Duyuru

Kapat
Henüz duyuru yok.

Paragat için yem

Kapat
X
 
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
Yeni mesaj

 • #91
  ben ayvalığa yakın yerdeyim malasef ayvalığın çoğu yerinde şebeke dediğimiz küçük trollardan çok var
  MEHMET EKİCİ
  EDREMİT KÖRFEZİ
  1977

  Yorum yap


  • #92
   ben ayvalıktanım ve yeminizi denemeye talibim. işimde paragatçılıktır. tel, 05422731701

   Yorum yap


   • #93
    Arkadaşlar,
    Sun'i yemimde yaptığım, son eklemeyle birlikte, yemimin mükemmel olduğunu gördüm. Patent/tescil gerektirecek kadar... Son denememizde tutulan balıkları gören başka bir balıkçının; "Hocam, bu yem olmuş, ayarıyla bir daha oynamayın." dediğini yazmış olmalıyım. Bu denemelerim, yaklaşık sekiz yıl sürdü. Sadece, malzeme masrafı olarak harcadığım; 15.000 liranın üstündedir. Gelip gitmelerde harcadığım benzin, balıkçıya ödediğim yevmiyeler, ilk defa "Hocam, yemin balık tuttu." diyen ekibe götürdüğüm rakı, istedikleri; sigara, ekmek... gibi harcamalar hariç.
    Bu işi bıraktım, çünkü; yemi bizzat deneyen balıkçının: "Hocam, bu yemi kullanırsam; daha çok balık tutacağımı, daha çok kazanacağımı biliyorum. Ama; siz bunu imalata çevirirsiniz ve siz; trilyoner (O zaman paradan altı sıfır silinmemişti.) olursunuz. Herkes; olduğu gibi kalsın..." dediğini de yazmış olmalıyım.
    Kendim balıkçı olmadığım için; kendin yap, kendin kullan durumu da mümkün değil...
    Rastgele...
    NOT: Araştıracak, uğraşacaklar için biraz ipucu vereyim:
    Yemde; fosfor, karides aroması, yengeç aroması, bitkisel bir yağ var. Ayrıca; fosfor dozu; tutulacak balık cinsini de belirliyor. Fosfor dozuna göre: a-Karışık tutan b-Sadece çipura tutan c- Sadece sargoz tutan model olarak üç çeşit yem yapabilirsiniz.

    Yorum yap


    • #94
     Merhaba yeminizi denemek istiyorum numaram 0543 699 05 69 çağrı atın ben ararım sizi.ücretini ödemeye hazırım.gerçekten denemek istiyorum.iyi günler dilerim. Teşekkürler.

     Yorum yap


     • #95
      Arkadaşlar,
      Galiba anlatamıyorum: "Ben yem işini bırakalı yıllar oldu." Elimdeki malzemelerden, fosfor hariç, hepsi; raf ömürlerini bitirdikleri için çöpe atıldı. Nasıl yapılacağı hakkındaki bilgiler de; ben ölünce bulunmak üzere saklandı.
      Türkçesi: "Denemek istiyorum." şeklinde cümle kurmayın.
      Rast gele!...

      Yorum yap

      Hazırlanıyor...
      X