4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Tebliğ no: 2016/35 de değişiklik yapilmasina dair tebliğ (tebliğ no: 2018/19

 1. #1
  ___BALIKCI FORUM___ aFaLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2008
  Yaş
  56
  Mesajlar
  12.967
  Tecrübe Puanı
  2445

  Standart Tebliğ no: 2016/35 de değişiklik yapilmasina dair tebliğ (tebliğ no: 2018/19

  4/1 NUMARALI TİCARİ AMAÇLI SU ÜRÜNLERİ AVCILIĞININ
  DÜZENLENMESİ HAKKINDA TEBLİĞ (TEBLİĞ NO: 2016/35)’DE
  DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR TEBLİĞ
  (TEBLİĞ NO: 2018/19)


  19.4.2018 tarihli Resmi Gazete

  Büyük balık küçük balıktan uzun yaşar
  Metabolizması yüksek balık düşük olandan uzun yaşar
  Soğuk sudaki balık sıcak sudakinden uzun yaşar


 2. #2
  Reİs cumhur gezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2008
  Yaş
  54
  Mesajlar
  2.691
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart Cevap: Tebliğ no: 2016/35 de değişiklik yapilmasina dair tebliğ (tebliğ no: 2018/19

  Dalyan serbestisi bu maddeden yararlanıyor.

  MADDE 8 – Aynı Tebliğin 47 nci maddesine aşağıdaki fıkralar eklenmiştir.
  “(27) Özel avcılık izniyle yapılan avcılık sırasında, zaman yasağına tabi olmayan türlerin avcılığı, bu Tebliğde yer alan diğer düzenlemelerde aksi belirtilmediği sürece serbesttir.
  (28) Su ürünleri istihsal alanlarında Bakanlıkça yürütülen izleme programları kapsamında, insan tüketimine uygun olmadığı tespit edilen türlerin karaya çıkarılmasına Bakanlıkça kısmi veya bölgesel yasaklamalar getirilebilir
  İSTİLACI TÜR : RAPANA - SALYANGOZ bakan tarafındaN SERBEST OLACAK HA

  MADDE 6 – Aynı Tebliğin 36 ncı maddesine aşağıdaki fıkra eklenmiştir.

  “(4) İstilacı türlerin avcılığına; yapılan araştırma sonuçları ve istihsal alanının özellikleri dikkate alınarak, zaman ve istihsal vasıtası açısından getirilen yasak ve kısıtlamalar dikkate alınmaksızın Bakanlıkça istisnai olarak izin verilebilir.”
  ".. Aptallığın en büyük kaniti aynı şeyi defalarca yapıp" farklı" bir sonuç almayı ummaktır.."

  Albert Einstein
 3. #3
  Reİs bangocu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aug 2011
  Yaş
  56
  Mesajlar
  2.473
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart Cevap: Tebliğ no: 2016/35 de değişiklik yapilmasina dair tebliğ (tebliğ no: 2018/19

  Alıntı aFaLa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  4/1 NUMARALI TİCARİ AMAÇLI SU ÜRÜNLERİ AVCILIĞININ
  DÜZENLENMESİ HAKKINDA TEBLİĞ (TEBLİĞ NO: 2016/35)’DE
  DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR TEBLİĞ
  (TEBLİĞ NO: 2018/19)


  19.4.2018 tarihli Resmi Gazete
  Aylardır beklediğimiz tebliğ düzenlemesi yapılmış hayırlı olsun diyeceğimde işin içinde hayır yok,Yok diyorum beklentimiz vardı Örneğin Marmara'da Katliam nedeni lamba avcılığı hakkında yasaklanmıştır haberini bekliyorduk umutla,olmadı.
  Yasa dışı avcılık yapan Marmara'da boğazlarda tamamen yasak olmasına rağmen kanun kural tanımayan Devletin memuruna saldıran canına kast eden trolcülere halkı gıda zehirlenmesine kansere yakalanmasına sebep olan yasa dışı midye çıkaranlara karşı bir düzenleme yapılacağını ağır yaptırımlar uygulanacağını belirten bir düzenleme yapılmasını bekliyorduk.
  Her ne kadar ben yasaklanmasınıda serbest bırakılmasınıda tasfif etmesemde misina ağların serbest bırakılmasını bekliyordum olmadı.Gene çıkar konuştu vicdan sustu maalesef.

