Duyuru

Kapat
Henüz duyuru yok.

Türkiye`nin en ideal alabalığı

Kapat
X
 
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
Yeni mesaj

 • Türkiye`nin en ideal alabalığı

  TÜRKİYE`NİN EN İDEAL ALABALIĞI, BÜNYAN VE PINARBAŞI`NDA YETİŞTİRİLİYOR


  Kayseri`nin Bünyan ve Pınarbaşı ilçelerinde yetiştirilen alabalıklar yurt içinde olduğu kadar yurt dışındaki müşteriler tarafından da tercih ediliyor.  Kayseri Bünyan Karayolu 34. kilometresinde açılan Sultan Alabalık Çiftliği ve Kır Lokantası toplamda 300 bin metrekare büyüklüğü ile Kayseri`nin en büyük alabalık üretim ve yetiştiriciliğinin yapıldığı yerler arasında yer alıyor.  Alabalık dışında sazan, yayın ve somon balığı üretimine bu yıl sonu başlayacaklarını vurgulayan Sultan Alabalık Çiftliği ve Kır Lokantası Müdürü Su Ürünleri Mühendisi Fırat Karaduman, toplamda 300 bin metrekare alana sahip tesislerinin şu anda 100 bin metrekarelik bölümünün hizmete açıldığını söyledi. Karaduman, yıllık 250 ton üretim kapasiteli alabalık çiftliği, 50 bin metrekare alana sahip 5 göl havuzları, 5 bin metrekare büyüklüğünde 16 beton havuzları, 10 bin metrekare alana sahip toprak havuzları ile toplamda 65 bin metrekare alana sahip üretim ve yetiştirme ve büyültme havuzları ile tesislerinin Türkiye`nin en büyük alabalık üretim tesisleri arasında yer aldığını kaydetti. Alabalığın yumurta sağımından itibaren 8 aylık bir dönemde porsiyonluk denilen büyüklüğe ulaştığını ifade eden Karaduman, alabalık üretimi hakkında şu açıklamalarda bulundu,` Alabalık üretimine yumurta sağımından başlıyoruz. Yumurtadan sonra yavru alabalığın porsiyonluk dediğimiz 250-300 gram ağırlığa gelmesi 8 aylık bir sürede oluyor. Alabalık yumurtalarını aralık ayından itibaren anaç balıklardan sağmaya başlıyoruz. 8 aylık dönemde yavrular satılabilecek büyüklüğe ulaşıyorlar.  Yıllık kapasitemiz olan 250 ton alabalığın toptan satışını yaparak Türkiye`nin dört bir yanına göndereceğiz. Toprak göletlerimizde alabalık üretimi yanında somon balığı üretimini de yapacağız. Somon balıklarının 1 kilo ve üzeri ağırlıklarda üretimini planladık. Üretimini yapacağımız alabalıkların şu anda Samsun, Ankara, Batman, Diyarbakır, İzmir gibi Türkiye`nin dört bir yanında ki müşterileri hazır bekliyor. Suyumuz alabalık üretimi için çok ideal. Suyun kalitesi alabalığın lezzetini artırıyor.

  Alabalık üretim ve satış tesisimize yaklaşık 5 Km mesafedeki Bünyan`a bağlı Gergeme köyünün üst kısımlarından kaynak suyu getirilmekte. 80-90 gram büyüklüğündeki yavru üretimi için kullanacağımız kaynak suyu saniyede 60 litre kapasiteli. Büyütme havuzlarımızda da tesisimize saniyede 2 bin 500 litre dere suyu gelmekte, biz şu anda bu suyun bin 200 litresini kullanıyoruz. 50 bin metrekare alana sahip 5 göl havuzunda sazan, yayın ve somon balığı üretimini düşünüyoruz. Tesisimiz yıllık 250 ton alabalık yetiştirebilecek kapasiteye sahip. Şu anda beton havuzlarımızın bir kısmında alabalık bulunmaktadır. Bunları da kır lokantasına gelen misafirlerimiz için satışa yönelik tutuyoruz. Alabalık üretimine ise bu yıl sonuna doğru başlayacağız` dedi.

  KAYSERİ`NİN EN GÖZDE KIR LOKANTASI HİZMETE BAŞLADI

  Kayseri`ye 34 kilometre mesafedeki Kır Lokantası`nın Kayseri`nin uzun süreden beri ihtiyaç duyduğu bir mekan olduğunu kaydeden Karaduman, hizmete giren Kır Lokantası ile bu ihtiyacın bir ölçüde giderildiğini söyledi. Şu anda 600 kişi kapasiteli olan kır lokantasının ileriki dönemde bin 500 kişilik kapasiteye çıkarmayı düşündüklerini belirten Karaduman, Kır Lokantası`nın görülmeye değer doğal güzelliklere sahip bir mekan olduğunu ve toplu yemekler, nişan, sünnet, seminer türü organizasyonlar için çok ideal özellikler taşıdığını vurguladı.

  9.9 TL `YE KİREMİTTE ALABALIK KEYFİ

  Kır lokantasında mutfak şefi Ümit Ağca ile şef garson Abdullah Kendirci ve ekibi ile ekonomik fiyatlarda misafirlerini ağırlayacaklarının altını çizen Karaduman, kiremitte tereyağlı kaşarlı alabalık, yanında salata ve içeceği 9.9 TL den satışa sunduklarını belirtti. Karaduman, Kır Lokantası`nda ayrıca pişirilmiş kuzu ve tavuk eti, ızgarada alabalık, pide çeşitleri, Kayseri tavası ve sac tava çeşitlerinin de ekonomik fiyatlardan misafirlerine sunulacağının altını çizdi.

  - Kayseri Bünyan Karayolu 34. kilometresinde açılan Sultan Alabalık Çiftliği ve Kır Lokantası toplamda 300 bin metrekare büyüklüğü ile Kayseri`nin en büyük alabalık üretimi ve yetiştiriciliğinin yapıldığı yerler arasında yer alıyor.
  - Kır lokantasında mutfak şefi Ümit Ağca ile şef garson Abdullah Kendirci ve ekibi ile ekonomik fiyatlarda misafirlerini ağırlayacaklarının altını çizen Karaduman, kiremitte tereyağlı kaşarlı alabalık, yanında salata ve içeceği 9.9 TL den satışa sunduklarını belirtti.


  HABER/: MEHMET FATİH KAYMAZ
  .  "Denizlerimize içtiğimiz suya gösterdiğimiz özeni gösterelim."

  Kenan Haydan
  (Tevellüt; Teşrini evvel miladi 1964)
  YENİKÖY-İSTANBUL

  http://www.amazing-animations.com/animations/fish40.gifhttp://img451.imageshack.us/img451/3605/coadmin7nz9.gif

Hazırlanıyor...
X