106 metre derinde su bayılması yaşayan rekortmen dalgıç Yasemin Dalkılıç'tan kötü haber var.


Kaş’ta Dünya serbest dalış rekoru için deneme antrenmanı yaparken 106 metre derinde su bayılması yaşayan ve hemen ambulans helikopterle hastaneye kaldırılan Yasemin Dalkılıç, bir süre serbest dalışlara ara vereceğini açıkladı.

Kurtarma çalışması yapacak
Dalışa ara vereceğini ama kurtarma çalışmalarına yoğunlaşacağını belirten Dalkılıç, “Şu an rekor düşünmüyorum. Bir süre rekor denemesi için yaptığım çalışmalara ara vereceğim. Artık ailemle ve eşim Rudi ile vakit geçirip biraz dinlenmek istiyorum. Ama serbest dalış hayatım sürecek. Tabii ki bu kaza hoş değildi. Fakat oldu. Şimdi geleceğe bakıyorum. Bir yandan da kurtarma operasyonlarına yoğunlaşıp, dünyada duyulmasını sağlamaya çalışacağım. Umarım herkes beni çalışmalarımla hatırlar” diye konuştu.

7 yıl önce de ara vermişti
Yaklaşık 7 yıl önce de pankreasında bir kitle tespit edilince sporu bırakmak zorunda kalan Yasemin Dalkılıç, tümörün çıkarılmasının ardından yeniden serbest dalış çalışmalarına başlamıştı.

Rekora Hazırlanıyordu
Antalya’nın Kaş İlçesi’nde 26 Nisan 2010’-da 125 metreye dalarak dünya rekoru kırmaya hazırlanan Dünya Sualtı Serbest Dalış rekortmeni Yasemin Dalkılıç, antrenmanda rahatsızlanmasının ardından ambulans helikopterle Antalya Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alınmıştı.


Vatan