5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: SURKOP TÖNETİMİ 12 yıldan beri hangi sorunu çözdüler bakanlıklan beraber çalıştılar

 1. #1
  USTA BALIKÇI
  Üyelik tarihi
  Nov 2013
  Mesajlar
  777
  Tecrübe Puanı
  138

  Standart SURKOP TÖNETİMİ 12 yıldan beri hangi sorunu çözdüler bakanlıklan beraber çalıştılar

  12 YILDAN BERİ HANGİ SORUNU ÇÖZDÜLER BAKANLIKLAN BERABER,TOPLANTIDA MEDYA VARMIYDI ULUSAL MEDYA OLMALIYDI, MEDYANIN OLDUĞU YERDE TOPLANTI ORDA KALIR UNUTMAYIN ARKADAŞLAR,

  hasan eserin yazısında (2003 Yılında kurulan Sür-Koop ile balıkçı yavaş ama sağlam adımlarla ilerlemeye devam ediyor. Sür-Koop balıkçıya eskiye epey vizyon kazandırdı, yeterli mi tabiî ki değil)…belirtiyor.

  hasan arkadaşım yazını doğru yaz surkop ülkemizde balıkçının katili dir.surkop bitmiştir adı var kendi yok. kıyı balıkçılarını bitirmek için uğraşti ,sen hala yazıyorsun ki epey vizyon kazandırdı ,orkinozcu ve çiftlik sahiplerini iyice zengin ettirdi.,her şeye yasak getirmekle.surkopu savunma ,yazılarını okuyorum sende onlan beraber çalışıyorsun. senin ağın yandımı ,çinekop balığına çupra levrek çilerden sebep yasak geldi,,ozaman kota getirseydi de her kes eşit şartlarda tutsaydı.adaletli olmadı. misine av araçlarına yasak getirdi.kıyı balıkçısı bitti,herkes devlete teknesini verdi.kılıç ve tulina av araçlarını yasak etti.milyarlarca zarar ettik.sen hala yazıyorsun epey vizyon kazandırdı seni ben kınıyorum yazılarında surkopu savunuyorsun sende her halde ondan nemalanıyorsun.
  Ben surkop başkanı olacağım sen benim ağımı yasak edeceksin ,dökerim ankaraya tum balıkçıyı sen hala surkopun yöneticilerini savunuyorsun.
  2003 Yılında kurulan Sür-Koop ile balıkçı yavaş ama sağlam adımlarla ilerlemeye devam ediyor. Sür-Koop balıkçıya eskiye epey vizyon kazandırdı,
  HASAN ESER SENDE SURKOPTAN HER HALDE NEMALANIYORSUN Kİ SAVUNUYORSUN YAZILARIN ÖYLE GÖSTERİYOR.akıllı ol yazılarını dikkatli yaz ,12 yıldan beri surkop ve bakanlık bitirdi denizlerimizi.
  ÜLKEMİZDE ADALET ARIYORUZ .BULANA KADAR DEVAM EDECEĞİZ. YAZIKLAR OLSUN DİYORUM BU ZİHNİYETE. GİRİN GÖRÜN DÜNYA ÜLKELERİNİN ÇALIŞTIĞINI. CEZAYİR ,TUNUS VE FAS ÜLKELERİNDE KILIÇ VE TULİNA UZATMA AVCILIĞI HALEN YAPILIYOR.İNANMAYAN VARSA BUTUN MASRAFLAR BENDEN GİDERİZ YERİNDE BAKARIZ.. İŞTE BİZİM ÜLKEMZDE AĞLAR YANIYOR,DÜNYA ÜLKELERİ ÇALIŞIYOR.
  Yılda 1500 ton tulina ve kılıç balığı avlıyorduk...Arkadaşlar seçim geliyor az kaldı sandığa gidin oyunuzu kullanın, bu zihniyete dur dememiz şart oldu.2008 yılından beri mahkeme görüyoruz.bakanlığın yüzünden 12 yılından beri mağdur ediliyoruz,surkop zaten BİTMİŞ, ,balıkçı örgütünün başı değil.bizlere gelince yasak orkinozculara gelince her türlü avcılık serbest.bakanlık burda adaletli davranmıyor,orkinozcuların bir dediğini iki etmiyor,bu nedenle bu zihniyete yazıklar olsun diyorum.
  Dünya ülkeleri her türlü avcılığı yapacak ,bakanlık çupra ve levrek ten sebep birde orkinozculardan sebep av araçlarımızı yasak edecek. utanmadan ve sıkılmadan üstelik sanki parasını vermiş de misine ağlarımızı yakacak,tulina ve kılıç ağlarımızı yasak edecek,EGEve Akdenizde tum ülkeler çalıştığı halde kimseyi takmıyan bu zihniyetten ne beklersiniz.4 yıldan beri hükümet ve bakanlığın yüzünden milyarlarca zarar ettik.MİSİNE VE KILIÇ BALIĞI AVCILARIMIZ PERİŞAN OLDU GEÇİNEMEZ OLDUK.

