Sayfa 1/4 1234 SonSon
37 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: soru

 1. #1
  dkoryurek dkoryurek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2010
  Mesajlar
  2.398
  Tecrübe Puanı
  548

  Standart soru

  dostlarım,

  usulünüze karışmak haddim değil ama merak etmemek de kabil değil: hiç bir şey yokmuş gibi yazışmaya nasıl devam edebiliyorsunuz?

  hatırlatayım, ne oldu:

  balıkçı reisi'nin iki gündür devam eden uslübu karşısında Bülent "bak, bu banlanma sebebi, gel, özür dile" dedi. bu tam da bir moderatörün yapması gereken şeydi, sakil giden bir duruma müdahale etmek. her ne kadar Bülent banlamayı tek alternatif sunmadıysa da, balıkçı reisi'ne "gel özür dile" diye açık kapı bıraktıysa da, başlı balıkçılık banlamaya karşı çıktı ve bunun üzerine dökülük de gayet net bir duruş ifade etti, "balıkçı reisi bir daha yazarsa ben çeker giderim" dedi.

  hatırlatmama gerek yok, dökülük bu forumun kurucularından. yatıp kalkıp sucul kaynakların hakça paylaşımını konuşan biri. bu forumda tartışılan konuların, bu forumda yaratılmaya çalışılan birlik ve beraberliğin mimarlarından.

  peki, balıkçı reisi ne yaptı? özür mü diledi? düştüğü durumdan utanıp, gruptan bir süreliğine olsun çekildi mi? hayır. iki saat geçmeden dökülük'ün mesajının üzerinden geldi foruma ve yazdı!

  yani tam anlamıyla kabadayılık etti. gözümüzün içine baka baka hem de.

  dökülük
  de eyvallahı çekti.

  ve kimseden, hiç birinizden tek satır çıt çıkmadı!

  şimdi siz tek bir söz sarf etmeyerek bu olup biten karşısında, nasıl bir forum ortamında konuşmayı hayal edebilirsiniz ki? bu forum sadece forum yazarlarının okuduğu kapalı bir platform değil ki! dışarıdan da okunuyor, takip ediliyorsunuz. siz birbirinizi, birbirinizin hakkını kollamazsanız, başkalarının balıkçıyı, balıkçının haklarını korumasını nasıl beklersiniz ki?! kendi kurduğunuz bir forumu idare edemez, vicdanınıza denk inşa edemezseniz, bu dünyadan beklentiniz ne olacak ki?

  ister istemez soruyorum: neden sessiz kalıyorsunuz?

  hürmetle,
  D.

 2. #2
  Balıkçı snapper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2008
  Yaş
  45
  Mesajlar
  1.116
  Tecrübe Puanı
  179

  Standart

  sayin ablam niye mucadele ediyorsunuz surdurebilir balikcilik,buna engeller neler balikcilar,
  nerede paylasim yapyorsunuz balikci stesinde,bu dunya cikar dunyasi olmus,birisinn isine gelir digerinin gelmez ,ben simdi kiyi balikcisi kaldrillmas gerek desem marmarada, oturup kavgayi seyredin sonra ,alismaniz gerek
  banlanme olayi anladigim kadaryla kenan abi bir iki kisiyi banlamis zamaninda ismi cikmis keyfi banlame diye,bogcacilarin lafina gurur yapti sanirim yanlisim varsa ozur dilerim,ozur dilemek cok zor degil ingilizceden alistik gunde 50 sefer ozur diliyoruz

 3. #3
  Balıkçı
  Üyelik tarihi
  Jan 2010
  Mesajlar
  1.708
  Tecrübe Puanı
  237

  Standart

  Yaptıklarınızı takdirle izliyorum fakat makul karşılarsınız ki !! her konuda aynı fikirleri taşıyamayız !
  Açmış olduğunuz bu başlıkta temel olarak aynı şeyleri savunmakla birlikte , şu aklıma geldi !! ''Bu forumda ben kimseye hakaret etmediğim halde ,bana hakaret edildiği zamanlarda , bu bayan neredeydi !!! demek ki , bazı şeyler , yaşanmakla anlaşılıyor !! anlatmak , izah etmek filan , nafile .
  Açıkçası ''İğne , çuvaldız misali , tapp diye oturuyor''
  Neyse ! konunuza katkı yapabilmek adına da , birkaç satır yazayım !
  ''FORUM'' , bu kelimenin anlamını çok azımız kavrayabiliyor veya hakkını verebiliyor (bende dahil) .

