Dalgıç & Kaptan Ersin Süeren Anlatıyor:

Istanbul Boğazı Aşiyan'ın açığında 1897'de Karadeniz cihetine ğiderken İngiliz bayraklı bir gemi ile çarpışarak batan stimli bir Rus gemisi var. Batış hikayesini ve de tam olarak (bilfiil görmediğim için) inanmak istemediğim ayrıntıyı 1960 yılında 84 yaşında olan Enver paşanın çizmecisi Rum balıkçı Barba Mike bana anlatmıştı. Onun kadar kış mevsiminde uskumrunun ilk Boğaziçine girişini anlayan bir başka balıkçıya daha rastlamamıştım. Onun sayesinde ilk kış uskumrularını uzatma ağımla ben tutardım.

İkincisi: Baltalimanı kemik verem hastahanesi açığında 1900'lü yılların başında batmış yabancı bir yolcu gemisi vardır. Eski balıkçılar yerini çok iyi bilir ağlarını ona göre atarlardı.

Üçüncüsü: Eski BJK Çırağan stadyumu (şimdiki Kempinski oteli) Marmara tarafı Çırağan sarayı deniz üstü Dz.cilik İşletmesine ait şamandraların açığında ve Ege'den gelen dip ters akıntıların açığında 40mt.lerde komple bozulmamış 1930'lardan kalma stimli bir kömür gemisi batığı vardır.

Üsküdar açığındaki kömür yüklü Ordu gemisi ile karıştırılmasın onun noterden satış tapusu bana aittir. Bu gemiyi Mecitoğulları kum kosterini çıkartırken 1971'de çok net olarak gördüm.Bacası bile duruyordu ve sert zemine hiç bir şekilde gömülmemişti. Karadeniz Midye açığında oldukça sığ suda 1854 Kırım harbi sonu dönerken fırtınadan batmış iki büyük Osmanlı Kalyonu vardır.
Ancak ince araştırma sonu kılıç kabzaları ve iri menteşeler bulmuş genç bir amatör dalgıç tanıdığım vardı. Kalyonların takribi yeri Dz. müzesi deniz kayıpları odası duvarlarına asılı plaketler takip edilirse bulunabilir.