  Bu nedenle hükümetin tum mercihlerne ,önce cumhur başkanımıza, başbakana ,avrupa birliği bakanlığına,bülent arınç bakana,numan kurtulmuş bakana,emrullah işler bakana ,binali yıldırım bakana tarım bakanına, tarım komisyon başkanı ibrahim yiğit başkana, tarım bakanlığı müşteşarı olan nihat paktil müşteşarına , ayrıca diş işleri bakanlığına ülkemizde balıkçılığımız sorunlarının çözülmesi için tum talep yazılarımızı yazdım ve imail olarak gönderdiğim halde yıllardan beri hükümet tarafından reddedildi.AB de 13.Balıkçılık faslı açılmadı ve ortak balıkçılık antlaşması yapılmadı egemen bağış bakanlığın yazısı cevabında gerçek tespitlere yer veriyor.

  Bu nedenle sorunlarımızın çözülmesi için AB KONSEY BAŞKANLIĞINA,PARLEMENTO BAŞKANLIĞINA ,BALIKÇI BAKANLIĞINA,ÜST DİLEKÇELER KOMİSYON BAŞKANLIĞINA,ICCATA VE GFCM ÖRGÜTÜNE BAŞ VURDUĞUMM HALDE CEVAP YAZILARIMIZI, TUM HÜKÜMETİN YETKİLİ BAKANLIKLARINA GÖNDERDİM VE TALEP YAZILARIMIZI HÜKÜMET YETKİLİLERİ REDDEDTİ.
  Örgütümüz ün başı hiç oralı olmadı ,bakanlıklan beraber çalıştı ,arizi kotayı bile yıllardan beri surkop tarafında kullanılarak yinede çiftlik sahiplerine satıldı.
  AB DE örgütÜN BAŞI demek yaptırım uygular bizde ise rant demek işte adalet arıyoruz bulana kadarda devam edeceğiz.allah yolumuzu açık etsin.

  önemli olan herkesin özgürce fikrini söyleyebilmesi.yanlış doğru eksik olabilir.onemli olan bu fikirlerden faydalana bilmek.onun için bende fikirlerimi beyan ediyorum .ve bütün balıkçılardan bu cesareti bekliyorum..bu kuruluşların gayesi hizmet amaçlı olmalı her hususta. piroblemleri çözmeli.çözülen bir örnek göremiyorum.ben demokratik haklarımı kullanıyorm.kimseyede saygısızlık basit bir kelime kullanmıyorum.

  kuruluşun amacı balıkcıya hizmet etmek ve sorunlarını çözmek için kuruldu yönetiçiler yanlış yapıyorsa kuruluşun hatası olmaz ,,,,,,,,,,,, hangi kurumdan bahsediyorsun ,bizim balıkçılığımızı bitirdi.hangi balıkçıya sahip çıktı. misine ağlarını yasak etti bu kurum yokmuydu., . kurum iyi yönetilemedimi kurum olsa ne yazar.bu nedenle.bundan sonra daha sert yazılar yazacağım,surkop yönetimi istifa edene kadar devam edeceğim. yakında medyaya da vereceğiz. tum olan biten herşeyi. belgeler duralibeyin imzası ve surkopun imzası var,muzaffer aydemirinde imzası var . orkinozdan tutta illegal satışlara kadar,hukuk büromuz şu an belge hazırlıyor.medyaya vereceğiz yakında.

