Duyuru

Kapat
Henüz duyuru yok.

çeşitli kabuklular

Kapat
X
 
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
Yeni mesaj

 • çeşitli kabuklular  Madya, deniz minaresi, deniz salyangozu, olta yemleme de kullanılan diğer deniz canlılarıdır. Bunlardan madya taşlık, ilişkenli yerlerde zemin üzerinde yaşadığından ağların kurşun yakalarına bolca takılır. Dalarak yada gözlük yardımıylada kolayca toplanır. Eti, sülines ve mürekkep balığına göre daha serttir. Küçük balıklar oltadaki yemleri çabucak bozuyorsa madya tercih edilir. Sivri uzantıları bulunan sert kabuğu çekiçle kırılır, ortaya çıkan etinin üzerindeki sert taban kısmı kesilerek atılır, sonra da iğnenizin boyutuna göre bütün olarak yada kesilerek parçalar halinde iğnelere takılarak kullanılır.

  Deniz minaresi de, madya benzeri, ama cüssece daha ufak bir deniz canlısı olup, otlu bölgelerden aynı şekilde toplanarak kullanılır.
  Deniz salyangozu da, sığ sularda, kıyılarda bolca toplanabilir. Karagöz, Eşkina gibi balıkların yemi olarak oltacılıkta iş görür.
  Ayrıca, kum midyesi ya da akavides, deniz düğmesi ve diğer pek çok deniz kabuklusu da, yem darlığı çekildiğinde, deneme sonucu avcılıkta başarı sağlayabilir.
  sigpic
  Balıkçılık sevgi,
  Sabır,
  Soğuk kanlılık ve refleks ister!!!!!
Hazırlanıyor...
X