  Benim bildiğim , bir başlık açılır ,fikri olan (doğru veya yanlış) fikrini beyan eder !
  şayet bu beyanın açılan başlıkla hiç bir alakası yoksa mesaj modere edilir ,(silinir yani) !!.
  Bir başka üye yazılan bu mesajla !! aynı çizgide bir mesaj yazarsa ! , bu yazılan yeni mesajın , konuya hiç bir katkı yapmıyacağı düşünülerek , bu da modere edilir.
  Teşekkür butonunun olduğu yerlerde , tekrar teşekkür etmek veya ''Yalakalık yapmak veya ''buna yeltenmek modere edilmeyi gerektirir !!
  Küfür , hakaret , aşağılama , ırkçılık , gruplaşma , modere gerektirir !! müeyyide uygulanır !!! vs.
  Bizim forumumuzda ne yazık ki !! bu ve benzeri , birçok şeylerin , eksikliği var ! , bence siz bayanların , burada katılımcı olması , bu eksikliklerin giderilmesine de ! vesile oluyor !!

  Ben şahsıma , ülkemizin en büyük siyasi ve aktüel forumlarını takip ediyorum , yukarıda yazdıklarımın , hiç birini , size yaptırtmazlar !! yani öyle , amca yeğen , abi kardeş, meslektaş , partili , zengin fakir , diye bir şey yok !! ''ÖZGÜR düşünce ,HÜR irade , BİLGİ ve gelişimi geçerli !!!
  BİLĞİ'nin önündeki !, yukarıda , bazılarını belittiğim engeller ise maalesef geçerli değil.
  Yani FORUM'ların temel prensibi bu BİLGİ ve GELİŞİMİ !!!

  Ha !! çok özel konular mı paylaşılacak , bunlar , biz gibi , şu an balıkçı olmayan veya balıkçı sayılmayan , üyelerden arındırılmış bölümlerde yapılmalı (VIP). bizler göremediğimiz için yorumda yapamayız !!!.doğrusu bu değil mi ?.

  Bir de ''NİCK'' konusuna değineyim !!! bu çok önemli bence !!! , çünkü buda bilginin gelişiminin önünde engel !!
  Üyelerden , kimlik bilgilerini vermeleri isteniyor ! , 'Şim di , burada birisi reis bir diğeri tayfa !! hadi bakalım tayfa ismini vererek reisi eleştirsin , bu kabilmidir ?
  Veya devlet memuru , kalkıp ismini vererek yönetimi eleştirsin , çok zor !!! vs.
  Aksi doğru olmuş olsaydı !! NİCK' lere ne gerek vardi ki ???

  Diğer bir açıdan baktığımız da ise , balıkçımızın bu konulara mesafesi dikkat çekiyor , yaşam şekilleri , çalışma zorlukları !! bunlar da göz önüne alınmalı tabiyki ! fakat hiç bir şey , 'hele , hele birbirimizi hiç tanımıyor iken , birbirimizin haklarına tecavüzü gerektirmez , ''kim olursa olsun , yanlış yapan cezasını bulsun'' !!!...

 4. #4
  dkoryurek dkoryurek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2010
  Mesajlar
  2.398
  Tecrübe Puanı
  548

  Standart

  sevgili yeşil,

  dürüst, evirip çevirmeksizin ve kendi kendimizi tenkit etmeye yönelik veren bu cevabın için çok teşekkür ederim.

