Duyuru

Kapat
Henüz duyuru yok.

balık çiftliği kuracağım lütfen yardım??

Kapat
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
Yeni mesaj

• balık çiftliği kuracağım lütfen yardım??

Değerli arkadaşlarim öncelikle herkeze merhabalar,ben 1998 yılında ege su ürünleri mezunuyum,şuan dairesel ağ kafesinde izmir urla taraflarında çipura yetiştirmek isteyen bir girişimciyim.Kurmak istediğim çiflik yüksek kapasitede üretim yapan bir çiflik gibi ilk başlarda tabikide olmuyacak yani yıllık 600.000 ton üretim yapan çiflikler gibi değilde en fazla 100.000 ton.Bunun için gerekli olan ag kafesi çapalar aglar.... vs. türü seyler,ne kadar yawru balık almam gerekir we maliyeti ne olur ayrıca balıgın hasat yapacagım süre yani 1 weya 1.5 sene içersinde harcıyacagım yem miktarı kısacası bu söyledigim kapasitede bir çipura yetiştiriciliği çiftligi bana en az ne kadar fiyata mal olur yani ne kadar sermaye gerektirir?? Lütfen bana yardımcı olursanız çok sevnirim

Sevgili kardeşim burası avcı forumu.
    Çiflik sahibi mühendis bir arkadaşımız var ama vakit bulup yazamıyor.
    Sen en iyisi bu sorunun cevabını aquakültür forumlarında ara.
    Umarım ynlış anlamamışındır.

Yorum yap

Bu linkte sorularına cevap veren çıkabilir
      Bünyamin

Yorum yap

ilginiz için çok teşekür ederim arkadaşlar...Dediğiniz forumlarda da araştırıcam,ama umarım burda da bilgisi olan arkadaş yardımcı olabilir.

Yorum yap

Bu arkadaşa mail at
          Benim yonlendirdiğimi söyle sana yardımcı olur.
          Arkadaşın adı murat

myuce@adafarm.com

Yorum yap

teşekür ederim mahir bey şimdi yönlendirdiğiniz arkadaşa mail atıyorum

Yorum yap

Mahir değil
              Kenan yönlendirdi diyeceksin

Yorum yap

mertkaraca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                değerli arkadaşlarim öncelikle herkeze merhabalar,ben 1998 yılında ege su ürünleri mezunuyum,şuan dairesel ağ kafesinde izmir urla taraflarında çipura yetiştirmek isteyen bir girişimciyim.kurmak istediğim çiflik yüksek kapasitede üretim yapan bir çiflik gibi ilk başlarda tabikide olmuyacak yani yıllık 600.000 ton üretim yapan çiflikler gibi değilde en fazla 100.000 ton.bunun için gerekli olan ag kafesi çapalar aglar.... Vs. Türü seyler,ne kadar yawru balık almam gerekir we maliyeti ne olur ayrıca balıgın hasat yapacagım süre yani 1 weya 1.5 sene içersinde harcıyacagım yem miktarı kısacası bu söyledigim kapasitede bir çipura yetiştiriciliği çiftligi bana en az ne kadar fiyata mal olur yani ne kadar sermaye gerektirir?? Lütfen bana yardımcı olursanız çok sevnirim
                kafes ağlarında sana yardımcı olabilirim daha uygun fiyata maal edebilecek arkadasım var

Yorum yap

denizkurdu85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  kafes ağlarında sana yardımcı olabilirim daha uygun fiyata maal edebilecek arkadasım var
                  arkadasına yönlendirirsen çok sewinirim dostum

Yorum yap

tamam 05325356132 ismi metin emre başlıdan aldım numaranı dersen yardımcı olacaktır hayırlı olsun sende numaranı verde bana benımkı 05399200567 çiftliği kurunca balık alırız ben balık işide yapıyorum kıyıköyde yazıhanem var

Yorum yap

denizkurdu85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                      tamam 05325356132 ismi metin emre başlıdan aldım numaranı dersen yardımcı olacaktır hayırlı olsun sende numaranı verde bana benımkı 05399200567 çiftliği kurunca balık alırız ben balık işide yapıyorum kıyıköyde yazıhanem var
                      ilgin için teşekürler dostum en kısa zamanda werdiğin numarayı arayıp durumu paylaşıcam bu arada numaram şuan kapalı fatura durumlarından dolayı yeni bir hat almayı düşünüyorum o numaradan ben seni ararım

Yorum yap

100 bin ton gibi bir rakamla rekabetin yüksek olduğu, büyük oyuncuların olduğu bir sektörde ayakta kalmanız zor ama umarım başarırsınız.

Yorum yap

Arkadasim ilk etapda yur icimi düsünüyosun yurt disimi ?, yurt disiysa sana yardimci olabilirim, baligi üretirken yurt icide olsa yurt disida olsa baligin yemini kaliteli olanindan vermeni tavsiye ederim, simdiden Allah muaffak eylesin.

Yorum yap

Su Dünyası Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                            100 bin ton gibi bir rakamla rekabetin yüksek olduğu, büyük oyuncuların olduğu bir sektörde ayakta kalmanız zor ama umarım başarırsınız.
                            Tavsiyeniz için teşekür ederim.Ancak rekabet zaten her işte olası ve kaçınılmaz tabikde,ancak önemli olan 100.000 ton olmasa dahil en azında bir şekilde bu işe girilmeli.Dediğiniz yer balık kültürü olmayan inasanların genelinin balığa talebi olmadığı varsayıldığı olsaydı haklısınız ancak izmir gibi bir yerde bir çiftliğin elinde balığın klaması veya zararına balık satışı zor bi ihtimal çünkü talep çok,yinede öneriniz için teşekür ederim.

Yorum yap

Feliks Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                              Arkadasim ilk etapda yur icimi düsünüyosun yurt disimi ?, yurt disiysa sana yardimci olabilirim, baligi üretirken yurt icide olsa yurt disida olsa baligin yemini kaliteli olanindan vermeni tavsiye ederim, simdiden Allah muaffak eylesin.
                              Evet haklısınız bizde protein oranı yüksek kaliteli yem vermeyi düşünüyoruz,ancak şuan için yurt içi düşünüyoruz çünü şuan yurt dışına balığın pazarlanması ve en öemlisi nasıl gönderilceği hakkında açıkçası pek bilgili değiliz yani en önemliside bize maliyetinin ne olcağı hakkında pek bilgimiz yok ama bu konuda bizi aydınlatırsanız neden yurt dışıda olmasın

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X