5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Tekirdağ Sahilindeki Balıkçı barınağı YIKILACAK

 1. #1
  __BALIKCI FORuM__ kenane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aug 2009
  Mesajlar
  2.419
  Tecrübe Puanı
  352

  Angry Tekirdağ Sahilindeki Balıkçı barınağı YIKILACAK

  ADEM DALGIÇ : SAHİL BALIKÇI BARINAĞI YIKILACAK  Tekirdağ belediye başkanı Adem Dalgıç bir toplantıda yaptığı açıklamada; Tekirdağ Sahil de bulunan Balıkçı barınağının yıkılma kararı olduğunu açıkladı. Bilirkişi raporuna göre Tekirdağ sahil de yer alan balıkçı barınağının yıkılması gerektiğini söyleyen Başkan Dalgıç, balıkçı barınağının kendilerine bağlı olmadığını ama balıkçı barınağının tekrardan Tekirdağ belediyesi yönetimine geçmesini istediklerini söyledi. Dalgıç bunun için çalışmaların sürdüğünü ve barınak ile ilgili şubat ayında son bir mahkemesinin olduğunu belirtti. Ayrıca balıkçı barınağı ile ilgili tutulan bilirkişi raporunda barınağın usulüne uygun kullanılmadığının tespiti üzerine, bu şekilde kullanımından dolayı Tekirdağ belediyesine çok ciddi bir ceza geldiğini, ceza miktarının 50 bin TL olduğunu sözlerine ekledi. Başkan Dalgıç, hukuki sürecin tamamlanmasıyla balıkçı barınağı ile ilgili gerekli düzenlemelerin yapılacağını belirtti.

  KAYNAK:KANAL 59

  __________________________________________________ __________
  VİDEOSUNU SEYRET:
  http://video.yahoo.com/watch/5076924/13484275  Tekirdağ milletvekili Kemallettin Nalcı tarafından yapılan yazılı açıklamada;

  TEKİRDAĞ MİLLETVEKİLİ SAYIN KEMALETTİN NALCI'NIN7/8382 SAYILI YAZILI SORU ÖNERGESİ VE CEVABI

  SORU Tekirdağ sahilinde bulunan Balıkçı Barınağının temizliği ve denetimi hangi kurumun yetkisindedir? Bu konuda ne gibi bir çalışma yapılmaktadır?

  CEVAP :

  Ülkemizde yer alan ve Tekirdağ sahilinde bulunan balıkçı barınağı da dahil olmak üzere barınakların yapımının planlanması, Tarım ve Köyişleri Bakanlığınca yapılmaktadır. İlgili Bakanlıkça yapılan planlama çerçevesinde ilgili barınakların yapımı Bakanlığımız, Demiryollar Limanlar ve Hava Meydanları İnşaatı Genel Müdürlüğünce yapılarak Tarım ve Köyişleri Bakanlığına verilmektedir.

  Bakanlığımız DLH İnşaatı Genel Müdürlüğünce inşa ettirilmiş olan Tekirdağ Balıkçı Barınağının kullanım hakkı Bakanlar Kurulunun 17.02.1965 tarih ve 6/6586 sayılı Kararnamesiyle Tekirdağ Belediyesine devredilmiştir.

  Daha sonra tesisi SS Merkez Su Ürünleri Kooperatifi tarafından Balıkçı Barınakları Yönetmeliğinin 8. maddesine göre kiralanmasının talep edilmesi üzerine, yukarıda bahsi geçen Kararname, Bakanlar Kurulunun 09.11.2008 tarih ve 2008/14470 sayılı Kararnamesiyle yürürlükten kaldırılmış ve Barınak kiraya verilmek üzere 29.04.2009 tarihinde düzenlenen tutanakla geçici olarak Tarım ve Köyişleri Bakanlığına devredilmiş bulunmaktadır.

  Günümüze kadar tesisin Maliye Bakanlığı tarafından kiraya verildiğine dair Bakanlığımıza herhangi bir bilginini ulaşmamış olması nedeniyle, Yönetmeliğin 8. maddesinin 9. fıkrası gereğince Barınağın denetim ve sorumluluğu Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Tekirdağ Tarım İl Müdürlüğünün uhdesinde bulunmaktadır.

  Genel olarak çöp toplama ve temizlik hizmetlerinin Belediyeler tarafından yerine getirildiği göz önüne alındığında, Tekirdağ Balıkçı Barınağı temizlik işlerinin de Tekirdağ Belediyesince yerine getirilmesinin gerektiği düşünülmektedir.

  Öte yandan, Çevre ve Orman Bakanlığının 15.05.2009 tarihli ve 29919 sayılı Yetki Devri Genelgesinde; Balıkçı Barınakları da dahil olmak üzere Türkiye'nin yargılama yetkisine tabi olan deniz yetki alanlarında, 2872 sayılı Çevre Kanunu hükümlerine uyulup uyulmadığının denetlenmesi, tespit edilen ihlallere uygulayacakları idari yaptırımları, ihlalin tespiti için sürekli olarak havadan, karadan ve denizden kontrol ve izlemenin yapılma usulleri ve yetkinin, Sahil Güvenlik Komutanlığı'na verildiği bildirilmektedir. Denildi..

  .  "Denizlerimize içtiğimiz suya gösterdiğimiz özeni gösterelim."