  "Bu forumda ben kimseye hakaret etmediğim halde ,bana hakaret edildiği zamanlarda , bu bayan neredeydi !!!" demişsin. önce bu soruna cevap vereyim, aradan çıkartalım: inan bilmiyorum! açıkçası öyle bir durum oldu ve fark ettim ama arkamı mı döndüm diye düşündüm, hayır, hatırlamıyorum da öyle bir durum olduğunu. ama yaptıysam böyle bir eşeklik, affet. sahiden böyle bir özensizlik yaptıysam, böyle bir haksızlığa göz yumduysam, özür dilerim.

  ardından ana konuya dönmek istiyorum: diyorsun ki kurallar yok, her yazışan eşit değil zaten, bir de uygulama muğlak ve moderasyon zayıf olunca.. durum bu oluyor.

  doğru mu anlıyorum?

  hürmetle,
  D.

 5. #5
  greenpeace
  Üyelik tarihi
  Nov 2009
  Mesajlar
  183
  Tecrübe Puanı
  30

  Standart

  Açmış olduğunuz bu başlıkta temel olarak aynı şeyleri savunmakla birlikte , şu aklıma geldi !! ''Bu forumda ben kimseye hakaret etmediğim halde ,bana hakaret edildiği zamanlarda , bu bayan neredeydi !!! demek ki , bazı şeyler , yaşanmakla anlaşılıyor !! anlatmak , izah etmek filan , nafile .
  Açıkçası ''İğne , çuvaldız misali , tapp diye oturuyor''


  sayın Yeşil,

  Ben anlayamadım bununla ne demek istediğinizi? Birincisi size ne zaman ne yüzünden hakaret edildiğini bilemeyiz, sonucta bizler bu forumda sadece bir yıldır bulunuyoruz, kaldı ki, bu bir 'bana yapıldı sana da yapılır' davası değil ki! Bu bir prensip meselesi...

  Demişsiniz ki, ''Küfür , hakaret , aşağılama , ırkçılık , gruplaşma , modere gerektirir !! müeyyide uygulanır !!! vs.
  Bizim forumumuzda ne yazık ki !! bu ve benzeri , birçok şeylerin , eksikliği var ! ,''

  Güzel demişsiniz, e mesele de bundan ibaret değil midir zaten? Bu başlığın sorguladığı da bu değil mi? Yani zamanında bana da yapıldı, alışırsınız demek ne bu forumun gelişmesine, ne de belli bir düzeyde konuların tartışmasına yardımcı olmuyor. Burada mesele bizim bayan olmamız hele hiç değildir, burada hakaret, iftiraya izin verilip verilmeyecegidir. Yok buna yönelik prensipler konmamışsa zaten ben bayan olarak değil, birey olarak burada bulunmayı anlamsız görürüm. Yani hepimiz sıkıştığımız yerde atalım çamur, kaçalım köşeye diğerleri de unutsun ama o çamur yapışıp kalsın...olmaz...bunu demek istiyor bu başlık işte..

  demek ki artık bu prensiplerin konma zamanıdır bu forumda. Belki de bu başlık altında hemen yazılmalı en basit olması gereken forum kuralları, ya da varsa görünür olsun ki bizler de bilelim ne kadar adil bir ortamda tartışıyoruz..haksız mıyım?
  Banu Dökmecibaşı

  www.greenpeace.org

 6. #6
  Reİs Burhan Reis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Nov 2009
  Yaş
  59
  Mesajlar
  5.697
  Tecrübe Puanı
  934

  Standart

  FORUM KURALLARI

  1. Başvuru sırasında “Kimlik Bilgileri” nin doğru ve eksiksiz olarak doldurulması, uygun bir rümuz seçilmesi esastır. “İmza ayarları” bölümünde adınız (soyadı zorunlu değil), katıldığınız şehir, doğum tarihiniz ve kan grubunuz belirtilmelidir. Bunlar yazılırken çok büyük harf ve şekil, ve adaba aykırı sözcük kullanılamaz. Foruma üye olurken girdiğiniz diğer kişisel bilgiler sadece forum adminleri tarafindan görülecektir. Girmiş oldugunuz bilgileri istediğiniz zaman degiştirebilirsiniz. (kullanıcı adı hariç)

  2. Başvuru sırasında verilen biligilerin doğru olmadığının saptanması halinde üyenin Forum ile ilişkisi derhal kesilir ve Foruma girişi engellenir.

