Team-T’nin Maldiv Adaları’ndaki 3.gün (28 Ekim) av raporu: Sipariş üzerine yakaladığımız Waho’lar ve Sail Fish..


Sevgili arkadaşlar merhaba,

2.günün sonunda kaptan İbrahim'in evini ve köyünü ziyaret etmiştik. Limanda olmamız sebebiyle gece avı yapmadan yatmıştık. Sabah kalktığımızda bize "bu gün çok sipariş var, balıkları köye göndereceğiz, onun için GT hariç her balığı alacağız" demesiyle bu günün çok hareketli geçeceği belli olmuştu.

Bu gün GT için Popping yapacağımız mera biraz uzaktı, öğlene kadar Trolling yapacaktık, öğleden sonrada GT avımız sonrasında da demirleyeceğimiz ve Bottom Night Fishing yapacağımız yere kadar yine Trolling yapacaktık, anlayacağınız bu gün çok yoğun geçecekti.

Sabah erkenden Trolling yapacağımız avlağa doğru limandan çıktık, oltalarımızı suyla buluşturduk ve muhteşem geçecek bir günün başlangıcını yapmış olduk. İlk balık 07:15'de oltamızla tanıştı, bu güzel haberdi, sürüyü bulmuştuk, artık at-çek şeklinde Waho yakalayacaktık, tabii arada sürpriz yapacak balıkları da geri çevirmeyecektik.

Şimdi sizleri yoğun tempoda yaptığımız avların bu güne ait fotoğrafları ve videoları ile başbaşa bırakıyorum, keyifli seyirler dilerim.


Waho avlarımız ile ilgili küçük bir video klip hazırladım: http://www.dailymotion.com/video/xbg...28ekim1_travel

Dün yakaladığımız Waho'lardan ayırdığımız yemler ile takımlarımızı yemledik.


Waho'lar ile dansımız bittiğinde bir kaç kare fotoğraf çekmeyi de ihmal etmedik haliyle, arada gelen Sail Fish ile köye göndereceğimiz balıkları yakalamış olmanın mutluğunu yaşıyoruk. Tabii böylesi bir avı yaşarken üstümüz başımız, içimiz dışımız balık olmuştu.Sevgili Ahmet'e kısmet olan 42 kg.'lık Sail Fish avımız, inanın o balığı çekerken bizde video ve fotoğraf çekerken yorulduk.

Bu videoda da Sail Fish ile olan mücadelemizi izleyebilirsiniz: http://www.dailymotion.com/video/xbh...28ekim2_travel


Öğlen yemeğinden önce Popping yapacağımız meraya varmıştık, sırada GT'ler ile olan mücadelemiz vardı. Kaptan İbrahim "bu gün sizlere çok güzel GT yakalatacağım, karışık bir meraya geldik, her türlü aksiyona hazır olun" dedi. Yüzlerimizdeki gülümseme kahkahalara dönüştü birden, "Sorun değil, bunun için buradayız" dedik, hepimiz. Kaptan İbrahim'de bıyık altından gülerek "avın sonunda sizleri göreceğim" dedi, ilk önce bir anlam veremedik ama av bittiğinde söylediklerini çok iyi anlamış olduk.

GT avımız ile ilgili bir kaç video, http://www.dailymotion.com/video/xbh...28ekim5_travel

http://www.dailymotion.com/video/xbh...28ekim3_travel

http://www.dailymotion.com/video/xbh...28ekim6_travel

GT yakalamadan önce birçok video seyretmiştim, yakalayanların harcadağı enerjiyi gördüğümde "bu kadar mı sert bir balık" diyordum, kendim de yakaladıktan sonr çok mücadeleci bir balık olduğunu şimdi daha da iyi anladım.Benim kullandığım Popper biraz küçük kalmıştı, yakaladığım GT onu öyle bir yutmuştu ki, neredeyse ameliyat yaparak kurtardım GT'yi. Sonra Kaptan İbrahim'in beni uyarmasıyla sevgili Timur'un gösterdiği devasa Popper'ın değişik renklisini taktım, inanın bu kadar büyük bir sahteyi atıp çekmek gerçekten kolay değil. Hele birde öğlen sıcağında bu işi yapmak hiç kolay değil, zaten fotoğraflarda da göreceğiniz gibi, sık sık mola vermek, dinlenmek zorunda kaldık. Bu bağlamda da kaptan İbrahim'in neden bıyık altından güldüğünü çok iyi anladık.

GT avımızı sonlandırdığımızda artık resmen bitmiştim, her yerim kasılmıştı, kısa zamanda kendimi nasıl toparlayacağımı düşünüyordum içimden, daha 3 gün daha av yapacaktık. Hatta 4.günün sabahı erkenden kalkmama rağmen bir kaç saat daha yatmak için resmen kamaraya kaçtım.

Akşam için yemimiz vardı ama sevgili Timur "kırmızı etli" bir yem istiyordu, istediğini bana dile getirmesiyle Bonito'yu yakalamam bir oldu, sanki eli kulağında beni bekliyormuş.


Kullandığımız takımları ve tekne mürettebatını bir kaç kareyle de olsa tekrar sizlerle paylaşmak istedim.


İşini iyi bilen Kaptan İbrahim.


İşini iyi bilen kıdemli Miço Yade.

Kaptan'ın bütün zamanını geçirdiği "Kaptan Köşkü".

Gece avımıza geçmeden önce küçük bir notum olacak, gün içerisinde yakaladığımız Waho'lar ve Sail Fish kargo teknesiyle kaptan İbrahim'in köyü olan Kurundu Adası'na gönderildi, zira biz Kurundu Adası'ndan çok uzaktaydık, umarım balıkları bekleyen köy halkı memnun olmuştur. Bu arada daha önce belirttiğim bir konu vardı, Sail Fish'leri kendileri de avlamıyorlardı ama özel bir sebepten dolayı yakaladığımız bu Sail Fish'i mecburen alıkoyduk, umarım hayırlı bir işe vesile olmuştur.

Bu bölümde de gece avımızı anlatmaya çalıştım. Çok güzel bir taktikle yaptığımız olta düzenekleriyle GT'ler yakaladık, gündüz avında boş geçen sevgili Cebrail çok güzel bir GT'yi gece yakaladı, kısmeti böyle imiş. Sevgili Timur'da GT yakaladı bu gece, ama sevgili Ahmet'e bir türlü kısmet olmadı, olamadı, artık başka sefere diyelim.
Yakaladığımız GT'ler ile görüntülerimizi aldıktan sonra onları tekrar okyanusun karanlık sularına geri gönderdik. Ardından da gece avımızı sonlandırıp, her zamanki gibi günün yorumunu yaparken içimizi ısıtan kahvelerimizi içtikten sonra kamaralarımıza çekildik. Yarın için enerji depolamamız gerekiyordu, yine uzun bir av güncesi bizleri bekliyordu.

Sevgili arkadaşlar,

3.günümüzü de kısaca özetlemeye çalıştım, diğer günceleri de yakın zamanda hazırlayacağım ve sizlerle paylaşacağım.Her şey gönlünüzce olsun, hoşçakalın, sağlıcakla kalın..

Süleyman Kahramanoğlu
Silivri-İstanbul1968Arh+
Team-T İstanbul


"Member of IGFA"