Duyuru

Kapat
Henüz duyuru yok.

sintine mevzuatı

Kapat
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
Yeni mesaj

• sintine mevzuatı

katılıyorum ama hala bu konulara girişecek hiçbir yönetici yok.ben bunu 2 yıl önce söylemiştim pomp boot yapalım veya sitim boot yapalım hem gemilerin atığını alırız hem balıkçıların diye ama adım atılmadı.şimdide bu sintine atıkları mevzuuatı yaşandı.ve çok ciddi asılıyor sahil güvenlik bu olaya.
    denize elverişlilikte 3 tank gözüküyor sende 4 tank var diye
    iskenderun dörtyol da sahil güvenlik gurme isimli teknemi denizde kontrol ederken.3 mazot tankı ve 1 atık su tankı var diye tekneyi limana yolladı.ve sadece limana yazması gerekirken vergi dairesinede 14.maddeden yazdı.öyle olunca liman mecburiyetten defterleri vergi dairesine yolladı.2 saatlik yolda posta 10.gün çabalarımla ulaştı.10 günde vergi dairesinde bizlik konu yok limanın görev alanına girer dedi cezasız geri döndü limanda bizle ilgisi yok dedi.defterleri geri verdi işlemsiz o arada ben yakıtı dışardan normal fiyattan aldım çalıştım.kızdım tekneyi iskenderun dörtyol limanından mersine getirdim.dümenden su yapıyor diye vinçle karaya kaldırdım.vinç daha teknenin başındayken sahil güvenlik başına geldi.bu gurmemi dedi görüyorsun gurme dedim.defterleri ver dedi verdim.atık su tankın varmı dedi.var dedim şimdi tekne evrakları limanda ha bu arada şimdi çalışma saatimiz 10 saat üzerinden hesaplanıyor ya diyelim 10 saatte 300 litre harcaman gözüküyor ya 11 saat kalınca 330 litre olunca sen diyor fazla yakıt harcamışsın bu yüzden defter maliyeye yollanıyor ve liman incelemede adamlar mevzuatı bilmeden işlem yapıyor dedim trol bu 2gün taksite gidiyoruz hiç dönmeden napalım kontakmı kapatacağız dedim ama nafile şimdi limana yollandı incelemede.limanda komisyon kuracak olayı görüşecekmiş hayırlısı bakalım
    balıkçılarımıza uyarı olsun
    cemil yılmaz
Hazırlanıyor...
X