Balıkçılar isyanda


Bulancak Talipli Köyü balıkçı barınağı liman balıkçıları dertli mi dertli.


Yerel seçimlerde Bulancak Belediye Başkanı Kadir Aydın ve milletvekillerinin birçok söz verdiği ama o günden bu güne kadar hiçbir çalışma ve yetkilinin uğramadığı balıkçı barınağı adeta kaderine terk edildi.

Limanların özelleşmesi ile birlikte Bulancak genelindeki limanların araç trafiğe kapattığı ve sadece Talipli Köyü balıkçı barınağının açık olması alkol ve gönül işlerinin uğrak yeri haline gelmesine neden oldu.

Bir de bunun üstüne hırsızlık olaylarının patlak vermesi balıkçıları canından bezdirdi. Bu zaman kadar olmayan olaylarla karşı karşıya kalan balıkçılar ne yapacaklarını şaşırdılar.

Gazetemiz Bulancak temsilcisi Mehmet Yaşar'a dert yanan balıkçılar kayıklarından mazot, av ve diğer özel eşyalarının çalınması bardağı taşıran son damla olarak nitelendirdiler.

Hatta limanın simgesi haline gelen ördek hayvan-larını çalmaları karşısında kızgınlıklarının daha da arttığı belirtildi.

Artık limanın gündüz ve gece alkol alınan ve eğlence yapılan yer olarak görülmesi cevre sakinlerine de birçok defa emniyet güçlerinden yardım istemelerine neden olduğu açıklandı.

alıntı