Duyuru

Kapat
Henüz duyuru yok.

Deniz navigasyonu için tavsiye ....

Kapat
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
Yeni mesaj

yakamoz73 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tuncer bey merhaba,
    Balık bulucunuz olduğuna göre size çok basit ve ucuz bir yöntem önereceğim ben hem Samsung Glaxy 2 tabletimde ve İphone telefonum da kullanmakta son derecede memnunum.
    Kullandığınız bir PC tablet varsa işi bedavaya bitirirsiniz.
    Şöyle:
    Navionics adında bir deniz haritası programı var ingilizce ve son derece basit kullanımı var.
    internet üzerinden araştırırsanız bu programı ücretsiz tabletinize indirebileceğiniz siteler mevcut sadece biraz araştırmanız lazım
    yada Googla play den 148 TL gibi bir rakama bulunduğunuz bölgenin haritasını satın alabilirsiniz yılda 10 defa ücretsiz abdate edebiliyorsunuz.
    Programın çalışma mantığı herhangi bir şebeke hattına ihtiyaç duymaması sadece tabletinizde GPS özelliğinin olması lazım.
    Bu programın kartları bazı sitelerde 350 usd ye kadar satılmakta amatörseniz bedelsiz sürümü size yeter artar bile.
    Rota çizebiilir, seyir kaydı yapabilir bu rotayı tekrar kullanabilir, markalama yapabilir, derinlikleri, kayalıkları, deniz fenerleri,
    limanları v.s ihtiyaç duyacağınız her şey bu programda mevcut.
    Not: Burada önemli olan PC tabletinizin şarj süresi ortalama 5-6 saat idere ediyorsa yeterli olur sanırım.

İyi denizler
    Sinan Kantaş
    Çok teşekkür ederim Sinan Bey. Olmadı artık böyle bir çözüm geliştireceğim. Pil sorunu akü , ve bu akü üzerinden 12 V şarjla çözülebilir sanırım. Beni daha çok telaşlandıran cihazı sudan koruma ve cihazın GPS yeterliliği. Ben bunu botta kullanacağım ve haliyle suya maruz kalma ihtimali yüksek. Camsı veya şeffaf bi,r plasik vari türden bir koruma yapmayı düşünüyorum cihaza. Ama dediğim gibi , bu tür aletlerin GPS alıcıları nispetten daha zayıftır , bir de cihazın etrafını kaplarsak bu GPS ne olur acaba ?

Siz tabletinize bir koruma kullanıyor musunuz ?
    Çok teşekkür ederim.
    Tuncer Yılmaz
    1974 İzmir
    Born for angling , but compelled to working.

Yorum yap

Teknem rota 660 kabin içinde kullanıyorum üstü kapalı yanları açık bağlantı sorunu yok..
      GPS in yeterliliği konusunda sıkıntı yaşamazsınız diye düşünüyorum cihazı korumak için telefoncularda sudan kurumak için satılan kılıflar mevcut
      fakat kılıfın altında ekrana müdahale ediliyor mu hiç fikrim yok.
      Hiç olmadı küçük plastik takım çantası içinde bile kullanabilirsiniz üstü açık olduktan sonra yanlardan ve altından su girmeyecektir.
      Not: Şayet tabletinize parayla program yükleme yapacaksanız tabletinizin GPS özelliğini öğrenin sizde bilirsiniz ki 100 TL ye de tablet var
      1.000 TL yede bakarsanız hepsi tablet ama özellikleri farklı. Yeni tablet alacaksanız da çok büyük paralar vermeyin derim.

İyi denizler,
      Sinan Kantaş

Yorum yap

yakamoz73 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        Teknem rota 660 kabin içinde kullanıyorum üstü kapalı yanları açık bağlantı sorunu yok..
        GPS in yeterliliği konusunda sıkıntı yaşamazsınız diye düşünüyorum cihazı korumak için telefoncularda sudan kurumak için satılan kılıflar mevcut
        fakat kılıfın altında ekrana müdahale ediliyor mu hiç fikrim yok.
        Hiç olmadı küçük plastik takım çantası içinde bile kullanabilirsiniz üstü açık olduktan sonra yanlardan ve altından su girmeyecektir.
        Not: Şayet tabletinize parayla program yükleme yapacaksanız tabletinizin GPS özelliğini öğrenin sizde bilirsiniz ki 100 TL ye de tablet var
        1.000 TL yede bakarsanız hepsi tablet ama özellikleri farklı. Yeni tablet alacaksanız da çok büyük paralar vermeyin derim.

İyi denizler,
        Sinan Kantaş
        Sinan Bey aldım bir tane tablet ama çocuğun elinden kurtaramıyorum :) 350 TL . Ona bir tane kara navigasyon programı satın aldım ve memnunum.
        Navionics ücretsiz sürümünü kurdum , çalışıyor gibi görünüyor. Şimdi onu su geçirmez bir kılıf gibi bir şeyin içine koyup bota bağlayacağım.
        Hiç deniz navigasyon cihazı kullanmışlığım yok. Navionics'in bütün yardım dosyalarını okudum ve yapabilirim gibi geliyor bana.

Tamam GPS hassas değil ama en azından bana karadan suya girdiğim yönü gösterir. Hassasiyet konusunda şikayetlerim olursa , deniz için üretilmiş bir navigatör alacağız artık.
        Pil sorunu için de motor start aküsünün yanı sıra bir tane daha akü almayı düşünüyorum. Motorun çalıştırılması hariç , her şeyi bu akü ile besleyeceğim.
        Şu aralar geriye kalan kaynakların tüketim miktarları ile uğraşıyorum.

Sağlıkla kal ,
        Tuncer Yılmaz
        1974 İzmir
        Born for angling , but compelled to working.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
        X