Duyuru

Kapat
Henüz duyuru yok.

Keşan'da 10.5 kg’lık levrek

Kapat
X
 
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
Yeni mesaj

 • Keşan'da 10.5 kg’lık levrek

  Keşanlı Usta Amatör Balıkçı Mustafa Alcan ve arkadaşı Vedat Bulut, Enez’de rekor büyüklükte sayılabilecek bir levrek balığı yakaladılar.
  Keşanlı Usta Amatör Balıkçı Rasim Ergene İlköğretim Okulu Öğretmenlerinden Mustafa Alcan ve arkadaşı Vedat Bulut, Enez’de rekor büyüklükte sayılabilecek bir levrek balığı yakaladılar.
  Alcan ve Bulut, Enez’de atçek (rapala) yöntemi ile yakaladıkları 10 kg 470 gr büyüklüğündeki levrek balığını 30-35 dakikalık bir mücadelenin ardından kıyıya çıkarabildiler.Yakalanan bu kadar büyüklükteki balığın amatör balıkçılar arasındaki rekor büyükülükte bir balık olabileceği belirtildi.
  Alcan ve Bulut, yakaladıkları balıkla birlikte poz verdiler.

  virahaber.com / Haberciniz.biz

  Ali TEZER

  KOCAELİ / İZMİT


 • #2
  Maşallah arkası gelenden olsun.
  RAPALACI 35

  Yorum yap


  • #3
   Yeni öneriye göre 1 kg. fazlası yasaaaaahhhhh... Bu kardeşim ne yapacak. 1 kg. alıp geri kalanını atacak mı? Veya balıklara mesaj atacaksın. 1 kg'dan fazla olanlar gelmesinler... Yassaaahhhh...
   A. Balkan
   1969/İzmit-İstanbul
   O Rh +

   Yorum yap


   • #4
    avbalık Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni öneriye göre 1 kg. fazlası yasaaaaahhhhh... Bu kardeşim ne yapacak. 1 kg. alıp geri kalanını atacak mı? Veya balıklara mesaj atacaksın. 1 kg'dan fazla olanlar gelmesinler... Yassaaahhhh...
    Bu bir öneridir, ticari tebliğ ve Profesyonel Balıkçının sorunları tartışılmak üzere toplanılmış sürdürülebilirlik adına amatörlerinde katkısı olabileceği gerekçesiyle öne sürülmüştür.Elbette endüstriyelin tuttuğuyla mukayese kabul etmez amatörün avı,hatta ortalamaya vursak bir amatörün 1 kg balık tutabilme şansı piyangoda amorti bulmaktan zor.

    Unutmadan o toplantıda bulunan Kooperatif temsilcilerinin Geleneksel Kıyı Balıkçılığını benimsemiş,oltacı ve kıyı ağcısı olduğunu hatırlayalım.Burada sorun ruhsatı olmamasına rağmen profesyonel gibi avlanan,balığını satan tekne sahipleridir ki bu Kooperatiflerin sorunu zira bu kişiler oralarda barınmakta çoğu bir şekilde Kooperatif Ortağı ve yönetim içinde sorun,

    Bir diğer adı Amatör kıyıdan avlanan,tebliği aşan miktarda tutan ve satanlar ki buda Amatör dostlara sorun,birde zıpkınla dalıp kafalı balığı ışıkla vuranları eklersek kulak arkası edilemeyecek kadar derin bir olay.

    Kendi adıma bu konuda herkes elini taşın altına koymalı, üstte sıralanan sorunlarda amatör ve profesyonelin birlikte çözebileceği dertler ama herkes diken üstünde ve hep olaya olumsuz yanından bakıyor gibi diyorum,çokmu zor konunun muhataplarının bir telefonla randevulaşıp olumsuzluklara birlikte çözüm üretmeleri ?

    Amatörler biz bu sürece katkı olsun adına trofe balık hariç 1 kg tutacak,boy limitlerine uyacağız dese,profesyonel biz tebliğin uygulayıcısı olarak ruhsatsız teknenin avcılığını,satışını engelleyeceğiz,tebliğe uymayan boy,av,zaman aralığının denetleyicisiyiz beyanatıyla ortak bildiri sunsa,oldu bitti hoşlanmadığımız Yasak kelimesinin yerine kendi irademizle uyacağımız kurallar koysak.


    Çokmu zor ???
    Konu ozgurdeniz; Tarafından 22.03.13, 19:42 değiştirilmiştir...

    Yorum yap


    • #5
     ''Amatörler biz bu sürece katkı olsun adına trofe balık hariç 1 kg tutacak,boy limitlerine uyacağız dese,profesyonel biz tebliğin uygulayıcısı olarak ruhsatsız teknenin avcılığını,satışını engelleyeceğiz,tebliğe uymayan boy,av,zaman aralığının denetleyicisiyiz beyanatıyla ortak bildiri sunsa,oldu bitti hoşlanmadığımız Yasak kelimesinin yerine kendi irademizle uyacağımız kurallar koysak''.
     tabiki çok zor değil bu görüşlerin tamamına katılıyorum fakat bence profesyoneller kendi yaptıkları kural tanımamazlıklara günah keçisi arıyorlar. Benim ekmeğim denizden değil sadece hobi amaçlı yiyebileceğim kadar balık avlıyorum,satmıyorum. fakat bu denizdeki yağmacılık kural tanımamazlık böyle devam ederse ekmeğini denizden kazananlar kendi sonlarını düşünsünler .derim..
     huzur arayan amatör balıkçı

     Yorum yap

     Hazırlanıyor...
     X