Duyuru

Kapat
Henüz duyuru yok.

Botan nehrinde balık katliamı yapılıyor

Kapat
X
 
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
Yeni mesaj

 • Botan nehrinde balık katliamı yapılıyor


  Siirt Avcılar ve Atıcılar Derneği Başkanı Hüseyin Gül, Botan Nehri'nde halen balık katliamı yapıldığını ve yetkililerin harekete geçmesini istedi.

  Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi: 61771.jpg
Görüntüleme: 1
Büyüklüğü: 61,3 KB

  Siirt Avcılar ve Atıcılar Derneği Başkanı Hüseyin Gül, hafta sonu Botan Nehri'nde incelemelerde bulunduğunu ve balık ölümleri ile karşılaştığını iddia etti. Jeneratör vasıtasıyla yasa dışı avlanmaların yapıldığını belirten Dernek Başkanı Gül, balıkların elektrikli jeneratörden dolayı öldüklerini ve kıyıya vurduklarını söyledi.

  Dernek olarak yıllardan beri bu tür uyarıları yaptıklarını, ancak şuana kadar herhangi bir önlem alınmadığını belirten Dernek Başkanı Gül, "Bizler dernek olarak Botan Vadisi'nde incelemelerde bulunduk. Gördüğümüz manzara karşısında şoke olduk. Nehre vurulan elektrik akımı yüzünde bir çok balık su kenarında atıl durumunda idi. Bunlardan bir balık bizim çok ilgimizi çekti ve jeneratörle avlanmanın yapıldığını göstermekteydi. Balık’ın arka kısmının tamamen elektrik akımı yüzünden döndüğünü gördük." dedi.

  Balık avlanmasının yasal olduğunu ancak avlanma şekillerinin olduğunu hatırlatan Dernek Başkanı Hüseyin Gül, "Balık avlanması yasaldır. Ancak bunlar serpme, olta ve ağlarla yapılır. Jeneratör ile yapılan avlanma tüm balıklara zarar vermektedir. Küçük balıklar ise yok olmaktadır. Bunların önüne geçilmemesi durumunda ise Botan Nehri'nde balık tükenecektir." dedi.

  DenizHaber
  Konu Ali41; Tarafından 23.01.14, 20:08 değiştirilmiştir...

  Ali TEZER

  KOCAELİ / İZMİT

Hazırlanıyor...
X