  Gurcistanda,karadenizde ve marmarada illegal hamsi avciligi yapildi .bakanlik goz yumdu,gozu kapak acmiyan hsiyi ve sut kiracayi avlanmalarona gozyumdu yem fabrikalarina vermelerine goz yumdu kacak avciliga goz yumdu.vs.bakanlik hernedense hukmu ulkemizde kiyi balikcilarina geciyor..tabi ankarada dayilariyok fabrikalarlan beraber calismiyorlar.dunyaa ulkelerinde av araclari serbest oldugi halde ,iplik av fabrikalari iyice zengin olsun diye yasak ediyor.ulkemizde adalet ariyoruz.bulanakadar devam garibana adalet yok yakinda gelecek saltanat biter insanlah kirallik biter insanlah.

  Ülkemizde organik balıkçılığımız üstüne oynanan oyunlar var bu oyunlar surkop ve bakanlık tarafından yapılandırılıyor.
  DERNEK OLRAK GİRİŞİMLERDE BULUNDUK ,AVRUPA KOMİSYONU,AVRUPA BİRLİĞİ KONSEYİ,AKDENİZ GENEL BALIKÇILIK KOMİSYONU ,GIDA TARIM BAKANLIĞIVE AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI NEZDİNDE GİRİŞİMLERDE BULUNDUK..MAALESEF TUM BU GİRİŞİMLERİ ,HÜKÜMETİMİZİN YETKİLİ ORGANLARI MESNETSİZ BİR ŞEKİLDE REDDETTİ. CEVAPLAR AYNEN ŞÖYLE; BÜTÇE OLANAKLARIMIZIN OLMADIĞINI .KINIYORUM BU ADALETSİZLİĞİ.
  Ü
  Konu Saban Bostan tarafından (14.05.15 Saat 05:02 ) değiştirilmiştir.
  Şaban BOSTAN

 2. #2
  USTA BALIKÇI
  Üyelik tarihi
  Nov 2013
  Mesajlar
  777
  Tecrübe Puanı
  138

  Standart

  surkopun başkanı ben miyim ,benim kadar kıyı balıkçılarımız ve tum balıkçılarımız için bir satır yazı yazdımı tum yetkililere ,halen surkopu ve bakanlığı savunan var herhalde onlarda ordan nemalanıyorki savunuyor.

  http://www.balikcilar.net/showthread...001#post135001 girin linke görün ,ondan sonra yazın,fikirlerinizi.
  susma sustukça sıra sana gelecek doğruları yaz gerçekleri anlat ki .........................

  https://www.facebook.com/permalink.p...72051812809619

  https://www.facebook.com/permalink.p...72051812809619

  http://www.tarimtv.gov.tr/HD2050_bak...i-baskini.html

  https://www.facebook.com/pages/Poyra...2809619?ref=hl

  https://twitter.com/BOSTANSaban girinlinke görün dünyada neler olduğunu.araştır ondan sonra yazılarını yaz ve gerçekleri anlat.
  Konu Saban Bostan tarafından (14.05.15 Saat 05:24 ) değiştirilmiştir.
  Şaban BOSTAN

 3. #3
  Reİs cyro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2009
  Yaş
  56
  Mesajlar
  518
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart

  fazla çırpınma sen ben yazılar yazdıkmı hemen eşimize dostumuza bir yerlere şikayet ediyorlar,
  ya fazla karıştırma diye eşim dostum bana geliyor.
  hala daha önceki yazdıklarımla ilgili ne yaptı acaba baştaki zat.
  cemil yılmaz

 4. #4
  USTA BALIKÇI
  Üyelik tarihi
  Nov 2013
  Mesajlar
  777
  Tecrübe Puanı
  138

  Standart

  Bimerden baş vuru gelen cevap


  389420 nolu başvurunuz hakkında.‏


  389420 nolu başvurunuz hakkında.
  Eylemler
  bimerbilgi1@basbakanlik.gov.tr (bimerbilgi1@basbakanlik.gov.tr) Kişilere ekle 27.05.2015 Bu iletiyi gelen kutunun en üstünde tut
  Kime: saban-bostan@hotmail.com
  bimerbilgi1@basbakanlik.gov.tr
  Sayın ŞABAN BOSTAN ,


  Başvuru Numaranız :389420


  Kılıç ve tulina balıkları avcılığında kullanılan dolanan ağların yasaklanmasından dolayı balıkçılara destekleme yapılmasına dair ilgi başvurularınız incelenmiştir. Başvurunuzda yer alan konuya ilişkin olarak müteaddit defalar tarafınıza gerekli bilgilendirmeler yapılmış olup, Bakanlığımız değerlendirmesinde bir değişiklik bulunmamaktadır. Bilgilerinize rica ederim.

