Yeni Foça balıkçı barınağında boyları 18 ile 30 metre arasında değişen balıkçı gemilerine ikmal,yükleme,boşaltma ve konaklama için ayrılan mendirekten gemi kaptanları oldukça rahatsız

Gemi kaptanları Barınak içersinde büyük teknelerin yanaştığı kısımda yanaşılan yerin kayalık olduğunu ve her yanaşmalarında teknelerinin ciddi zararlar gördüklerini ifade ediyorlar.

Yeni Foça Balıkçı barınağındaki balıkçı gemiler i için ayrılan bölümün acilen betonlaştırılmasını isteyen balıkçılar Yeni Foça SS Foça Su Ürünleri Kooperatifi aracılığıyla T.C Ulaştırma Bakanlığı D.L.H. İzmir Bölge Müdürlüğüne yazılı bir dilekçe ile sıkıntılarını dile getirdiler.

Yeni Foça SS.Su-Ür Kooperatifine Foça SS.Su-Ür Kooperatifi ' de destek verdi Foça Su-ür Kooperatifi başkanı Yaşar BALTA Foça Su Ürünleri Kooperatifimize kayıtlı olan boyları 18 ile 28 metre arasında değişen Balıkçı gemilerimiz mevcut ikmal , yükleme boşaltma ve hava muhalefeti nedeni ile Yeni Foça balıkçı barınağına av mevsimi süresince yanaşmaktadırlar. Barınak içersinde Balıkçı gemilerimizin yanaştığı mendirek kayalık olduğu için gemilerimiz ciddi zararlar görmektedir. Balıkçı gemilerimizin acil ihtiyacı olan mevcut barınak içersinde Yeni Foça Su Ürünleri Kooperatifi tarafından büyük balıkçı gemilerine ayrılan bölümün betonlaş masını tüm Foça büyük balıkçıları adına istiyoruz. dedi.