Türk Firmaları Balık Fuarının Gözdesi Oldu
29 Nisan 2010 / 10:13
Belçika, Heysel Fuarında Düzenlenen Dünyanın Önemli Balık Fuarlarından Biri Sayılan, Uluslararası Deniz Ürünleri Fuarı European Seafood Exposition (ese) Fuarına, Türk Firmaları da Katıldı.
Fuara Resmi Olarak Katılan Türk Firmaları İstanbul İhracatçılar Birliği Genel Sekreterliği Organizasyonu Önderliğinde Fuara Katıldı.
Uluslararası marka olma yolundaki Türk Su Ürünleri firmaları Dünyanın en önemli fuarın gözdesi oldu. Türk firmalarına öncülük eden İstanbul İhraçatçılar Birliğinin katılımıyla gerçekleşen fuarda Türk standlarına gösterilen ilgi görülmeye değerdi. Uluslar arası düzeyde düzenlenen uluslararası deniz ürünleri fuarında Türk standtlarını Belçika büyükelçisi Murat Ersavcı, AB Büyükelçisi Selim Kuneralp, Anvers baş konsolosu Deniz Çakar , basın müşaviri Müge Odabaş ve bazı müşavirlerle ziyarette bulundu. Açılış dolayısıyla Türk firmaları birlikte bir resepsiyon verdi. Resepsiyonda Türk deniz ürünlerinden ikramlarda bulunuldu.

Büyükelçi Murat Ersavcı ve AB Büyükelçisi Selim Kuneralp fuara katılan Türk firmalarına birer plaket vererek fuara katıldıkları için teşekkür ettiler.
Fuara Türkiye'den 15 üretici firma katıldı. Balıkçılık sektöründe önde gelen firmalardan Dardanel , Kılıç balıkçılık, Agromey gıda, Akuvatur Su Ürünleri, Antalya Balık, Bafa, BAL Pİ Gıda, Dersu Alabalık, Sagun balıkçılık, KLC Gıda, Kopuzmar, TSM, Uğurlu balıkçılık katılarak sinarit, kırmızı bantlı mercan, alabalık, gümüş, çipura, levrek, hamsi, orkinos ile birlikte diğer taze ve dondurulmuş ürünlerini piyasaya tanıttılar.

Fuara katılan Türk firmaları fuardan beklentilerinin büyük olduğunu ve son yıllarda ihraçatta artışlar olduğunu, her zaman bu tür fuarlara katılmak gerektiğine değindiler.
Kaynak