  Çıkan tebliğde dalyan avcılığının serbest olduğunu anlıyoruz bilmem doğru analiz yapabildikmi? anladığımız o, peki dalyan yasakmıydı HAYIR! iş kitabına uyduruldu diyelim.Bulabildiğimiz kanıtlar ölçüsünde bu dalyanların yasa dışı balık yakaladığını buradan yıllarca yayınladık yakalandığını yakalanan balıkların satıldığını satılan balıklarda havyar olduğunu defalarca paylaştık.Bunları ihbarda ettik en üst yetkiliye bilgide verdiksede bir netice alınamadı alınmasına yardımcı olunmadı balıkhane dahil bu dalyan balıkları satıldı bir şekilde.2016 tebliğlerinde bu baskılar karşısında dalyanlar 15 Mayıs'ta kurulsun kararı alındı bazı diyet ödeyen karakolda doğru mahkemede cayan hocalar dalyanlar nostaljik avcılık yapıyor diye görüş belirtmesi neticesinde alındı.Akabinde alamanayla voli avcılığıda 15 Nisan 15 Mayıs tarihinde avcılığa yasaklandı.Şimdi dalyanlara izin verdiğizi göre alamanaya voliyi niye göz ardı ettiniz yasağı kaldırmadınız?Bunun neresi adil?Karar bugün çıkmasına rağmen dalyanlar nasıl olduda haberi nasıl aldıda daha önceden hazır hale geldi?

  Buna benzer uygulamayı orkinostada yaptınız orkinoza kimlerin gideceği daha belli olmadığı halde nasıl olduda ağ siparişleri önceden bazı kişiler tarafından verildi?hazır hale getirildi gidecek tekneler daha belli olmadan ağ istifledi.

  Çıkan kararlar karşısında kötü yöneticiler tarafından idare edilen yönetilmeye çalışılan balıkçılık profesyonellikten amatörlüğe küme düşürülmüştür.Bundan sonra ben profesyonelim diyenler bence amatör liğde mücadele edecekler.İlk fırsatta hamsiyede kota gelsin o zaman ne olacağını daha iyi anlayacaksınız.30 Metre ve üstü balıkçı tekneleri orkinos hamsi olmadı moritanya rusya kıyıları uluslar arası başka sular dolaşırken üstüne denizlerimizdeki diğer balıkları kovalarken 12 metreden 30 metreye kadar olanlar neyi kovalayacak çok merak ediyorum??? Biz kıyı balıkçılarını düşünmeyin biz bir şekilde hayatımızı sürdüreceğiz bu denizlerde geçmişten bu güne geldiğimiz gibi bu gündende yarına biz hiç yükseğe çıkmadık bize çorba yetti.Gene yakalarız bir kaç kğ balık organik balık diye satar çorbayı kaynatırız.Organik taköy tavuğu gibi organik köy yumurtası gibi gerisini siz düşünün.

  Bir kaç satırda balıkçılığı yönettiğini sananlara edeyim sizin adaletinize güvenmedim güvenmiyorum ama sizde unutmayın bende sizde faniyiz ve öleceğiz ilahi adalet bu dünyada olmasada öbür dünyada yerine getirilecektir.Bana kul hakkıyla gelmeyin diyen yaradanın yanına binlerce kul hakkıyla gideceksiniz ve ben o hakkımı size helal etmiyorum.Bu dünyada kazandıklarınızda benim hakkımı ödemenize yetmeyecek ben şimdi yatacağım ve yastığa başımı koyacağım gönül rahatlığıyla sizlerde aynı şeyleri düşünebiliyormusunuz?rahat uyuyabilecekmisiniz iman edenler olarak çok merak ediyorum?