  Tum arkadaşlar bumu olmalıydı cevap,yazıklar olsun diyorum.Yakın da BİRLEŞMİŞ MİLLETLER BAŞKANLIĞINA ,FAO, AB ,AB PALEMENTOSUNA, AB KONSEYİNE ŞİKAYET MEKTUBU BELGELERLEN BERABER GÖNDERECEĞİM. DERNEK OLARAK ŞİKAYET EDECEĞİM.,BUNLARA DUR DEME ZAMANI GELDİ.Bu sefer resmi belgeler ile başvuracağım.

  Ülkemizde hükümet balıkçılarımızın sorunlarının 13 yıldan beri çözmediği ,AB fonlarından yararlanılmadığı av araç tür yasak ile ilgili mağduriyetlerin ödenmediği ,sitoklarımızın eridiği ve illegal avcılığa tum balıklarda olduğu gibi göz yumulduğu,yıllarca karadenizde ,marmarada,ege ve akdenizde illegal avcılığın önlenemediği belgelerle ve resimlerle şikayet mektubu göndereceğim dernek olarak yıllarca ülkemizde orkinoz balığı avcıları hariç diğer tum balıkçılarımız haksızlığa uğratılmıştır.

  http://www.balikcilar.net/akp-donemi...ale-32973.html
  https://www.facebook.com/saban.bosta...53281980013604
  http://www.balikcilar.net/showthread.php?t=31035
  http://www.balikcilar.net/showthread.php?t=32527
  http://www.balikcilar.net/showthread.php?t=32918
  https://www.facebook.com/pages/Poyra...2809619?ref=hl
  https://twitter.com/BOSTANSaban/with_replies
  Konu Saban Bostan tarafından (28.05.15 Saat 15:32 ) değiştirilmiştir.
  Şaban BOSTAN

 5. #5
  USTA BALIKÇI
  Üyelik tarihi
  Nov 2013
  Mesajlar
  777
  Tecrübe Puanı
  138

  Standart

  KİMSE DOĞRULARI SÖYLEMİYOR..KİMLER BİTİRDİ ,,,,,SİTOKLARIMIZI ERİTTİ.10 YILDAN BERİ NEDEN ÖNLEMLER ALINMADI.,SEBEPLERİ NELER.ÜLKEMİZDE BALIKÇILIĞIMIZIN ÜSTÜNE OYNANAN OYUNLAR VAR DİYORUM ,YILLARDAN BERİ . ,BAKANLIK NEDEN ÖNLEMLERİ ALMADI,NEDEN VAZİFESİNİ YAPMADI,SURKOP NEDEN BAKANLIĞIN AĞZINA BAKTI, SURKOP NEDEN VAZİFESİNİ YAPMADI...... BU SORULARIN CEVAPLARI BENDE ,TELEVİZYONDA ÇIKIP DERT YANANLAR NEDEN DOĞRULAR KONUŞMUYORLAR.SEZON NİYE ERKEN KAPANDI,
  ÜLKEMİZDE BALIKÇILIĞIMIZIN BİTMESİNİN SEBEPLERİ ALTTA AÇIKLAMAKTAYIM;
  ÜLKEMİZDE BALIKÇILIĞIMIZ NEDEN BUHALE GELDİ,
  BALIK SİTOKLARIMIZ ERİDİ. SEBEPLERİ KİMLER. KAMUOYUNA GERÇEKLERİ ANLATMAYAN SURKOP YÖNETİMİ ; YAZDIKLARIM DOĞRU DEĞİLSE NEDEN SİTOKLARIMIZ ERİDİ.Ak parti döneminde sistem çökmüş önlemler alınmamış,denetimler zayıf,illegal avcılık aldı başını gitti