  Kenan Haydan
  (Tevellüt; Teşrini evvel miladi 1964)
  YENİKÖY-İSTANBUL

  http://www.amazing-animations.com/animations/fish40.gifhttp://img451.imageshack.us/img451/3605/coadmin7nz9.gif


 2. #2
  __BALIKCI FORUM__ özgürdeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2009
  Yaş
  57
  Mesajlar
  5.203
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart

  İlginçtir nerede malum partinin belediyesi var orada balıkçı barınaklarıyla ilgili sorunda var,hazret neden yıkılması gerektiğini yazsaymışya.Amaçları marina şekline dönüştürüp kar elde etmek dışında ne ? Bunca liman gezdim nerede belediyeler liman işletmişte başarılı olmuş,Çanakkale ortada değilmi.Orada bir balıkçı Kooperatifi var ve kiralanma aşamasında,kendi balıkçısından ve halkından şikayetçi bir de başkan.Umarım gelecek seçimde Tekirdağ halkı bunları unutmaz.

 3. #3
  Balıkçı etki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2008
  Yaş
  36
  Mesajlar
  112
  Tecrübe Puanı
  33

  Standart

  adem dalgıç hangi kaynak ile yapacak bunu.artı karadeniz insanı birlik beraberlik içinde denize cıkarken tekirdağlılar kooperatif içinde bile birlesemiyorlar.adem dalgıç önce lagım sularını denize arıtmadan döküyor ona bir cagre bulsun.tekirdağ sahilleri hep lagımlık .deterjanlardaki fosfor ile azan yosunlar kışın bile var.akdeniz midyesi (mavi midye ) azaldı fakat kara midye dediğimiz ve bizlerinde tükettiği midyeler sadece liman ayaklarında mevcut.orayada lağım akıyor.zaten eski balıkcı tezgahlarını bu sekilde bi muhabettet cıkartıp bir millet vekili aracılıgıyla baska bir yere kaldırıp oradaki bufeye yer acılmıştır.tekirdağı merak eden arkadaslar için limana balık tutupta yanasmayın bir kere hemen sikayet ederler su ürünleri memurları hakkında bişi demiyom zaten onlar allahlık.adam bandırmadan geliyo trol cekiyo hiç sesyok algarna camur almış adam limana gece geliyo trol cekiyor diye ceza yazmaya kalkıyorlar.marinası var bide bir iki yat ve alabildigine fiber tekne var.limanda hep kasarlar dolasıyor.tinerci balıci işte zaten lodos estimi lagım kokar poyrazda 1 hafta bulanıklıık gecmez.hem yukarda yazmışlar 50 bin lira ceza yemiş belediye hesapta.asagıdada kanunları sıralamış liman tarım ve köy işlerine ordan kooparatife verilmiş fln filan ee belediye neden ceza viyor ki...

 4. #4
  __BALIKCI FORUM__ özgürdeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2009
  Yaş
  57
  Mesajlar
  5.203
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart

  Artık şüpheye mahal yok,barınaklar,balıkçılarla ilgili kimlerin art niyetleri var belli.Daha kısa süre önce büyükşehir belediyesi tarafından yapılan toplantılarda barınaklara pis su tankı verileceği sözü verip yer tespiti ve ölçü alanlar pis su tankı yok diye tutanak tutmaya çalıştılar.Balıkçı Barınakları yönetmeliğine göre olması gereken balık satış yerlerinede kapatma uygulayanlar "İstanbul Büyükşehir Belediyesi" değilmi ? Halka rağmen kendilerini halktan üstün görenlere,tenbel bürokratlara ve rantçı siyasilere Atatürk ve hakkında yazılanları okumalarını öneriyorum...

 5. #5
  vip
  Üyelik tarihi
  Oct 2009
  Mesajlar
  353
  Tecrübe Puanı
  50

  Standart

  sevgili dostlar bu olanlar yeni değil içimizdeki bazı kendini bilmezler partilere şirin gözükmek için kooperatifleri şikayet ederek bazıları balıkcı olmadan kooperatif başkanlığını alarak barınakları belediyelere devredenler bile var egede bunun örnekleri çok özgürdeniz parti ismi belirtmemiş ancak egede hangi parti varolduğu beli sorun da heponların bölgelerinde rant olan yerlerde hekezin gözünü diktiği yerler balıkcı barınakları milli emlak dahi aşırı kira bedelereri çıkarıyor kiralamayı engellemek için her yolu deniyor kiralama yapılan yerlerdende safigelirin yüzde onunu alarak kooperatiflerin gelişmesini engelliyor eğer barınaklarda elimizden alınırsa kıyı balıkçılığı tamamen biter dostlar gün birlik günü bununiçin benim önerim şubat ayında tekirdağında yapılacak olan mahkemede olalım tekirdağ kooperatifine destek olmak için ayrıca biz istanbul birlik olarak türkiyenin her yerindeki kooperatiflere desdek olmaktayız titizlikle takip ediyoruz gelin beraber olalım

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Türkiye'deki Balıkçı Barınakları
  By kenane in forum Balıkçı Barınaklarımız & Balıkçı Koop'lar
  Cevap: 7
  Son Mesaj: 27.09.13, 10:27
 2. Türkiye Balıkçı Barınakları-TAM LİSTE
  By aFaLa in forum Balıkçı Barınaklarımız & Balıkçı Koop'lar
  Cevap: 6
  Son Mesaj: 08.11.10, 01:24
 3. 6 yılda 33 barınağı hizmete açtık
  By kenane in forum Güncel Deniz Haberleri
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 20.11.09, 11:01
 4. Balıkçı barınakları yönetmeliğinde değişiklik
  By LüFerCi in forum Balıkçı Barınaklarımız & Balıkçı Koop'lar
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 07.04.09, 21:38
 5. Balıkçı barınakları yönetmeliği
  By dökülük in forum KANUNLAR
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 30.03.09, 13:11

Bu Konudaki Etiketler

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
BALIKCI FORUM