Trabzon'un Moloz mevkiindeki Belediye Balıkçı Hali'nde bulunan 22 dükkanı yaklaşık 10 yıldır kiralarını ödemedikleri gerekçesiyle polis eşliğinde boşaltmak isteyen Zabıta ekipleri balıkçı esnafının tepkisi ile karşılaştı. Belediyenin tutumuna tepki gösteren bir balıkçı esnafı vücudunu bıçakla keserk

28 Ağustos 2009 14:02Trabzon'un Moloz mevkiindeki Belediye Balıkçı Hali'nde bulunan 22 dükkanı yaklaşık 10 yıldır kiralarını ödemedikleri gerekçesiyle polis eşliğinde boşaltmak isteyen Zabıta ekipleri balıkçı esnafının tepkisi ile karşılaştı. Belediyenin tutumuna tepki gösteren bir balıkçı esnafı vücudunu bıçakla keserken, polis ve zabıta ekipleri zor anlar yaşadı.

Sabah saatlerinde beraberlerinde çok sayıda polis ekibi ile Moloz mevkiindeki Belediye Balıkçı Hali'ne gelen Zabıta ve Belediye ekipleri, 22 dükkanda kiracı durumunda olan balıkçı esnafını borçlarını ödemedikleri için dükkanları boşaltmalarını istediler. Bu sırada balıkçı esnafı ile Zabıta ekipleri arasında gerginlik yaşandı. Zabıta ekiplerine saldıran 2 esnaf gözaltına alınırken, duruma tepki göstererek vücudunu bıçakla keserek yaralayan bir şahıs ise olay yerinde bekleyen ambulansta tedavi edildi. Belediyenin tutumuna tepki gösteren balıkçı esnaflarından Temel Örseloğlu, belediyenin kendilerini dükkanlarından çıkarmak için özellikle Cuma ve Ramazan ayını beklediğini iddia ederek "Bu nasıl Müslümanlık. Böyle bir şey olur mu ? 'Seyyar sorununu çözdük' diyerek getirip yolun karşısına seyyarlara yer yaptılar. Seyyarlar karşıda günde 200 kasa balık satıyorsa biz burada 2 kasa balık satamıyoruz. Nasıl balık satacağız da kira ödeyeceğiz. Bu uygulama ile bizi de zor durumda bıraktılar. Biz herkesin bir yerde toplanmasını ve bütün balıkçıların aynı yerde satış yapmasını istedik ama bizi dinlemediler. Biz de seyyarlar gibi elimize bıçak balta alıp sokağa mı çıkalım?" diyerek Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu'na tepkisini dile getirdi.

Öte yandan balıkçı esnafına dükkanları boşaltmaları için 1 hafta süre verildiği öğrenildi..