3 KB (Kilobyte)
ID:	16523
  Sn Bakanımız Dr Bekir PAKDEMİRLİ, Sn Ankara Üniversitesi Rektörümüz Prof Dr Erkan İBİŞ, Bakan Yardımcılarımız, Bakanlığımızın Genel Müdürleri, Surkoop Başkanı Birimi Amirleri Ankara Üniversitesinin çok değerli hocaları ve binlerce üniversite ve lise öğrencisi ile birlikte, balığın bolca ve ucuza bulunabildiği bu günlerde balık ekmek ( başta palamut olmak üzere, levrek, cipura) ikramı yapıldı. Balığın beslenmedeki önemi vurgulandı.Haftada iki gün BALIK ömür boyu SAĞLIK.

  Büyük balık küçük balıktan uzun yaşar
  Metabolizması yüksek balık düşük olandan uzun yaşar
  Soğuk sudaki balık sıcak sudakinden uzun yaşar


 2. #2
  Reİs cumhur gezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2008
  Yaş
  53
  Mesajlar
  2.679
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart Cevap: Sayın bakanımız Ankara’da

  balığın bolca ve ucuza bulunabildiği bu günlerde balık ekmek ( başta palamut olmak üzere, levrek, cipura) ikramı yapıldı.
  Palamut avcılardan
  Levrek - çipura çiflikten

  bayağı bir ilerleme var , daha önceki açılışlarda ithal uskumru verirlerdi :))))

  Şimdi gelde sorma '' HAMSİ NEREDE '' !? Halkın kurufasülyesi '' İSTAVRİT NEREDE ''!!?  balığın bolca ve ucuza bulunabildiği bu günlerde
  Balığın beslenmedeki önemi vurgulandı.Haftada iki gün BALIK ömür boyu SAĞLIK.

  Kendi söylemi ile çelişen bakanlık !!! 1 KG LEVREK - ÇİPURA yetiştirmek için 11 kg HAMSİ vs.. yem yaptırıp yetiştirme balığı tezgahta 35-40 kg sattırıp sağlık için balık yiyin nasihatı çekeceksiniz, hadayin canım sizde.
  ".. Aptallığın en büyük kaniti aynı şeyi defalarca yapıp" farklı" bir sonuç almayı ummaktır.."

  Albert Einstein
 3. #3
  Reİs bangocu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aug 2011
  Yaş
  55
  Mesajlar
  2.427
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart Cevap: Sayın bakanımız Ankara’da  Sn Bakanımız Dr Bekir PAKDEMİRLİ, Sn Ankara Üniversitesi Rektörümüz Prof Dr Erkan İBİŞ, Bakan Yardımcılarımız, Bakanlığımızın Genel Müdürleri, Surkoop Başkanı Birimi Amirleri Ankara Üniversitesinin çok değerli hocaları ve binlerce üniversite ve lise öğrencisi ile birlikte, balığın bolca ve ucuza bulunabildiği bu günlerde balık ekmek ( başta palamut olmak üzere, levrek, cipura) ikramı yapıldı. Balığın beslenmedeki önemi vurgulandı.Haftada iki gün BALIK ömür boyu SAĞLIK.
  Sayın Bakanın haftada iki gün balık yiyin söylemi biz balıkçıları mennun eder lakin..
  Orada sizi bilgilendirmesi gerekenler anlaşılan sizlere bilgi vermemiş.

  Olaya iki yönlü bakmamızda fayda var.Balıkçı açısından bakılırsa fiyatlar normal.Balıkçıya verilen ötv siz mazot neredeyse pompa fiyatına yaklaştı köpük kasa zamlandı tayfa maliyetleri arttı diğer giderlerle beraber para kazanması zorlaştı.Üstüne tuttuğu balığın fiyatınıda hallerdeki cinler belirleyince sezon sonu hesap yapıldığında belki bazıları sezonu kurtarmış olur.

  Bu mangal organizasyonu zamanlaması bana göre yanlış hesaplanmış.Olaya bir de vatandaş açısından bakmak gerekir.Balığın bugün bolca bulunduğu ve ucuzluğundan bahsetmiş yazı?Öylemi gerçekten kırmızı et yerine tüketilmesi gereken balık vatandaşın bütçesine ne kadar uygun?

  Yetiştirme çupra levrek perakende satış fiyatı 35-40 lira palamut 30 lira tane ortalama istavrit 20-25 lira hamsi 15 lira diğerlerini söylemeye gerek yok uçmuş durumda fiyatlar,vatandaş açısından.Mangalsa hayal bu aydan sonra lokantalar lüks villalar hariç yiyebilene.

