Balıkçılar Birliği’nin Yedidalga Bölge temsilcileri dün Turizm, Çevre ve Kültür Bakanı Kemal Dürüst’ü ziyaret ederek sorunlarını aktardı.


Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, bölge balıkçıları adına konuşan Kemal Çolak, Yedidalga bölgesi balıkçıları olarak gemi barınağına giriş çıkışlarda sorun yaşadıklarını belirtti ve bu konuda bakandan destek istedi. 1980’den beri kullanılan gemi barınağının artık yetersiz kaldığını ifade eden Çolak, 55 balıkçı teknesinin bulunduğu limanda araçları park etmede de sorun yaşandığını kaydetti.

Turizm, Çevre ve Kültür Bakanı Kemal Dürüst, mevcut sorunların giderilmesi için balıkçılarla işbirliği içinde çalışacaklarını ifade etti. Dürüst, sorunun giderilmesi için yeni bir barınağa ihtiyaç duyulduğunu söyleyerek, “Esas bu yönde çalışma yapılması gerekir” dedi. Bakanlık olarak balıkçılığı turizmin bir parçası haline getirmek istediklerine dikkati çeken Dürüst, bölgede sandalcılık anlayışını geliştirerek iç ve dış turizme katkı sağlanmasının planlandığını ve bu yönde de balıkçıların fikirlerinden yararlanmak istediklerini söyledi.

Kaynak: Kıbrıs Gazetesi