  Hükümet nerde,bakanlık yokmu ,11 yıl oldu ramazan başkan benbildiğim ,televizyonlara ve her pilatformlarda toplantılarda dile getiriyor da ne oldu.yine aynı senaryo.işte görün ha anlatıyorum bende varım .maalesef sen beni kandıramazsın. yaptıkların ortada.
  bunların dinimini para ceblerini düşünmekten başka bir şey düşünmüyorlar. orkinoz kotasıymış çinekop balığı ufakmış büyükmüş kimler avlamış hepsi belli .kıyı balıkçılarımız perişan olmuş aç kalmış av araçlarını yasak etmiş,bu zihniyetten ne beklersiniz.
  Bakanligin yuzunden av araclari ve kilic baliklari ulkemizde yasak dunyada serbest
  Bakin arkadaşlar, 2004 yilindan beri bakiyorum sürküler toplantilarina tum alinan kararlar kiyi balikçiliğimizi bitirme kararlari .,anlatayim iğripi yasak ettiler,tulina aği ve kiliç ağini,misine ağini, çinekopa marmarada lamba, 24 metre adalar izmit vs.
  Yasak oldu da ne oldu kaçak avcilik iyice artti kiyi balikçiliğimiz bitti.benim kiyi balikçim ne tuttu.kirlangiç, çinekop tutamadi istavrit,mezgit, tekir ,kalkan baliği zaten lüfer yok vs.
  Neden buhale geldi,işte alinan kararlar yanliş değil doğru da olabilir ama ,denetim yok çikarma limanlari yok başi boşluk aldi başini gitti, sistem çökmüş ,işte ne olduysa benim kiyi balikçima oldu.
  Surkop örgütün başi değilmi bu alinan kararlara danişma kurulunda imza atti neden kiyi balikçilarimizin geleceğini düşünmedi, tam 10 yil oldu surkop yönetimi ayni başkani ramazan öz kaya yardimcisi erdoğan kartal vs. Işte bu yönetim kiyi balikçilarimizi bitirdi.
  Marmarada lamba yakiliyor, hani yasak
  ,adamlar hamsiyi tutmakla bitirdi,surkop ne yapti,toriği marmarada kaç seneden beri bitirdiler, torik avciliği marmarada yasak idi taki 2008 yilina kadar kim açtirdi surkop ve ekibi, çinekop yasak oldu ne oldu tutmaktan bitirdiler çinakopu,adalar yasak oldu kiraçayi bitirdiler, vs,surkopun vazifesi ülkemizde surdurebilir avciliği yaşatmak değilmi.sen daha neyin başisin, sivil toplum örgütleri çalişacak sen çiftlik sahiplerini endüstriyel balikçilari ni kovliyacaksin.bu nedenle ülkemizde 1380 sayili kanun yeniden yapilanmali diyorum.
  Kacak yollarla ulkemize giren hamsi baligi ulkemizde denetim yok , baliklar hijyensiz , ulkemize hersemte satiliyor gozleri bile kirmizilasmis.
  Bakanligin acis kaldigini denetim yapmadigini tum kamu oyuna bildirmek istedim.
  Marmara denizinde lamba ile avcilik yasak oldugu halde bakanlik goz yunmdu bu nedenle marmarada hamsinin bitmesinin em buyuk sebebi bakanliktir.denetim yapmamis cikarmalimanlari kontrol edilmemis caydirici onlem almamistir.surkop yonetimi bile geregini yapmamistir.maalesef kiyi balikcilarimizin avaraclarini yasak eden zihniyet marmarada kacak lamba avciligi yapanlara meyide uygulamamistir
  .Bu nedenle hamsi avciligi ulkemizde bakanligin yuzunden bitmis gurcustana gitmis avcilarimiz .gürcistan da gözü kapak açmıyan hamsi balıklarınıda yem fabrikalarına yüz binlerce ton veriyorlar. gözü doymak bilmeyen avcılarımız gürciztanda da katlıam yapıyorlar.
  Bakanlığa sesleniyoruz gücünüz kıyı balıkçılarımıza mı geçiyor,neden gereğini yapmıyorsunuz. ülkemizde ki hamsi sitoğumuzu bitiren avcılarımızı neden gürcistana gönderiyorsunuz.tabiki yem yapsınlar da kültür balığına versinler .kültür balığını yüzün den ülkemizde balık çılığımız bitti,sitoklarımız eridi.bakanlık ve surkop yönetimi sorumludur