  Halka sadece hamsi balığı gözüküyor onuda 1 ay sonra bulabilirse şuan ki hesapla hamsinin 15 lira olduğu var sayılırsa 4 kişilik bir aile 1,5 kğ balık hesabıyla haftada iki kere hamsi alsa 45 lira ayda 4 hafta olduğuna göre 45x4=180 lira ödeyerek 8 öğün için karnını doyurur.Bu vatandaş için makul bir giderdir.
  Bu hesabı birde çipura için yaparsak, haftada 2 kere 1.5 kğ 3kğ çipura 120 lira haftalık 120x4=480 lira aylık 8 öğün gider.Vatandaşı bu zorlar haftada iki gün balık hayal olur bu hesapla.

  Palamut 30 lira tane şuan haftada 2 kere 2 şer palamuttan 4 palamut 30x4=120 haftalık gider 120x4=480 lira aylık gider 80 milyon balık yesin diyorsanız bu rakamada dar gelirli haftada iki kere balık yiyemez.

  Türkiye'de kişi başı balık tüketimi 6 kğ bunu artırmak istiyorsanız çipuranın palamutun yemi halkın protein kaynağı hamsiyi korumak zorundayız.Halk balık yiyemesede en azından hamsi tüketimiyle sizin söylediğiniz tüketimi yapabilir.Halkın gıdası hamsi yetiştirme balık uğruna yem fabrikasına gönderilmez,Marmara'da ışıkla katledilmez ekonomik değerin altında ince ve ufak avlanılmaz ise bu konuda sizlerin yapacağı çalışma hamsinin geleceğini belirleyecektir.Ya 6 kğ hamsiyi 1 kğ balık unu yapacağız yada bir Ailenin 15 günde yiyeceği gıda.
  https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net...f3&oe=5C00E32D
  Körler Ülkesinde Görmek Suçtur.!

 4. #4
  Reİs cumhur gezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2008
  Yaş
  53
  Mesajlar
  2.679
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart Cevap: Sayın bakanımız Ankara’da

  Tarım Bakanı: Et yerine balık yesek bu iş çözülecek


  Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli vatandaşın sofrasına ayda birkaç kez zar zor koyduğu kırmızı etle ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Pakdemirli "Türkiye'de çok konuştuğumuz bir şey var, o da et ithalatı. Senelik 60-100 bin ton et ithalatı yapmışız bugünlere kadar. Bugünlerde çok ihtiyacımız yok gibi görünse de hayvan sayımızda bir miktar eksiğimiz var. Yoksa Türkiye'nin toplam protein üretiminde eksiği yok. Et yerine balık, tavuk, hindi, yesek bu iş çözülecek" diye konuştu.

  Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türkiye’nin toplam protein üretiminde bir eksiği olmadığını belirterek, “Et yerine balık, tavuk, hindi, yesek bu iş çözülecek.” dedi.

  Bakanlık ile Ankara Üniversitesi Su Ürünleri Araştırma ve Uygulama Merkezi (ASAUM) tarafından Ziraat Fakültesi’nde “Balık Ankara’da da Yenir” temalı festival düzenlendi.

  Pakdemirli, burada yaptığı konuşmaya, “Size en büyük balıkçının selamını getirdim. O da Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan.” sözleriyle başladı.
  Bakan Pakdemirli, Egeli olduğunu ve hayatı boyunca Ankara dahil üç büyük kentte yaşama fırsatı bulduğunu ancak en lezzetli balıkları hep Ankara’da yediğini söyledi. Pakdemirli, balığı haftada iki günden fazla yiyecek kadar çok sevdiğini belirterek, şöyle devam etti:

  “Türkiye’de çok konuştuğumuz bir şey var, o da et ithalatı. Senelik 60-100 bin ton et ithalatı yapmışız bugünlere kadar. Bugünlerde çok ihtiyacımız yok gibi görünse de hayvan sayımızda bir miktar eksiğimiz var. Yoksa Türkiye’nin toplam protein üretiminde eksiği yok. Et yerine balık, tavuk, hindi, yesek bu iş çözülecek. 2002’de vatandaşlar 6 kilo et yiyormuş, şu anda 15 kilo yiyor ama şunu unutmamamız lazım, işin sağlık tarafı da var. Eti biraz daha az yiyelim, diğer taraflara doğru gidelim. 40’ına kadar kuzu, 40’ından sonra kuzunun yiyeceğini yiyeceksin. Diyetisyenler de bunu öneriyor. Et yerine balık tüketelim.”

