2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: Sür Koop Başkanı İstifa

Reİs bangocu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Sür Koop Başkanı İstifa

Sür Koop Başkanı İstifa

Bir var mış bir yok muş diyelim mi? diyeceğimde masal anlatmayacağım.
    Bir soru sorsam 2004 doğumlu çocuk 2019 yılına gelindiğinde kaç yaşında olur? hesap makinasıyla hesapladım, 15 dedi eğitim olarakta 10. sınıfa gidiyor 2004 doğumlu olan bir çocuk.Doğdu emekledi yürüdü kendi başına yemek yemeyi öğrendi giyinmeyi öğrendi ana okuluna gitti normal eğitime başladı sırayla atlaya atlaya bugün 10.sınıfa kadar geldi kızsa genç kız erkekse delikanlı oldu.

Peki 2004 yılında kurulan Sürün koop 15 senede ne yaptı? bu soruyu 5 yıl öncede sordum cevap alamadım bugün de cevap alamayacağım bunu çok iyi biliyorum çünki yapılmış bu güne kadar hiç bir icraatleri yok balıkçıyı bölmek ve bizim balıkçının hakkı olan paraları yemekten başka.Üstüne zar zor bütün kesimlerin birleşerek balıkçıyı balıkçılığı korumak adına alınmış haklarıda bir bir kaybetmemize sebep olmuş haklarımızı koruyamamışlardır.

Tavşana kaç tazıya tut misali günü kurtarma adına türlü senoryalar üreterek bu güne kadar geldiler.Işığı savunan müdür yandaş denetçiler hiç bir sözünde durmayan üstelik balıkçıyı bölen en yakın çalışma arkadaşına kazık atan bir başkan.Bu günlerde ZBT Antalya'da toplantı düzenliyorlar ZBT dedim oda ne diye soran olursa zengiN balıkçılar topluluğu kısaca (ZBT) Balıkçılık sezonunun ortasında işini gücünü bırakıp 5 yıldızlı otelde alem yapacak gariban balıkçı olacak değil heralde.

Toplantı gündemi tebliğ çalışması tebliğde çıkması istenenler soruyorum bu güne kadar kaç tane toplantı yaptınız? kaç tebliğ çıktı ne aldınız ne aldık işimize yarar 2012 yılı hariç o sizin eseriniz değildi hep birlikte başardık bütün kesimler.

Peki neler kaybettik biliyormusunuz neyi kaybetmedik ki? bunları tek tek yazmayacağım ilgili herkes çok iyi biliyor en son başarı diye ad ettiğiniz yenilenen 1380 öncesi ayrımcılık yapılarak Karadeniz'de gırgırlara 18 metre istavrit boyu 12 cm oldu arkasından başarı ad ettiğiniz 1380 yenilendi adı altında dahiliniz olmadan raftan indirilen 10 yıl önce hazırlanıp bugünlerde çıkan 1380 i başarı ad ettiniz.Bu 1380 dürüst balıkçının ölüm fermanıdır.Bunu uygulanmaya başladığında çok iyi göreceksiniz.Yasaklara uyan kanunlarara tebliğe saygı duyan balıkçı bugüne kadar hep mağdur olmuştur.Sizler bunu anlayamazsınız.

Ey bahsettiğim sürün kop başkanı senin denizde yüzen kibrit çöpün varmı?????? senin toplantısına sponsor olduğun İstanbul birliği yok sayarak katıldığın toplantıda kaç kişinin denizde yüzen kibrit çöpü vardı ki sen beni anlayacaksın.
    Ben 2019 2020 sezonunda bir kıyı balıkçısı olarak 40 bin lira borçla sezona girmişken(bu borç faturalıdır)sen benim hakkım olan orkinos paralarını en az 10 senedir yerken beni nasıl anlarsın anlayabilirmisin.
    Maaş +yol+harcırah 5 yıldızlı otellerde rakı içerken sen benim tarhana çorbasıyla beslendiğimi nereden bileceksin sende bilemezsin senin hesaplarını denetleyen maaşını senden alan denetçilerinde ben benim hakkım olan orkinos paralarındaki hakkımı istiyorum yediklerinizide helal etmiyorum kul hakkıdır çıkacak bir gün,ama burada ama ahirette.

