Zonguldak Limanı'nda gemilerden alınan atık suların, atık kabul tesisinden tankere naklinin yapıldığı borunun patlaması sonucu limanın yüzeyi mazot ve yağ tabakasıyla kaplandı. Limanda biriken atık suyu temizlemek için çalışma başlatıldı.

Oriflame kozmetik ürünleri
Türkiye Taşkömürü Kurumu'na (TTK) ait limanda demirleyen gemilerde kullanım sonucu ortaya çıkan ve limandaki atık kabul tesisinde toplanan petrol türü sıvı atıkların, önceki gün tankere naklinin yapıldığı sırada borunun patlaması sonucu denizin yüzeyi mazot ve yağ tabakasıyla kaplandı. Acılık Deresi'nin denizle buluşan 200 metrelik bölümü ve liman içine yayılan yağ tabakasının temizlenmesi için bugün çalışma başlatıldı. TTK'nın girişimiyle İstanbul'dan getirilen temizlik firması, denizin yüzeyindeki atık maddelerin bir kısmını hortumla çekerken, bir kısmını da denize atılan emici özelliği bulunan petlerle topluyor. Gün boyu yapılan çalışmalarda yaklaşık 3 ton atık maddenin toplandığını belirten firma yetkilisi Erdem Nevşehir, "Su yüzeyindeki sıvı atık maddeleri, emici malzemelerle ve hortumla temizliyoruz. Temizlik çalışmasını bugün bitirmeyi amaçlıyoruz" dedi.

İl çevre ve Orman Müdürü Nazmiye Uzun ise, TTK gümrük sahasında bulunan tesisteki atık maddelerin nakli sırasında yaşanan kirlilik nedeniyle TTK'ya