  Pakdemirli, yıllık ortalama 1 milyar dolar olan balık ihracatının 2 milyar dolara çıkarılması gerektiğini dile getirerek, “Bu işin yapılabilirliği var, biraz daha agresif stratejiyle Türkiye’yi dünyanın balık üssü haline getirebiliriz. 280 bin ton olan su ürünleri üretimimizin 2023’te 600 bin tona ulaşması talimatını vermiştim. Bu hızla gidersek, 2023 olmadan 600 bin tona çıkabiliriz. 2002’de yıllık 6-7 kilogram balık yiyormuşuz, bu rakam etle aynı. Şimdi ise 5,5 kilograma düşmüş. Demek ki bu alanda gidecek yolumuz, yiyecek çok balık öğünümüz var. Sağlıklı olmak, lezzet arıyorsak, balık tüketimimizi artırmamız lazım.” ifadelerini kullandı.
  ‘EŞİM DE BALIK YİYOR’

  Çabalarıyla artık eşinin de balık yemeye başladığını anlatan Pakdemirli, tuzda balık yaparak evde kokusuz balık pişirmenin mümkün olduğunu aktardı. Pakdemirli, “Hepinize tuzda balık tavsiye ederim. Evde çok basit hazırlanabilir. Sadece restoranlarda değil, evde de balık tüketiyor olmamız lazım.” dedi.
  Pakdemirli, boy yasağına uyulması ve küçük balıkların avlanmaması uyarısında bulundu.
  Ankara Üniversitesi Rektörü Erkan İbiş de balığın çok faydalı olduğunu belirterek, hekim olarak tüketilmesini tavsiye etti. Balık üretimini artırmanın önemli olduğunu ancak bunu yaparken çevrenin de korunması gerektiğini söyleyen İbiş, “Üretim artınca fiyatlar düşer böylece tavuk gibi her zaman yeriz. Hekimler olarak biz de haftada 2 tavsiyemizi 3’e çıkarırız. Bu tür etkinlikleri artırmalıyız, balığı daha çok sevdirmeliyiz.” diye konuştu.
  Pakdemirli, törenin ardından öğrenciler ve basın mensuplarına pişirdiği balıktan ikram etti, Rektör İbiş’e de tuzda levrek tarifi verdi.
  Bakan Pakdemirli, törende gösteri düzenleyen Saray Engelsiz Yaşam Merkezi Mehter Takımı’nın üyelerine de hediye verdi.
  AA
  https://www.sozcu.com.tr/2018/ekonom...97nbgjUjN2IE-s
  Konu cumhur gezen tarafından (14.11.18 Saat 11:01 ) değiştirilmiştir.
  ".. Aptallığın en büyük kaniti aynı şeyi defalarca yapıp" farklı" bir sonuç almayı ummaktır.."

  Albert Einstein
 5. #5
  Reİs cumhur gezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2008
  Yaş
  53
  Mesajlar
  2.679
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart Cevap: Sayın bakanımız Ankara’da

  Hislerime tercüman olmuşsun Yılmaz ÖZDİL

  https://www.sozcu.com.tr/2018/yazarl...sJOk_bxszhV9n4

  Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi: özdil.jpg
Görüntüleme: 1
Büyüklüğü: 30.6 KB (Kilobyte)
ID:	16530
  Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi: özdil1.jpg
Görüntüleme: 1
Büyüklüğü: 57.0 KB (Kilobyte)
ID:	16531
  Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi: özdil2.jpg
Görüntüleme: 1
Büyüklüğü: 51.5 KB (Kilobyte)
ID:	16532
  Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi: özdil3.jpg
Görüntüleme: 0
Büyüklüğü: 47.1 KB (Kilobyte)
ID:	16533
  Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi: özdil4.jpg
Görüntüleme: 1
Büyüklüğü: 49.4 KB (Kilobyte)
ID:	16534
  Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi: özdil5.jpg
Görüntüleme: 1
Büyüklüğü: 40.9 KB (Kilobyte)
ID:	16535
  Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi: özdil6.jpg
Görüntüleme: 1
Büyüklüğü: 32.5 KB (Kilobyte)
ID:	16536
  Konu cumhur gezen tarafından (15.11.18 Saat 18:04 ) değiştirilmiştir.
  ".. Aptallığın en büyük kaniti aynı şeyi defalarca yapıp" farklı" bir sonuç almayı ummaktır.."

  Albert Einstein
Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Sayın Cumhurbaşkanımız...
  By aFaLa in forum Güncel Deniz Haberleri
  Cevap: 2
  Son Mesaj: 06.09.18, 23:22
 2. Sayın Cumhurbaşkanımız...
  By kilimli in forum Balıkçı Kahvesi
  Cevap: 1
  Son Mesaj: 18.04.17, 18:06
 3. Sayın Bakanım..
  By aFaLa in forum Forum Duyuruları
  Cevap: 14
  Son Mesaj: 11.08.16, 22:14
 4. Sayın Yetkili !!!
  By aFaLa in forum Forum Duyuruları
  Cevap: 73
  Son Mesaj: 07.10.10, 19:19
 5. Sayın Soykurutanlar Akdeniz'e hücum
  By kenane in forum Güncel Deniz Haberleri
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 22.07.10, 20:01

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
BALIKCI FORUM