Hani ne oldu orkinos kotalarından hak talep ediyorduk? neden gündemden düştü?
    Hani ne oldu söz vermiştiniz meslek olacaktık?müracaat edecektiniz falan gün?
    Hani bir televizyon konuşmanızda tülina kılıç balığını falan üniversiteye inceletiyordunuz daha sayayım mı gerek yok yalandan kim ölmüş ki?

Şunu kafalarınıza sokun balıkçının sorunlarını balıkçı olmayanlarla denizi bilmeyenler zorluğunu görmeyenlerle çözemezsiniz onlarla 5 yıldızlı otellerde kafa çekip gününüzü gün edebilirsiniz balıkçıya hiç bir yararınız dokunmaz yıllardır toplantı adı altında hep aynı yüzlerle karşılaşmaktan çözümsüzlükten bıkmadınız mı?bırakın artık hem başkanlığı hem bölücülüğü.

Bak biz senin gibi balıkçının parasıyla saltanat sürmek yerine cebimizden para veriyoruz bu foruma balıkçıyı bilgilendirmeye çalışıyoruz bunu başka bir örneği daha var mı ülkemizde?
    Biz hergün 2500 kişiye gönüllü okutuyoruz yazdıklarımızı sen kkooooooca başkan paylaşımlarını 3 kişiye beğendiriyorsun onlarda senin masanda yemek yiyen avantacıların.
    Kıyı balıkçıları 100 yıllardır vardı sizden öncede vardı sizden sonrada var olacak.

Dökmeye niyetim yok içimi.. Zaten zor sığdırdım!Dökmeye niyetim yok içimi.. Zaten zor sığdırdım!
    Nerede hata yaptık biliyor musunuz?
    Yönetmeni olduğumuz hayallerimize,
    Figüran olmayacak insanları baş rol yaptığımızda.
    Konu bangocu tarafından (30.11.19 Saat 02:21 ) değiştirilmiştir.
    https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net...f3&oe=5C00E32D
    Körler Ülkesinde Görmek Suçtur.!

Reİs cumhur gezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Cevap: Sür Koop Başkanı İstifa

Peki 2004 yılında kurulan Sürün koop 15 senede ne yaptı?

[B] Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  sorun mnasası.jpg
Görüntüleme: 3
Büyüklüğü:  74.0 KB (Kilobyte)
ID:	16713

SÜRÜN KOOP ta gel ne yapmadı ki !!

1. BALIKÇI MESLEĞİ devlet statüsünde kabulü girişimini 5 yıldır sümen altın da neden tutar ?

Kooop üyesi arkadaşlara soruyorum : Balık Avcısı işini yapan kişilerin Koop isimleri S.S SU ÜRÜNLERİ ..... KOOPERATİFİ yapılır !!_ ? sizler Balık üreticisi yoksa balık avcısı (tüketicisi ) misiniz.
    Şayet '' BALIKÇI '' Mesleği Olursanız : BALIKÇI - BALIK AVCISI TANIMI yapılacak böylelikle ilk başta ilgili BAKANLIK'lar ve SU ÜRÜNLERİ GENEL MD lüğü Görev çizelgesi değişecek, her şeyden önce BALIKÇI ÖZLÜK hakları DESTEKLEMELER ayrıcalıklı olarak yapılmak zorunda kalınacakdır.

[COLOR="#0000FF"]Not: şimdiki desteklemeler BALIK ÇİFLİK lerine HİBE statüsün de veriliyor !!_ _? Sorarsanız balıkçıya MAZOT ile 12 mt altına sadaka parası 750 tl veriyoruz ya deniyor. Gerçek usulde almamız gereken ne kadardır acaba !!?