  3. Forumda sahte kimlikle birden fazla üyelik temin edilemez. Böyle bir durumun saptanması halinde üye Forumdan ihraç edilir ve üyenin tüm kayıtları silinir.

  4. Forumda yazılan iletilerden, tamamen iletiyi yazan Forum üyesi sorumludur. Şahısların yazdıkları yazılardan Balıkcılar net Forumları hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

  5. Forum üyeleri yeni bir konu başlığı açmadan önce o konunun forumda mevcut olup olmadığını kontrol etmelidir. Bunun icin forumun arama özelliği kullanılabilir. Aynı isimli veya aynı tartışmaları içeren konular açılamaz. Moderatörlerin sizin için arama yapması gibi bir görevi bulunmamaktadır.

  6. Foruma yazılacak konular ilgili bölümlere yazılmalıdır. Yanlış bölüme açılan konular yöneticilerce ilgili bölüme taşınır. Tekrarı halinde silinir. Bu nedenle itiraz türü yazıların da silinmesi, veya cevaplandırılması sorumlunun yetkisindedir.
  7. Forumda din, dil, ırk, siyaset vb. konular hakkında ileti yazılamayacağı gibi, gerek T.C. yasalarını, gerekse Uluslararası yasaları, anlaşmaları, tüzükleri ihlal eder nitelikte yazı, resim, fotoğraf, vb kabul edilmez. Bu tür yazıların sahibi özel ileti ile uyarılır ve yazısı ve içerikleri derhal silinir. Bu uyarılara rağmen aynı tarzı devam ettiren kişinin üyeliğine son verilir.

  8. Hiçbir koşul ve halde üyelerin birbirini tahkir veya rencide etmelerine göz yumulamaz. Böyle bir davranışın görülmesi halinde ileti derhal silinir ve üye uyarılır. Bu tür davranışlar Forumun ruhuna saygısızlık olarak kabul edilir

  9. Foruma boş ileti, konuyla alakası olmayan ileti, “+1”, “bence de”, “güzel”, gibi belli bir amacı ve paylaşımı olmayan ileti gönderilemez, alt alta aynı ve/veya ayrı içerikli ileti atılamaz. Bu tür iletiler uyarıya gerek kalmadan silinir.

  10. Forumda, size ait bir siteye, blog vb yerlere yönlendirme yapılamayacağı gibi, sitenizde satılan veya aracı olunulan bir "ürünün" reklamı ve bunlar dışındaki tüm ticari içerikli iletiler yayınlanamaz, crack, warez, hack ve benzeri sitelerin tanıtımı yapılamaz

  11. Din ile ilgili yazılar yazmaktan, başka dinler hakkında olumlu veya olumsuz yorum yapmaktan, dinler arasında karşılaştırma yapmaktan, iletileri de inancınızı örnek göstermekten ve bu tür konularla kullanıcıları rahatsız etmekten kesinlikle uzak durulmalıdır.

  12. Forum yöneticileri kurallara uymayan, polemik içerikli, gereksiz tartışmalara mahal vermesi muhtemel iletileri ve konuları, ileti veya konu sahibine haber vermeden değiştirme ve silme hakkına sahiptir. Bu kaygılarla veya başka geçerli sebeplerle silinen konu veya mesajların, "benim iletim/konum neden silindi ?" gibi, silinen iletiyle ilgili ayrı ve yeni bir konu açılamaz, yeni bir ileti yazılamaz. Silinen konu ve ileti ile ilgili sorular için sadece yöneticilerle görüşmeniz mümkündür

  13. Yöneticiler yazılan her iletiyi izlemeyebilir. Yöneticilerden önce uygunsuz bir ileti ile karşılaştığınızda lütfen o bölümden sorumlu olan veya çevrimiçi olan yöneticilere bildiriniz

