Seninki Kaç Santim?" kampanyası için topladığımız kalemleri, Van’daki çocuklara gönderiyoruz. “Bakan’a kalem gerek” sloganıyla topladığımız 2800 kalemi, Bakan’ın su ürünleri tebliğinde olumlu düzenlemeleri imzalamasının ardından geleceğimizi şekillendirecek ellere teslim ediyoruz.


Denizler Kampanyası Sorumlumuz Banu Dökmecibaşı: "Kalemleri, Türkiye Eğitim Gönüllüleri’nin (TEGV) Van’daki Feyyaz Tokar Eğitim Parkı’na yolluyoruz. 'Bakan’a kalem gerek' sloganıyla toplanan kalemlerin amacı, vatandaşların Bakan’ı sürdürülebilir balıkçılık yolunda kararlara imza atması için baskı yaratmaları, desteklemeleri ve bunu önemsediklerini göstermeyi amaçlıyordu. Ayrıca Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker'i de bire bir bu eylemden haberdar ettik. Yıl içindeki gelişmelerden, özellikle balık boyları ile ilgili olarak olumlu adımlar atılabileceğini gördük. Sonunda seninki kaç santim projesi bu anlamda amacına ulaştı, geçen yıl ve bu yıl yeni tebliğde toplam altı balığın avlanma boyu düzeltildi. Gönderilen kalemler ve muhteşem mesajları da görsel olarak tebliğ yayınlanmadan önce kamuoyu çalışmalarımızda kullandık.

Destekçilerimizin bize yolladığı binlerce kalemi en güzel şekilde değerlendirmek ve geleceğin karar alıcıları olacak çocuklarımızın yararlanmasını istedik. Zaten gönderilen kalem ve mesajların pek çoğu deniz yaşamı ve yavru balıkların geleceğinden endişe eden çocuklardan gelmişti. Umuyoruz ki gelecekte doğanın korunmasını öncelik alacak kararlara imza atacak bir nesil yetişi
r. Projeye destek vererek kalemlerini gönderenlere herkese teşekkür ederiz'' dedi.