Duyuru

Kapat
Henüz duyuru yok.

S.O.S Sintine tankları

Kapat
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
Yeni mesaj

• S.O.S Sintine tankları

Herkese hayırlı seyirler.
    sintine tankı mecburiyeti başladı
    sayın balıkçı kardeşlerim sakın olaki denizlere çıkmadan atık su formunu almadan çıkmayın.
    sintine tankları ve denize bağı kesilmiş şekilde çıkınki mersinde tüm balıkçılara uygulanan cezai müeyideden kurtulun. JURNALLERİNE el konulan teknelerin % 95 liman başkanlığına ve vergi dairesine sevk ediliyor.
    bu kadar katı tutumu asıl denizi kirletenlere yani fabrikalara köy gibi kurulmuş sitelere veya 5 yıldızlı otellere ceza yazamayan sahil güvenlik balıkçılara hiçde iyi yaklaşmıyor belkide alıştırmak için can yakacağını gösteriyor. aman dikkat.
    cemil yılmaz

Ceza limitleri

cyro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese hayırlı seyirler.
    sintine tankı mecburiyeti başladı
    sayın balıkçı kardeşlerim sakın olaki denizlere çıkmadan atık su formunu almadan çıkmayın.
    sintine tankları ve denize bağı kesilmiş şekilde çıkınki mersinde tüm balıkçılara uygulanan cezai müeyideden kurtulun. JURNALLERİNE el konulan teknelerin % 95 liman başkanlığına ve vergi dairesine sevk ediliyor.
    bu kadar katı tutumu asıl denizi kirletenlere yani fabrikalara köy gibi kurulmuş sitelere veya 5 yıldızlı otellere ceza yazamayan sahil güvenlik balıkçılara hiçde iyi yaklaşmıyor belkide alıştırmak için can yakacağını gösteriyor. aman dikkat.
    balıkçılara yazılabilecek sintine atık teslim forumu olmazssa ceza limitleri nedir neye göre belirleniyor.
    söylenene göre 12 000 tl alt limit bu konuda bilgisi veya ilgisi olanların yazmasını rica ederim.veya cezalara nereden bakabilirim.
    cemil yılmaz

Yorum yap

Aslında tüm teknelerde bunun kontrolü yapılmalı. Fakat tüm barınak, liman ve marinalarda pis su tanklarının ve sintinelerin çekilmesi için gerekli makinelerin olması şart. Aslında en iyi kazanç kapısı bu olmalı... Bunu organize eden kuruluş acayip para kazanacaktır... Balıkçılık net olarak bunun öncüsü olunsa fena olmaz...
      A. Balkan
      1969/İzmit-İstanbul
      O Rh +

Yorum yap

katılıyorum ama hala bu konulara girişecek hiçbir yönetici yok.ben bunu 2 yıl önce söylemiştim pomp boot yapalım veya sitim boot yapalım hem gemilerin atığını alırız hem balıkçıların diye ama adım atılmadı.şimdide bu sintine atıkları mevzuuatı yaşandı.ve çok ciddi asılıyor sahil güvenlik bu olaya.
        bekleyip göreceğiz.ayrıca önemli bir konuda iskenderun dörtyol da sahil güvenlik gurme isimli teknemi denizde kontrol ederken.3 mazot tankı ve 1 atık su tankı var diye tekneyi limana yolladı.ve sadece limana yazması gerekirken vergi dairesinede 14.maddeden yazdı.öyle olunca liman mecburiyetten defterleri vergi dairesine yolladı.2 saatlik yolda posta 10.gün çabalarımla ulaştı.10 günde vergi dairesinde bizlik konu yok limanın görev alanına girer dedi cezasız geri döndü limanda bizle ilgisi yok dedi.defterleri geri verdi işlemsiz o arada ben yakıtı dışardan normal fiyattan aldım çalıştım.kızdım tekneyi iskenderun dörtyol limanından mersine getirdim.dümenden su yapıyor diye vinçle karaya kaldırdım.vinç daha teknenin başındayken sahil güvenlik başına geldi.bu gurmemi dedi görüyorsun gurme dedim.defterleri ver dedi verdim.atık su tankın varmı dedi.var dedim şimdi tekne evrakları limanda ha bu arada şimdi çalışma saatimiz 10 saat üzerinden hesaplanıyor ya diyelim 10 saatte 300 litre harcaman gözüküyor ya 11 saat kalınca 330 litre olunca sen diyor fazla yakıt harcamışsın bu yüzden defter maliyeye yollanıyor ve liman incelemede adamlar mevzuatı bilmeden işlem yapıyor dedim trol bu 2gün taksite gidiyoruz hiç dönmeden napalım kontakmı kapatacağız dedim ama nafile şimdi limana yollandı incelemede.limanda komisyon kuracak olayı görüşecekmiş hayırlısı bakalım
        cemil yılmaz

Yorum yap

Hazırlanıyor...
        X