SCALICA SCENTETIC DENİZ MACUNU

Scalica Scentetic Deniz Macunu : Deniz sektöründe kullanılmak üzere dizayn edilmiş bir macun olup özellikle ahşap teknelerde kullanılır. İnşaat sektöründe de kulanılmaya uygundur. İçediği Kimyasallar sayesinde çok iyi yapışma özelliğine, esnekliğe ve mukavemet özelliğine sahiptir. Uygulama ince yapılmalıdır. Eğer kalın uygulanacaksa ince katlar sürülüp kat üzerine kat uygulanması yapılmalıdır. Tiner yada bezir yağı katılması tavsiye edilmez. Spatula ile uygulanır. Alevlenme tehlikesine karşı tedbirli olunuz. Uygulama esnasında maske, eldiven ve gözlük kullanınız. Uygulamadan önce yüzeyden yağ, pas,kir ve gres yağı gibi atıkları uzaklaştırınız. Gıdalardan ve çocuklardan uzak tutunuz, yutulması ve göze kaçması halinde doktora başvurunuz. Uygulama sırasında uygun bir havalandırma sağlayınız.

SCALICA EXTRA SÜLYEN

Scalica Extra Sülyen: Sentetik alkid esaslı bir boya olup yüksek oranda sülyen içerir.Metal yüzeylerde kum raspası yapılmış yada zımparayla veya kimyasal olarak temizlenmiş yüzeylerde direkt olarak uygulanabilir ve yüzeyi paslanmaya karşı çok iyi muhafaza eder.Yapışması çok iyidir.Üzerine sentetik astar boya uygulanabilir.Ahşap yüzeylerde çok iyi koruyuculuk sağlar,ahşap üzerine direkt uygulanabilir.4-6 saat içinde(25ºC) tanı kuruma gerçekleşir.24 saat sonra üzerine boya uygulaması yapılabilir.Parlama noktası 30ºC den büyüktür.40 micron kuru film kalınlıkta 6-7 metrekare/kilogram yer boyanabilir.Sentetik tiner ile inceltme yapılabilir.Kullanmadan önce karıştırınız.Alevlenme tehlikesine karşı tedbirli olunuz.Uygulama esnasında maske,eldiven ve gözlük kullanınız.Uygulamadan önce yüzeyden yağ,pas,kir ve gres yağı yutulması ve göze kaçması halinde doktora başvurunuz.Uygulama sırasında uygun bir havalandırma sağlayınız.
SCOPPER ANTIFOULING

SCOPPER ZEHİRLİ BOYA:Saç, ahşap ve fiberglass teknelerde kullanıma uygun uzun ömürlü klasik bir zehirli boyadır.Karinanın uygulama yapılmadan evvel kuru ve temiz olmasına dikkat ediniz.İki kat uygulama yapılması tavsiye edilir.Uygulandıktan ve boya kuruduktan sonra bir hafta içinde teknenin suya indirilmesi tavsiye edilir.Fırça,rulo ve sprey tabanca ile uygulanabilir.İnceltme tavsiye edilmez. 25ºC de 4-6 saat sonra ikinci kat tatbikatı yapılabilir.Alevlenme noktası 20ºC'nin üzerindedir.50micron kalınlıkta 4-5 metrekare/kilogram yer kaplar. Kullanmadan önce karıştırınız.Alevlenme tehlikesine karşı tebirli olunuz.Uygulama esnasında maske eldiven ve gözlük kullanınız.Uygulamadan önce yüzeyden yağ,pas,kir ve gres yağı gibi atıkları uzaklaştırınız.Gıdalardan ve çocuklardan uzak tutunuz,yutulması ve göze kaçması halinde doktora baş vurunuz.Uygulama sırasında uygun bir havalandırma sağlayınız.


SCALICA SCAPRIMER ANTICOROSIVE

Scalica Anticorosive:Scalica anticorosive astar özellikle saç teknelerde,saç yüzeylerinde çok iyi korozyona dayanıklılık sağlayan bir boyadır.Zehirli boya astarı olarak ve pasa karşı dayanıklılık istenen bölgelerde güvenle kullanılabilir.Klor kauçuk esaslı ve reçinelerle desteklendiği için mukavemeti yüksek ve deniz şartlarına oldukça dayanıklı bir astardır. Üzerine scalica zehirli boyaları uygulanabilir.40-50 micron(kuru film) kalınlıkta 6-7 metrekare yer kaplar.Alevlenme noktası 30ºC'nin üzerindedir.Fırça,rulo ve sprey tabanca ile uygulanabilir.Selülozik tiner ile inceltme yapılabilir.Kullanmadan önce karıştırınız.Alevlenme tehlikesine karşı tedbirli olunuz.Uygulama esnasında maske,eldiven ve gözlük kullanınız.Uygulamadan önce yüzeyden yağ,pas,kir ve gres yağı gibi atıkları uzaklaştırınız.Gıdalardan ve çocuklardan uzak tutunuz,yutulması ve göze kaçması halinde doktora başvurunuz.Uygulama sırasında uygun bir havalandırma sağlayınız.