Not : Balıkçı mesleğ, olsak ÖZLÜK haklarımız SİGORTA -yıpranma vs ile katsayımız nerelerde olur acaba !!?[
    /COLOR]

SÜRÜN KOOP BAŞKANI : RAMAZAN ÖZKAYA - - BALIKÇI MESLEĞİ OLUŞUMUNU NEDEN YAPMIYORSUN !!?[/B]

2. Sürün koop Başkanı Ramazan ÖZKAYA çok iyi sivil STK yok edicisidir; bunu da hiçbir zaman beyanları veya eylemleri ile değil de kulis arkası çeşitli kışkırtmalar ve ayak oyunları ile başarmıştır.
    İlk öldürdüğü GLBRDR dir.
    diğeri GREENPEACE dir.
    Bir diğeri ise SLOOWFOOD namı değer Defne KORYÜREK.

not: Olayların detaylarına girmeyeceğim; merak eden forum konularına bakabilir.

STK lar neden önemli !? BALIK yanında duruyorlar da ondan önemli, sonuçta BALIKÇI YOK EDİCİDİR STK lar balıkçı Avcıya karşılar mı HAYIR sadece KURALLAR YAP diyor devlete KURALLARA UYUN diyor balıkçıya ; dünyadan örnekler gösteriyorlar; bizde neden olmasın diyorlar !!

Bilim insanlarına ne diyeceğiz !? dikkat ettiyseniz hep aynı kişiler çıkar söylemde bulunurlar ; olumlu karşılanır , neden acaba !? Sakın yapılan toplantılar nedeniyle olmasın; keza bakanlık ORKİNOS kotasın dan pay verirken senede 2 toplantı yapacaksın bilim insanlarını toplayacaksın demiş olmasın !!? Bilim insanlarını da istedikleri görüşlere cevaz verenler den vermeyenleri toplantılara götürmemekden olmasın !!?

En çok da BALIKÇILAR NET / Forum olarak bizimle uğraştı yüzümüze gülüp devam edin durmayın dedi; balıkçıya da bu siteye girmeyin yazmayın bakmayın vs.... diyerek kulis yaptı :)))) Buradaki birkaç kel ve arkadaşlarını bir türlü tarihe gömemedi ama yıldırma politikasını çok iyi yaptı takdir ediyoruz.

3. Kooperatifcilik çok çok önemli bir unsurdur Balıkçının kurtulma yollarının başında gelir; Bu nedenle de YEŞİL ruhsat sahibi herkes koop üyesi olma mecburiyeti olsun - SÜRÜNKOOP yapmadı; dünyada tek olan suürünleri koop BRÜT CİRO %10 İRAT kaldırılsın dedik !!? vs...

Burada asıl mevzu ise '' BİRLİK ^^ ÜST BİRLİK '' oluşumunun devam etmesidir; Bu durum Çıkarcılar için hayati önem kazanmak tadır.!!

KOOP KATİLİ BİRLİK ve ÜSTBİRLİK lerdir.

Kooplar & meslek adına kararlar alındığın da tüm birlik üyeleri bunu kabul etmiş oluyorlar !!
    Mesala ; alınan bir kararda hatay da arkadaşa ters olan tekirdağdakine ( Çıkar çevrelerinin istediği ) doğru geliyor sa ; hatay dakinin itiraz etme şansı yok !! Çünki birlik üyesi.

KOOP BİRLİK DEMEK SİYASET ve ÇIKAR ÇEVRELERİNİN İSTEDİĞİNİ YAPMAK DEMEKDİR

İşte bu nedenle BİRLİK ve ÜSTBİRLİK yaşaması adına SÜRÜN KOOP BAŞKANI RAMAZAN ÖZKAYA ya ; HIRSIZ DEDİLER !! ANAAVRAT KÜFÜR EDİP VATAN HAİNI DEDİLER ; gıkı bile çıkmadı !!? NEDEN ACABA !!?

NOT: Ne hikmet se kim çok bağırıp yaygara yapıyorsa tavizini de aldılar !!

SÜRÜN KOOP Antalyada TEBLİĞİ toplantısı yapacakmış.:)))) Arkadaşlar RESİM e iyi bakın olacaklar aynen böyledir. biz bu filimi çok seyrettik.

Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  kıyı balıkcısı.jpg
Görüntüleme: 5
Büyüklüğü:  53.0 KB (Kilobyte)
ID:	16714
    ".. Aptallığın en büyük kaniti aynı şeyi defalarca yapıp" farklı" bir sonuç almayı ummaktır.."

Albert Einstein

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)