  Bu arada profesyonel balıkçılık amatör kümeye düşürüldü dedik haksızlıkda yapmayalım bizi amatörlerde arasına almaz.Amatör arkadaşlarımız dernekleşmiş konfedarasyon olmuş kendi haklarını savunmak için uğraşıyor kendilerini tebrik ediyoruz.

  Bizim yöneticilerimizde yalnız olduklarından dolayı çalışamadıklarından bahsediyorlar.Bu gerçek değil yalnızlığı kendileri seçtiler işler istenilen gibi gitmeyincede şikayet ediyorlar buna hakkınız yok bu işi beceremediniz bunuda kabul edin siz anlıyorsunuz ne demek istediğimi?
  Konu bangocu tarafından (20.04.18 Saat 01:13 ) değiştirilmiştir.
  https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net...f3&oe=5C00E32D
  Körler Ülkesinde Görmek Suçtur.!

 4. #4
  Vıp üye İhtiyar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Oct 2009
  Mesajlar
  4.641
  Tecrübe Puanı
  958

  Standart Cevap: Tebliğ no: 2016/35 de değişiklik yapilmasina dair tebliğ (tebliğ no: 2018/19

  BSGM'nin başında ziraat mühendisleri, veterinerler var, balıkçılığı bunlar mı kurtaracak, idare edecek diyorduk, başa su ürünleri eğitimi almış biri geldi, ne oldu, ne değişti?

  Hiçbir şey değil mi, her şey daha da kötüye gitti gidiyor.

  Efendim, Gn Md yapmak istiyor ama yaptırmıyorlar, laflarını da ben anlamam, sen genel müdür olarak doğru olduğuna inandığın şeyleri yap, sonra bakan çıksın, başbakan çıksın, senin yaptıklarını bozsun, sonuçlarına da onlar katlansın.

  Yazık, çok yazık, her türlü korsan, yasa dışı avcılık almış başını gitmiş, kimsenin umurunda değil. Namuslu vatandaşlara da mesaj veriliyor adeta, siz de yasa dışı çalışın, para kazanın diye.

  Daha fazla yazmayayım, tansiyonum, 18/10 olmuş, daha yukarı fırlatmayayım.
  ....

  Padişah, Yahya efendi hazretlerine sormuş, ''Hocam, bu memleketin zevali ne iledir?'', hazret, ''Adam sen de'' diye cevap vermiş. Padişah bu duruma çok üzülmüş, başından savıyor diye düşünmüş, sonra bir gün, sitem ederek, ''bir soru sordum cevap vermediniz'' demiş.
  Hazret de cevap verdim, ''adam sen de '' dedim ya demiş, bu memleketin batması, mevki, makam sahiplerinin adam sen de demeleriyle olacaktır.

  Kanunsuzluk, kural tanımazlık, korsanlık, haydutluk, kimsenin umurunda değil.

  Ahırette hesabını veremeyecekler, üzülmek de yine bize düşecek.

  Allah ıslah etsin, doğru yolu göstersin, ne diyeyim.
  Herkes, ne yaparsa kendisine yapar.

  M.Mahir Ersin
  İstanbul 1945

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Cevap: 0
  Son Mesaj: 18.05.16, 20:39
 2. 3/1 tebliğ (tebliğ no: 2012/65)’de değişiklik
  By aFaLa in forum 3/1 Tebliğ TİCARİ
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 25.10.12, 00:38
 3. Cevap: 1
  Son Mesaj: 24.03.12, 15:40
 4. Su Ürünleri Üretim Yerlerinin Kiraya Verilmesine Dair Tebliğ
  By LüFerCi in forum Kültür Balıkçılığı
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 02.10.09, 14:50
 5. Tebliğ'de değişiklik yaparak....
  By BEYAZ MARTI in forum SORUNLARIMIZ
  Cevap: 1
  Son Mesaj: 14.04.09, 17:59

Bu Konudaki Etiketler

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
BALIKCI FORUM