  14. Özel günlerde (Resmi ve Dini Bayramlar vb) Forum yönetimi ilgili başlığı açar ve üyeler iletilerini sadece bu başlık altında yayınlarlar. Aynı konuda başka bir başlık açıldığı taktirde ileti (ler) bu başlık altına taşınır ve mükerrer başlık Yönetim tarafından üyeye haber vermeden silinir

  15. İleti yazarken büyük harf kullanmak internet kültürü içinde bağırmak anlamına geldiğinden–satırbaşı, özel isim ve yazım kuralları hariç- hiçbir koşulda büyük harf kullanılmamalıdır

  16. Forum içersinde güzel Türkçemizi bozacak iletilere izin veremeyiz. O nedenle -zorunlu olmadıkça- yabancı sözcük ve alfabemizde olmayan “w”, “x” gibi harflerin kullanılmamasına özen gösterilmesi zorunludur. Bu tür sözcük ve ifadeler yöneticiler tarafından yazı sahibine haber verilmeden düzeltilir veya silinir.

  17. Gönderilen iletilerin ekleri görüntünün sayfaya uyumunu sağlamak amacı ile 500x500 pikselden büyük olmamalıdır.

  18.İmza ve profil bölümlerinde başka forumların linkleri yazılmamalıdır.

  19. Forum dahilinde, Telif hakları yasası ile korunma altına alınmış ve bir bedel karşılığı temin edilen yazılım ve programların lisans hakları ihlal edilemez, dağıtılamaz, crack ve seri numaralarını istenemez ve/veya bu tür yasalara aykırı girişimde bulunulamaz.

  20. Forumda yayınlanan yazı ve diğer içeriklerin forum dışına taşınması ve kullanımı yöneticilerin iznine tabidir.

  21. Kaynak göstermek koşulu ile Forumda alıntı yazılar ve resimler yayınlanabilir. Alıntı yapılan sitenin yöneticisinden izin alındığı kanıtlanabilmeli ve istendiğinde üye tarafından Forum yönetimine iletilmelidir.

  22. Forumun işleyiş ve kuralları konusunda katılımcıları bilgilendirmek forumun veya moderatörlerin görevi değildir. Katılımcılar bu kuralları okuyup uymak zorundadır.

  23. Bir üye veya yönetici ile sorun yaşanması halinde durum Adminlere bildirilir. Bunun dışında başvurulacak yöntemlere izin verilmez ve gerekli önlemler sadece Adminler tarafından alınır

  24. Forum üyeliğini istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Üyeliğinizi iptal ettiginizde size ait kişisel bilgiler tarafımızdan silinecektir. Üyeliğinizi iptal ettirmek için forum adminine özel mesaja başvurmalısınız. E-posta ile başvurular kabul edilmez.

  25. Forum kurallarının güncellenme veya yenilerinin eklenmesi hakkı forum yöneticilerince her zaman saklıdır. Foruma üye olan herkes bu şartları kabul etmiş sayılır.

  26.Forumdan ayrılmak için bilgi vermek amaçlı herhangi bir veda konusu açılamaz.  http://www.balikcilar.net/showthread.php?t=6

  ><((((º>`·.¸¸.·´`·.¸¸.-> BALIKÇI FORUM <-.¸¸.·`´·.¸¸.·`<º))))><

 7. #7
  greenpeace
  Üyelik tarihi
  Nov 2009
  Mesajlar
  183
  Tecrübe Puanı
  30

  Standart

  Teşekkürler Burhan bey,

  Demek ki ilgili iki madde de mevcut ve halihazırda uygulanmamış durumda. Bu durumda banlamak dışında bir üyenin tekrar eden benzer davranışlarına da yönelik bir önleminiz olmalı diye düşünüyorum. Ayrıca bence buraya Yeşil'in de belirttiği gibi din, dil, ırk, cinsiyet üzerinden hakaret edilemez gibi bir madde de eklemek gerekir, ama bu da sizlerin takdiri artık.

