Duyuru

Kapat
Henüz duyuru yok.

Yasadışı avlanan balıkçılar yakalandı

Kapat
X
 
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
Yeni mesaj

 • Yasadışı avlanan balıkçılar yakalandı  Yasadışı avlanan balıkçılar yakalandı

  27 Ağustos 2013 Salı 09:53 ∑ 41


  Ferizli Köprüsü Söğütlü arasında kalan Sakarya Nehri’nin 10 kilometrelik bölümünde kaçak balık avcılığına yönelik yapılan denetimlerde 2 balıkçı yasadışı avlanırken yakalandı.

  Sakarya Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü “Su Ürünleri Denetim Ekipleri” Denetimlerine devam ediyor. Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü "Su Ürünleri Denetim Ekipleri" Jandarma Çevre Tim Komutanlığı ile birlikte, Sakarya Amatör Balıkçı Derneği’nin de (SAMADER) katkılarıyla Ferizli Köprüsü’nden Söğütlü istikametine doğru nehir kıyısı ve içini kapsayan 10 kilometrelik alanda kontroller yapıldı.
  2 BALIKÇIK YAKALANDI
  Denetimlerde nehir içinde balıkçı tekneleriyle avlanan 2 balıkçının yakalandığı belirtilirken avcılıkta kullandıkları ağlara ve yakalanan balıklara el okunulduğu kaydedildi. Nehir içinde ayrıca sahipsiz olarak 10 parça 200 metre ağ, 250 adet kasnak ile 150 adet pareketa düzeneği bulunarak toplandı. Ağ ve kasnaklara yakalan balıklarda nehre bırakıldı.

  “YASA DIŞI AVLANMAYIN”
  Sakarya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada; “Ticari amaçlı 3/1 no’lu Su Ürünleri tebliğinin 47.maddesi (3) Akarsularda ticari amaçlı su ürünleri avcılığı yapılması yasaktır.” Maddesi hatırlatılarak “Akarsu ve derelerimizin ticari amaçlı avcılık için kiraya verilmesi mümkün değildir. Bu sebeple nehir ve derelerimizde ağ, pinter(kasnak)ve gibi av araçları ile Ticari amaçlı avcılık yapılması yasaktır. Müdürlüğümüzce deniz ve içsularımızda denetimlerimiz devam etmekte olup, balıkçılarımızın av yasaklarına uyması sürdürülebilir su ürünleri açısından büyük önem arz etmektedir.” denildi.

  http://www.sakaryayenihaber.com/habe...yakalandi.html

  https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net...f3&oe=5C00E32D
  Körler Ülkesinde Görmek Suçtur.!
Hazırlanıyor...
X