İzmir Bölgesi Su Ürünleri Kooperatifler Birliği Başkan Vekili Hasan Eser, Yerel Gündem.com'a yaptığı açıklama da, Su Ürünleri Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Başkanı Ramazan Özkaya’nın 10.08.2011 Tarihinde (Yarın Sabah ) Saat: 08:30 ‘da TRT Anadolu’da yayımlanan ‘Toprağın Sesi’ programına canlı yayın konuğu olacağını bildirdi.


Yerel Gündem’in sorularını yanıtlayan İzmir’li Balıkçıların temsilcisi, Eser, şunları söyledi. "Türkiye'de 130 bin kişiye istihdam sağlayan balıkçılık camiasının saymakla bitmeyen sorunları var. Ülkemizde sorunları gündeme getirip çözüm arama noktasında en etkili yöntem basında yer almaktır. Ancak camiamızın üst düzey temsilcileri olarak bizler yazılı basında biraz, görsel basında ise nerede ise hiç yer bulamıyoruz. Bu anlamda daha öncede genel başkanımıza birkaç kez sorunlarımızı dile getirme fırsatını veren TRT Anadolu’ya camia olarak şükranlarımızı sunuyoruz."

'GENÇ' SU ÜRÜNLERİ MÜHENDİSİLERİNE İSTİHDAM ÖNERİSİ


"Genel Başkanımızın yarın katılacağı balıkçılık konulu programda Türkiye’de tahsilini tamamlamış ama bugün işsiz gezen yüzlerce genç Su Ürünleri Mühendislerinin Türkiye’de mevcut bulunan 522 tane Su Ürünleri Kooperatifinin içinden seçilecek olan aktif kooperatiflerde istihdam edilmesi konusunda öneri niteliğinde çok önemli açıklamaları olacaktır. Sadece balıkçı arkadaşlarımı değil, üç tarafı denizlerle çevrili olan ülkemizde ki tüm yurttaşlarımızı bu programı izlemeye davet ediyorum”


KAYNAK