  8. Hiçbir koşul ve halde üyelerin birbirini tahkir veya rencide etmelerine göz yumulamaz. Böyle bir davranışın görülmesi halinde ileti derhal silinir ve üye uyarılır. Bu tür davranışlar Forumun ruhuna saygısızlık olarak kabul edilir

  23. Bir üye veya yönetici ile sorun yaşanması halinde durum Adminlere bildirilir. Bunun dışında başvurulacak yöntemlere izin verilmez ve gerekli önlemler sadece Adminler tarafından alınır
  Banu Dökmecibaşı

  www.greenpeace.org

 8. #8
  Reİs Burhan Reis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Nov 2009
  Yaş
  59
  Mesajlar
  5.697
  Tecrübe Puanı
  934

  Standart

  Alıntı banu dokmecibasi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Teşekkürler Burhan bey,

  Demek ki ilgili iki madde de mevcut ve halihazırda uygulanmamış durumda. Bu durumda banlamak dışında bir üyenin tekrar eden benzer davranışlarına da yönelik bir önleminiz olmalı diye düşünüyorum. Ayrıca bence buraya Yeşil'in de belirttiği gibi din, dil, ırk, cinsiyet üzerinden hakaret edilemez gibi bir madde de eklemek gerekir, ama bu da sizlerin takdiri artık.
  7. Forumda din, dil, ırk, siyaset vb. konular hakkında ileti yazılamayacağı gibi, gerek T.C. yasalarını, gerekse Uluslararası yasaları, anlaşmaları, tüzükleri ihlal eder nitelikte yazı, resim, fotoğraf, vb kabul edilmez. Bu tür yazıların sahibi özel ileti ile uyarılır ve yazısı ve içerikleri derhal silinir. Bu uyarılara rağmen aynı tarzı devam ettiren kişinin üyeliğine son verilir.

  Bu madde mevcut herhalde biraz eksikliği var

  Bu eksiklikler giderilebilir.  Forumda yapılan hakaret,iftira gibi yorumlar üzerinde, yönetici durumunda olan arkadaşlar gerekli hassasiyeti göstermiş bulunmaktadır.

  Forum olarak gerekenler yapılmıştır.
  ><((((º>`·.¸¸.·´`·.¸¸.-> BALIKÇI FORUM <-.¸¸.·`´·.¸¸.·`<º))))><

 9. #9
  Reİs Burhan Reis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Nov 2009
  Yaş
  59
  Mesajlar
  5.697
  Tecrübe Puanı
  934

  Standart

  Yönetici ardadaşlar forumda her zaman için online olamayacağından dolayı,

  doğal olarak gözden kaçırdıgı yorumlar olabilir.

  Eğer gözden kaçırdığımız birşaylar varsa yönetimi uyarmanız en doğal hakkınızdır.

  Gerekenler yönetim olarak alınacak kararlar doğrultusunda uygulanacaktır.
  ><((((º>`·.¸¸.·´`·.¸¸.-> BALIKÇI FORUM <-.¸¸.·`´·.¸¸.·`<º))))><

 10. #10
  __Reis__ basli balikcilik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2011
  Mesajlar
  843
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart

  defne hanım gel özür dile diyen bendim ve banlanmasına karşı çıkanda bendim şimdi burda kötü olan ne adamı kazanmakmı kötü yada kazanmayı istemek mi

Sayfa 1/4 1234 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Gemiadamları yönetmeliği
  By Burhan Reis in forum Gerekli Belgeler
  Cevap: 3
  Son Mesaj: 25.02.11, 04:05
 2. Mahkeme tutanakları
  By Levent in forum Forum genel konuları ile alaklı olmayan konular
  Cevap: 4
  Son Mesaj: 26.08.10, 08:36
 3. İki zor soru
  By Levent in forum Forum genel konuları ile alaklı olmayan konular
  Cevap: 5
  Son Mesaj: 24.06.10, 09:51
 4. kadın soru cevap
  By m_cumur in forum Fıkralar
  Cevap: 8
  Son Mesaj: 25.10.09, 01:46

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
BALIKCI FORUM