  2008 tum bakanlıklara gönderdim yazımızı halen göndermeye devam ediyorum.bizim derneğimizin amacı bu ülkemizde surdurebilir balıkçılık avcılığını savunuyoruz bu önlemler alınmadığı surece denizlermiz de balık bitecek .
  Ülkemizin denizleri önemli bir su ürünleri potansiyeli olmasına rağmen balıkçılığa yönelik sürdürülebilir politikaların hayata geçirilememesinden dolayı bu potansiyel güce dönüşmemektedir.
  Ülkemizde denizcilik ve balıkçılık alanında olumlu polıtikalar üretilmemiştir. siyasetçilerimiz ve bürokrasi gereken önem ve değeri vermemiştir. önce su ürünleri fakültelerimizden sürdürebilir avcılık için ekosistemin yok oluşu na seyirci kalınmış çözüm yolları üretilememiştir. Üç bir yanı denizlerle kaplı olan su ürünleri zengini ülkemiz gereken önlemi almayan yetkililer yüzünden balık tür ve stoklarının göz göregöre seyirci kalmişlardır.ülkemizde organik balık üretiminin yerini besleme balıkçılık almıştır
  DERNEĞİMİZ büyük bir hamle yaparak denizlerimizde yaşayan balık tür ve stoklarının çoğalması adına gereken çözum öneri yollarını her platformda bürokraside denetleme alanında vede sıyası alanda büyük bir azim ve iştiyakla dile getirmektedir. Maalesef yetersiz denetim ve caydırıcı olmayan onlemler ve cezalar konan kuralların ve yasakların geçersiz olmasına sebebiyet vermektedir.. .
  Paylaşımcı adil bir su ürünleri politikası üretilememiştir.Bu zamana kadarkota getirilmemiş, avcılıkta kullanılan av araç gereç eloktronik cihaz gemi boyları ağ boyları ve derinlikleri hiç bir kısıtlamaya sınırlamaya tabi tutulmamiş reislerin insiyatiflerine bırakılmış ,çıkarma limanları belirlenmemişneticede dünyada eşi görülmemiş bir avcılık ülkemizde uygulanmıştır
  .Avrupada olduğu gibi kota sistemi, kanunlar, balıkçıların sosyo ekonomikleri,yasaklardan dolayı hibe ve destek verilmesi,Gemi sahiplerine,kaptanlarına, gemicilerine avrupa uyum sureci gereği finansman sağlanması avrupa birliği bu güne kadar 50 milyar yuro harcadığı halde uyum yasalarını bitirememiştir.
  ülkemizde uygulanan avrupa uyum yasaları tarım bakanlığının yanlış uygulamaları tarafından balıkçılığımız bitme noktasına gelmiştir.neticede görülmemiş bir balıkçılık politikası uygulanmıştır.Bilgilerinize sunarım.saygilarımla
  BUNLARMI DENİZLERİMİZİ BİTİRDİ. DÜNYA ÜLKELERİ AVLANMAYA DEVAM EDİYORLAR MİSİNE AĞI İLE VEYA KILIÇ TULİNA AĞLARI İLE. İTALYA ,FIRANSA, FAS TUNUS CEZAYİR DE HALEN AVLANMAYA DEVAM EDİYORLAR EN SON HABERLER ADAMLAR TEKNELERİNE KOYUYORLAR AĞLARINI. SURKOP YÖNETİMİ SEN NERDESİN ÖRGÜTÜMÜZÜN BAŞKANI DEĞİLMİSİN AV ARAÇLARIMIZ YANARKEN NERDESİN TABİ BEN BİLİYORUM NERDE OLDUĞUNU .DURALİBEY SENİN GİDECEK YERİN VARMI BUNLARIN HESABINI SURKOPLAN BERABER VERECEKSİNİZ YAKINDIR.
  Şaban BOSTAN

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Cevap: 1
  Son Mesaj: 13.01.15, 19:14
 2. Cevap: 1
  Son Mesaj: 06.04.14, 19:52
 3. Hangi Balıklar Hangi Takım Ve Yemle Yakalanır
  By Burhan Reis in forum Balıkçılık Hakkında Genel Bilgiler
  Cevap: 1
  Son Mesaj: 17.05.10, 03:40
 4. Hangi Balık Hangi Balığı Yer Sizce?
  By kenane in forum İlginç Resimler
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 03.11.09, 10:55
 5. Hangi balığa hangi takım ve hangi yem kullanılır
  By balıkcı in forum Balıkçılık Hakkında Genel Bilgiler
  Cevap: 9
  Son Mesaj: 17.09.09, 19:57

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
BALIKCI FORUM