Duyuru

Kapat
Henüz duyuru yok.

balık cezbediciler

Kapat
X
 
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
Yeni mesaj

 • balık cezbediciler

  Avrupa’da oldukça yaygın bir kullanım alanına sahip olan cezbediciler, ülkemiz balıkçıları ile gerçek manada geçtiğimiz yıl Ultrabite markası ile tanıştı. Söz konusu ürün, 5 ml’lik tüpler içinde, belli balık türlerinin anatomisi göz önünde tutularak esans halinde üretilmektedir. Cezp edici esanslar, avlanmada kullandığımız maket balık dahil her türlü yemin üzerine damlatılmak suretiyle kullanılmaktadır. Püf nokta, seçilen esansın hangi balık veya avlanma türüne yönelik olarak üretildiği; yani esans seçimidir. Örneğin sazan esansı özellikle sazan balığını cezbeden, beynindeki açlık hissini körükleyen bir üründür. Esanslar bu amaca yaydıkları koku ile ulaşmaktadır. Bu koku, ilgili balığı çok uzak mesafelerden yeminize çekmeyi kolaylaştırmaktadır.

  Top yem(boilie), mısır ve küçük canlı yem kullanımında, esansları kancanıza taktıktan sonra yemin üzerine damlatarak kullanabilirsiniz. Bunun yanında, kullanacağınız balık parçaları, maket balık gibi yemler söz konusu olduğunda da, bu esansları yine damlatma veya daldırma yöntemi ile kullanabilirsiniz. Küçük bir kaba boşaltarak belli bir miktar su ile karıştırıp, yeminizi bu karışıma batırmak sureti ile kullanıma “daldırma yöntemi” deniliyor. Bu şekilde esans yeminizin tüm bölümlerine nüfus edecektir. Bir de spray kutuları yardımı ile pratik bir “püskürtme” yöntemi vardır. Sprey kutusuna boşaltılan cezp edici esans, doğal veya suni yemin üzerine püskürtülerek kullanılabiliyor.

  Türkiye'ye ilk giren cezbedicilerden...Bölgenin yemleme geçmişi önemli

  Her bölgedeki balıklar, bölgenin doğal yapısı ve bölgedeki balıkçıların söz konusu alanı ne tür yemlerle beslediği ile doğru orantılı olarak, bir beslenme alışkanlığına sahip olurlar. 1. duruma bir örnek verecek olursak, özellikle tatlı sularda, kıyı şeridindeki ağaçlardan dökülen meyveler bile o bölgedeki balıkların, o meyveye alışmasına neden olabilir. Bu nedenle, avlanacağınız bölgeleri yemlerken, cezbedici esansları kullanmanız, avlanma safhasına geçince işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Zaten bu ürün markalarının yelpazelerinde yemlik ya da sapan kullanarak bölgeyi yemleyebileceğiniz hamur tozları da mevcuttur. Ayrıca top yem ile birlikte esans kullanımı da oldukça iyi neticeler almanıza yardımcı olacaktır.

  Yemleme için paralel ürünler kullanmakta fayda var. Mesela bir yayın esansı kullanacaksanız, bir-iki hafta boyunca yapacağınız yemlemelerde yine yayına yönelik üretilmiş, mümkünse aynı firmaya ait pelet veya hamurlar kullanılmalı. Böylece aynı içeriğe alışan hedef balık cinsi için kullanılacak cezbedici esans, çok daha etkili olacaktır.


  ALINTIDIR
  BARIŞ AYDOĞAN
  24.05.1981
  K.ÇEKMECE/İST
  AB rh+

  ince misina büyük balık, usta işi

  <span style="color:Red">barisaydogan...ail.com</span>


  Bende 1 Lira Vardı,
  Sende 1 Lira vardı.
  Paraları değiştirdik yine 1 liramız var.
  Bende 1 bilgi, Sende 1 bilgi vardı.
  Bilgileri değiştirdik, şimdi sende 2 bende 2 bilgi var...
  İşte Paylaşım Ruhu Budur

 • #2
  paylaşim için teşekkürler bariş

  bizde cok kullanılmıyor tamın edersem

  Büyük balık küçük balıktan uzun yaşar
  Metabolizması yüksek balık düşük olandan uzun yaşar
  Soğuk sudaki balık sıcak sudakinden uzun yaşar

  Yorum yap


  • #3
   paylaşım için teşekkürler

   Ali TEZER

   KOCAELİ / İZMİT

   Yorum yap

   Hazırlanıyor...
   X